Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit szólsz ahhoz, ha egy...

Te mit szólsz ahhoz, ha egy nálad fiatalabb, adott esetben egy gyerek akar olyanban tanácsot adni, amihez nem is ért?

Figyelt kérdés
Mondjuk párkapcsolat, szex témában kérdezel és akkor egy kisgyerek osztja neked az észt. Ilyenkor mit gondolsz? Zavar egyáltalán, hogy gyerek, jóval fiatalabb, tapasztalatlanabb nálad, vagy ha hasznos a válasz akkor elfogadod a tanácsát?
2012. febr. 26. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
32 vagyok, de a mai 16 évesek többet tudnak a szexről... :-/
2012. febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
mondjuk lassan a 12évesek is..
2012. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Meghallgatni és elfogadni egy tanácsot, az nem ugyanaz.


meghallgatom tehát, bizonyára át is gondolom, és eldöntöm, hogy megfogadom-e. Nálam idősebbek tanácsát sem fogadom el kapásból azért, mert idősebb, és mondván tudja... Nem, ez butaság.


Egy 10 éves gyerek beszélt nekem olyan bölcs dolgokat egyszer... Ilyeneket lezárni nevetséges volna. Igaz ő nem párkapcsolat témában, de fontos filozofálandó témában...

2012. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Néha a gyerekek a dolgokat a legegyszerűbb tisztaságukban látják, ezért nagyon is hasznos válaszokat tudnak adni. Én meghallgatom mindenki tanácsát. És hasznosítom belőle, amit tudok.
2012. febr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Szex témában idegesítene, de ott nincs szükségem tanácsra.Másban nem zavar, én hiszem azt, hogy mindenkit érdemes meghallgatni, mert akár értelmesebb is lehet, mint sok önmagát csak a kora miatt eszesnek tartó idióta.

A másik pedig, hogy sokkal kevesebb okuk van rosszindulatú irigy válaszokat adni. Párkapcsolati témában például én nem nagyon veszem számba (általában!) a 30 feletti egyedülálló nők véleményét, mert sokszor becsmérlő, és süt belőle a bunkóság, csak mert az én életkorom 2-essel kezdődik.

2012. febr. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
ha hasznos és elgondolkodtató (hiszen egy fiatal is mondhat okosat, láthatja egy más szemszögből a világot), akkor elfogadom, ha hülyeség, akkor meg csak megmosolygom, hogy "aha". Ennyi.
2012. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tanács hasznos, nem mindegy, hogy honnan jön?


Van a youtube-on egy video, amiben egy pici lány egy játékboltban kiakad, hogy miért kell a lányoknak hercegnőket venni, a fiúknak meg szuperhősöket, amikor a lányok is szerethetik a szuperhősöket, a fiúk meg a rózsaszínt. (Ha beírod, hogy "riley on marketing", kiadja.)


De igen, egyébként itt látszik, hogy előítéletes gyerek nincs, csak a szülei teszik azzá. Eszébe nem jutna egy gyereknek, hogy a rózsaszíntől valaki b-zi lesz, csak a szülei olyan buták, hogy ezt hiszik.

2012. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most éppen egy tizenévestől kapok hihetetlenül hasznos tanácsokat párkapcsolati témában. Vannak bölcs fiatalok!
2012. febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát ilyen is megesik.

Én úgy vagyok vele hogy meghallgatom és valamit csak le tudok szűrni abból amit mond. Még a leg bolondabb embernek is van igaza néha, attól mert fiatal valaki mondja érthet a dologhoz. Bár az az igazi ha több helyről szerzi az ember az információt.

2012. febr. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Ne vedd komolyan, hallgasd meg amit mond és kész. Nem direkt tudálékos, de a gyerek élvezik, ha felnőttnek, partnerként kezeled őket, és komoly témákról is beszélhet, ami érdekli. Lehet, legközelebb veled lesz bizalmas, mert meghallgattad. Azért a szexbe nagyon ne menjetek vele.
2012. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!