Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnantól számít valaki...

Honnantól számít valaki alkoholistának? Vagy kezdődőnek?

Figyelt kérdés
Mit tennétek ha párotokon kezditek észrevenni ezeknek a tüneteit??

2012. febr. 27. 15:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Leülnék vele beszélni, elmondanám hogy aggódok érte, figyeljen magára stb. Ha egyre mélyebbre süllyedne, megpróbálnám még egyszer. Ha nem jön be és tovább iszik, lelépek.

Amúgy nem tudom mi a"tünetei" de apám olyan, hogy van amikor több napon keresztül részegen jön haza, van amikor 3-4 hét eltelik és csak aztán, van amikor 1-2 hónap és aztán jön haza úgy. De sose hagyja abba, hiába beszélünk neki.

2012. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Úgy tudom: nők:napi 1 sörnél, vagy 2 dl bornál több elfogyasztása, napi rendszerességgel.Férfi: napi 2 sörnél több, vagy 3 dl bor felett.(nekik ált jobb a lebontóenzimrendszerük, ezért többet bírnak baj nélkül)Figyelmeztetném a páromat.
2012. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

állítólag onnantól kezdve számít alkoholistának valaki, hogyha az életének szerves része az alkohol. tehát ha vagy a heti vagy a napi rutinba beletartozik, és ha mondjuk ki kell hagynia, akkor frusztrált lesz.

tehát innentől az is alkesz, aki napi szinten benyom egy sört, minden áldott nap, és el sem tudja képzelni, h ne tegye meg, meg az is az már, aki hetente egyszer nagyon nagyon leissza magát, de ez szintén rutin. kell neki.

ezt írja a szakirodalom.

2012. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
3. vagyok, bocsi. azt tenném, h számba venném, mi lehet az oka. leülnék vele beszélgetni, elmondanám,h aggódom, és szeretném, ha őszinte lenne. van-e valami gondja. illetve h nem szeretném, ha baj lenne, és sokkal könnyebb most megszabadulni tőle, mint akkor amikor már nagy a baj.
2012. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom honnan számít alkoholistának, de nekem nem fért már bele az, hogy az akkori férjem ahogy beért a munkahelyére már rögtön ittak, hiába közlekedtek autóval, mindig be-betértek az épp aktuális helyi kocsmába. Mikor hazaért délután már láttam a szemeim hogy feltűnően csillognak. Majd az estét a helyi kocsmában folytatta. Többször rátelefonáltam hogy jöjjön haza hozzánk, legyünk együtt mint egy normális család. Előfordult hogy karomon a gyerekkel mentem a kocsmába érte, elég kapatos volt már, hőbörgött, kedvenc mulatsága volt hogy nyilvánosan megalázzon olyankor mások előtt a szavaival. Ugye italosan elveszti a kontrollt. Kértem akkor is hogy jöjjön haza velünk. Azt mondta majd jön ha akar.

Belefáradtam, elegem lett. Elváltunk.


Azóta is hallom róla hogy minden napját kocsmákban tölti (Holott még csak 32 éves!), már ittas vezetésért a jogsiját is elvették, össze is törte az autójukat, az élettársa többször kidobta, de mindig visszasírta magát. Már remeg a keze ha nem iszik... azt hiszem ez sokmindent elárul.



Még most időben tiltsd el a piától, adj neki ultimátumot, vagy te, vagy az alkohol. Ha szerencséd van akkor sikerül idejében visszafognod, remélem nem jársz vele úgy mint én.

2012. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Azt mondják, aki naponta rendszeresen fogyaszt alkoholt, már az. Mert ha rendszer van benne, akkor függő. A dózis később növekedhet, nincs rá garancia onnantól, ha már nem tud lemondani a napi adagról. Onnantól függő.

Aztán ha zugivó, akkor már mélyen tudja, hogy az, csak titkolja a környezete előtt.

2012. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Azért határoznak meg biz. mennyiséget is a rendszteresség mellett, mert nagyon kis adag (1 sör) nem okoz fizikai függőséget, legföljebb lelkit,mint mondjuk napi 1 tábla csoki, vagy a 3.kávé. Megissza/megeszi, mert jól esik, de nem okoz elvonási tüneteket, ha megvonják tőle.
2012. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Utolsó: aki nem tud meglenni a napi söre nélkül, az már kezdődő alkoholizmus. Nem ugyanaz, mint napi 1 csoki. A csokoládé nem minősül drognak.
2012. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó. Az alkohol sem minősül drognak. Ha annak minősülne, akkor büntetnék a fogyasztását.
2012. febr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: egyébként drognak minősül. hiszen a drog definíciója:

A WHO (World Health Organization) definiciója szerint drog minden olyan természetes vagy szintetikus kémiai anyag, amely pszichoactív tulajdonságokkal rendelkezik, elsosorban a központi idegrendszer muködését befolyásolja, megváltoztatja a mentális és pszichés státust, az érzelmi reakciót, a hangulatot, tudatot, viselkedést (kábulat, mámor állapotát okozza).


A szerrel kapcsolatban függoség alakul ki.


és később le is írja a WHO oldalon, hogy vannak legális és illegális drogok.

2012. febr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!