Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholistának piát karácsonyra?

Alkoholistának piát karácsonyra?

Figyelt kérdés

Elég felületesen ismertem a vőlegényem családját, így nem tartottam furcsának sosem, mikor az apjának valami piát vett ajándékba, végül is, szoktak ilyet mások is. Viszont azóta kiderült, hogy a papa masszív alkoholista, csak a fia szégyelli és nem beszélt róla nekem, anyuka meg úgy csinál, mintha teljesen normális lenne a dolog, ha valaki észreveszi, vagy megjegyzi, még az a hülye, mert apus egy szent, nem baj, hogy mindig tök részeg és mást szinte nem is csinál az iváson kívül, gyakorlatilag arra keres, hogy aztán leigya magát.


Most tervezzük az ajándékokat, a férjem bedobta, hogy "apunak egy üveg hubertus vagy akármi és kész".


Szerintem ez egy nevetséges ötlet. Nyilván nem én fogom megváltani a világot, de azért piát venni neki? Adjuk alá a lovat mi is?


Beszéljem rá, hogy találjon ki mást, vagy hagyjam rá, jó lesz a pia az öregnek? Rosszul látom, hogy nemhogy az nem normális, hogy nem foglalkoznak a piálásával, de még ajándékba is azt vesznek neki?


2010. dec. 9. 13:40
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
leendő férjem bedobta*
2010. dec. 9. 13:41
 2/20 anonim ***** válasza:
Tényleg fura. Biztosan tagadásban vannak.
2010. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Hát passz...

Az eszem azt diktálná, hogy egy alkoholistának ne vegyek piát, de mivel már bocsi de te a vőlegényed apjának még senkije sem vagy, sztem ráhagynám, hogy úgy intézze ahogy ő akarja az édesapjának. Ha meg az anyóst sem érdekli, akkor te se foglalkozz vele.


Amúgy az én apám is alkoholista volt, és kb agybajt kaptam kikor a volt nője (aki nem lakott vele, de 4 évig "jártak") és úgy akart nála bevágódni, hogy drága, különleges tömény piákat vett neki. Megjegyzem sikerült is bevágódnia, mert apám oda volt érte...Én meg legszívesebben a nő fején törtem volna szét az üveget. Hülye k*rva.

2010. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Nekem furcsa,hogy "vakok" és nem hajlandóak észrevenni a nyilvánvalót,hogy a papa alkoholista..

Én ebben nem vennék részt..Ha a leendő férjed egy alkoholistának alkoholt akar venni,akkor tegye meg,de ne a te segítségeddel.Nem árt ha egyre többen megmondanák a családnak,hogy végre nyissák ki a szemüket,mert van egy alkoholista a családban...

2010. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Uuu..én nem adnék neki piát.

Sztem beszéld rá másra.

2010. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem a bátyám olyan,hogy késő este haza ér a munkából aztán álomba issza magát...Mi mindenkinek piát fogunk venni viszont neki nem ,bajba is vagyok,hogy milyen más dolgot vegyek.

2010. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Biztosan jó pofànak talàljàk,ha iszik.En sem adnék neki italt ajàndékba,az biztos.Ugyis megveszi magànak nem,hogy még én is italra költsem a pénzt.

En is voltam ilyen szituban,ajàndékot kellett vennem,és õ is alkoholista,de én egy jó szobapapucsot vettem neki.Es örûlt a papucsnak.A szememmel làttam,hogy 5liter pàlnkàt rendelt magànak!Na ezért én nem vettem neki.

2010. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Együtt vesszük az ajándékot elvileg, mivel egy pár vagyunk, nem szoktunk külön-külön venni semmit.


Egyszer fültanúja voltam, hogy az öccse megjegyezte, hogy "apu hótton van megint" erre az anyjuk szabályosan ráordított a 25éves "gyerekre", hogy tisztelettel beszélj apádról, hogy lehet ilyet mondani?!


Mondom még az a hülye, aki észreveszi.


Tisztában vagyok vele, hogy nem váltom meg a világot, azért az, hogy senkije sem vagyok, kicsit erős, mert januárban lesz az esküvőnk, és nem két hete vagyunk együtt, na meg így, hogy közös az ajándék. Egyszerűen jó ideig távol tartott a famíliájától, de a testvéreivel nagyon jól alakult a viszonyunk és ők meséltek nekem olyanokat, hogy a hajam ketté áll és így már nem tartom természetesnek, hogy egy jó üveg pálinka ajándékba. Nekem ez megdöbbentő. :S

2010. dec. 9. 13:53
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes foglalkoznod ezzel. Úgy értem, hogy a szülőkből állandóan csak a vita van egy kapcsolatban, pedig az elvileg kettőjükről szól. Furcsa a család hozzáállása, és valószínűleg te ezt nem tűrnéd a majdani családodban, de ne foglalkozz vele, elvégre te a fiukat szereted és kész.

Ha gyereketek lenne, persze arra nem írtam volna ezt, nem lenne példaértékű:)

Egy biztos: ha piát kap, boldog karácsonya lesz:)

2010. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
előző vagyok még: szóval szerintem attól is függnek ezek a dolgok, hogy ki neked ő. Egy apóssal nem kell foglalkozni, ha úgy egyébként nem köt benneteket össze valami(pl egy városban laktok, közel egymáshoz, sokat találkoztok)
2010. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!