Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnantól számít valaki...

Honnantól számít valaki alkoholistának? Vagy kezdődőnek?

Figyelt kérdés
Mit tennétek ha párotokon kezditek észrevenni ezeknek a tüneteit??

2012. febr. 27. 15:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hátha jót tesz neki a sokk.

Amúgy nem írtad h van e munkája, azt írtad h akár délelőtt is dülöngélve megy haza, ebből következtetek h valszeg nincs.

Padlón az önbecsülése, depressziós, és emiatt nem próbál meg inkább munkát keresni hanem piál.

2012. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
és ebben hogyan tudnék neki segíteni? Én is hasolnó helyzetben vagyok, de én itt idegen vagyok, ez nem az én országom, nem az én nyelvem, így talán érthető , hogy nekem nehezebben meg. Ő tavaly augusztus óta nem dolgozik. Illetve munkahelye nincs, de maszekol amikor tud.
2012. márc. 13. 11:13
 23/25 anonim ***** válasza:

Sejtettem h nincs munkája, ez egy lényeges pont.

Nem tudom te ebben mit segíthetnél, talán egy pszichológus jót tenne neki.

2012. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Az orvosokat elvből utálja, számomra most derült ki, eddig nem mondta, hogy kb 18 évesen vitte az anyja pszichológushoz meg addiktológushoz, mert már akkoris gyakran volt vele baj. :O :O Pedig köztünk, az első 1 év talán kicsit több is eléggé rendben volt.. aztán mélyzuhanás..
2012. márc. 13. 11:47
 25/25 anonim válasza:
Én sokat iszok szinte naponta, de főként csak társaságba, és többnyire csak sört. Ez amiatt van, mert minden este van valami programom valakivel, sok barátom van akikkel tartom a kapcsolatot, gyakran összejárunk és iszunk. Munkám van, szoftverfejlesztőként dolgozok, munka előtt és közben nem iszok. Megesik h túllépünk a határon nagyobb bulik alkalmával, de ez több hetente egyszer ha előfordul. Nem kívánom állandóan az alkoholt, kb csak annyira mint néha egy tábla finom csokit. Szóval nem tartom magam alkoholistának, viszont találkoztam már többel is akik igazán azok, olyanokkal akik munka előtt is már ittak, vagy egy nap egy teljes üveg töményt elfogyasztottak ... na szerintem az az igazi alkoholizmus, ahol ekkora függőség kialakult, ahol már nincsenek tekintettel a saját és mások életére, munkájukra. Meg persze függ attól is h ki mennyire bírja az italt, pl. 4-6 sör meg se látszik rajtam, míg másokat lehet ennyi már kiüt.
2014. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!