Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz, ha a férjem...

Mennyire gáz, ha a férjem elfelejtette a szülinapomat?

Figyelt kérdés
Most volt nemrég a szülinapom, és a férjem nem hogy ajándékot vett volna, hanem teljesen elfelejtette a születésnapomat. Persze utána restellte a dolgot, és vett egy csokor rózsát, hogy kiengeszteljen, ami mellesleg szerintem ablakon kidobott pénz, de erről halvány fogalma sincs, mint ahogy arról sem, hogy mi a kedvenc csokoládém. Mostanában főleg a munkája miatt alig látom, pedig van egy 4 hós kisfiúnk, de nem siet hazafelé, sőt felhív, hogy később jönne, mert iszik egy sört, és leteszi az autót. Többször próbáltam ráterelni, mit szeretnék szülinapomra. Megmutattam az ékszert, ami tetszene, csoki, stb, de sosem veszi a lapot. Általános jelenség nálunk, hogy pont a név-, illetve a szülinapomon kell spóroljunk. De magának megveszi a 40 ezer forintos sífelszerelést, Forma1-es jegyet, elmegy túrákra hétvégeken, stb. Mindig szemet húnytam felette, de most valahogy kezd betelni a pohár. Kinek mi a véleménye? Mit tehetek az ügy érdekében?
2009. jún. 7. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amit leírtál, elég gáz.

Magának mindent, a családjának semmit. Csúnya dolog szerintem. Pláne, hogy ott az a pici fiú.

Az még hagyján, hogy elfelejtette a szülinapod, bárkivel előfordul. Persze neki is kell a kikapcsolódás, de Rád is tekintettel lehetne, hogy egész nap otthon vagy a babával. Mióta vagytok együtt? Próbálj meg vele beszélgetni, lehet, hogy ő nem is érzi a tettei súlyát.

2009. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, hogy elég fiatal vagyok, és nem igazán van tapasztalatom a házas életben... De egy valamit már réges rég megtanultam. A pasik néha nem veszik a lapot. És azt is el kell fogadni, ha esetleg nehezebben éli bele magát az apaszerepbe, nem lenne rossz dolog, ha elbeszélgetnél vele erről. Vannak-e félelmei, hogy érzi, mennyire jól kezeli a dolgokat a kicsivel kapcsolatban? Mondd el neki, hogy szeretnél néha kicsit vele lenni, szükséged van rá, hogy érezd, attól, hogy anyuka lettél, még mindig az ő kis szerelme vagy. A pasiknak szüksége van a pasi társaságra, ez jelenti nekik a falkaérzést, de ettől függetlenül szerintem nyugodtan igényt tarthatsz te is dolgokra, pláne, ha gyakolratilag te neveled a csöppséget.

Aztán az sem rossz, ha felvázolod neki, hogy nézd, mennyit fejlődött a pici, egy-két év, és együtt mehetünk túrázni, golfozni, hiszen ha kissrác, az apja kutya kötelessége lenne imádni. :) Megoldhatók az ilyenek, hidd el, a mi családunkban is megoldják a szülők az ilyesmit, és a picinek sem árt, ha egy egészségesebb életformát sajátít el.

Valamint, főleg, pár hónap múlva, ha már a pici is nagyobb lesz, nyugodtan tarts igényt mondjuk havonta kétszer egy lányos délutánra, vásárolgatásra, vacsira, ennyi neked is jár, és ott aztán beszerezheted a kedvenc csokit, ruhát, ékszert, este pedig bemutatót tarthatsz neki. :) Csak így lehet rávezetni őket az ilyesmire!

Sok sikert, türelmet kívánok!

2009. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nagy a hajtás mostanában és le van terhelve, akkor ne csinálj belőle ügyet. Ha viszont más bajok is vannak, akkor gondolkodj el, hogy biztos összetartoztok-e (gyerektől függetlenül).
2009. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan elmondanám neki, hogy nem esett jól, hogy elfelejtette a szülinapomat. Az én férjem is elfelejtette a névnapomat még a legelején, de azóta nem. A bátyám is hajlamos elfelejteni eseményeket. A hozzájuk hasonlóak számára jó megoldás lehet, ha van egy naptár, amibe még év elején feltűnően beírod a fontos eseményeket, és olyan helyen van, ahol mindenképp látnia kell.

Azt meg, hogy célozgatsz, mit szeretnél, nem biztos, hogy megérti. Mondd meg neki előre, hogy neked van néhány ötleted, mit szeretnél születés-, vagy névnapra, ha nincs ötlete. Ezzel fel is hívod rá a figyelmet, ha magától nem jut eszébe. Vagy a mostani esetben: vedd meg, amit szerettél volna kapni, aztán mondd meg neki, hogy meglepted magad vele. Azért azt ne hagyd, hogy a saját vágyaid háttérbe kerüljenek, és soha ne legyenek kielégítve! Ha van valamilyen kívánságod, ami megvalósítható, akkor valósítsd meg!

2009. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
8 éve vagyunk házasok. Szereti a babánkat, és engem is, csak úgy érzem, elhanyagol. Én mindig kíméletlenül őszintén szoktam elmondani a problémámat neki, de legutóbb azt mondta, szálljak le róla. A vágyaimról meg annyit, hogy én igyekszem nem költekezni, spórolok, mert építkezünk, közben meg nagy az adósságunk, mert hitelt törlesztünk.
2009. jún. 7. 15:14
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Beszéljetek egymással őszintén! Ez előzőekben kaptál néhány okos tanácsot. És ha utólag isadta,a rózsa még is jelent valamit , én csak annyit kérdeznék Tőled : Te vajon érezteted Vele,hogy fontos Neked még mindig? Nem csak a gyerekkel törődsz,Vele pedig nem ? A főzés,mosás stb.nem a férjjel törődés,hanem a háztartással.Lehet,hogy a férjed úgy érzi,Ő már nem olyan fontos Neked.A férfiaknak is vannak érzései,de nem beszélnek róla,esetleg nem is tudatosul bennük annyira,mint a nőkben.

Beszéljetek,beszéljetek,mert emiatt mehet tönkre egy házasság.

Tapasztalatból beszélek,és mindig felbosszant,amikor azt mondják,hogy a férfiak ilyenek.Nem lehet általánosítani sem a férfiak,sem a nők esetében.A nők közt is van olyan,akik miatt szégyellem,hogy nőnek születtem,de sértene,ha emiatt azt mondanák rám,hogy minden nő ilyen.

2009. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Bár nincs tapasztalatom "házasság terén". De: szerintem is üljetek le megbeszélni. Esetleg nem lehet hogy annyit dolgozik hogy elfelejt ezt-azt? Tudom, nem kéne de lehet. Végül is a munkája is miattatok van. Hisz abból éltek meg...

Tudom, a születésnapodat is kéne tudnia, de üljetek le megbeszélni.

Szerintem!

2009. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb férfinak egész egyszerűen nem áll rá az agya, hogy figyeljen a szerettei név-, illetve születés napjára, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem fontos nekik a családjuk, hogy ne szeretné őket. Sok közülük tán még azt is elfelejtené, hogy mikor van Karácsony szent este, ha nem szólna nekik valaki, mert ezek a dolgok nem kötik le a figyelmüket, teljesen másra koncentrálnak. A gondolatolvasás sem az erősségük és a célozgatások se eredményesek náluk, de ettől függetlenül rengeteg jó tulajdonságuk van. A Te férjed szorgalmas, sokat dolgozik azért, hogy Ti hárman megéljetek, ez nem kis dolog és nagy felelősség. Szerintem nem érdemes olyan dolgokért megsértődni, hogy elfelejt dolgokat, ami neked esetleg fontos lenne. Ha úgy érzed, hogy a saját hobbijaira többet áldoz, mint rátok, akkor kérd meg, beszéljétek meg, hogy neked is lennének igényeid, vágyaid, azokra is szeretnéd, ha költenétek, vagy ha azt szeretnéd, hogy az építkezés miatt kicsit beosztóbban éljetek, akkor ezt is beszéld meg vele. A lényeg, hogy ne szemrehányás, vádaskodás legyen, hanem beszélgetés.
2009. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Gáz! Nagyon!
2009. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Eléggé gáz, ezért azt ajánlom, hogy jövőre ne csak kinézd magadnak a meglepetést, hanem vedd is meg.
2009. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!