Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok segítséget adni...

Tudnátok segítséget adni névválasztásban?

Figyelt kérdés
Egyedülálló kismama vagyok és iker lányaim lesznek. Nem volt betervezve, így nem is volt téma azelőtt a névválasztás. Az egyikük biztos, hogy Léda lesz, de semmi ötletem nincs a másiknak :( Léda azért lett, mert mindig is Ady volt a kedvenc költőm, épp ezért gondoltam, hogy lehetne a másik kislány Ida. Mit gondoltok? Tömegnevet nem akarok, de olyat se, ami ma nagy divat, hogy sosem hallott ősmagyar nevek, meg ezek a mexikói sorozatokból származtatható Eszmeraldák sem jöhetnek szóba...
2012. febr. 27. 21:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
61%

Az Ida egy szép régies név, de nem illik a Léda mellé, mert hasonló hangzású. Ha majd szólítod őket, és kisebb hangzavar van körülöttetek, vagy csak megy a tv, rádió, nem hallják majd tisztán, hogy kinek is szólsz.

Legyen akkor inkább Irma. Az is gyönyörű régi név.

2012. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Emma, Hanna, Johanna, Olívia
2012. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
A Léda gyönyörű név, az Ida személy szerint nekem nem annyira tetszik. A Léda-Adél párosítást el tudom képzelni, és ahogy olvastam a kérdést egyből az Eliza név jutott eszembe. :)
2012. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
89%

Léda+Berta

ő volt Ady másik múzsája :) Stílusos lenne

2012. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Léda-Délia, szerintem gyönyörű így együtt, vagy Léda-Édua/Frida/Lea/Míra/Mirjam/Róza/Zora :)
2012. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép név az Adél, de a Lédával már sok. Ismerek egy ikerpárt akik Brigitta-Bernadett nevet kaptak, és soha senki sem tudja eltalálni hogy melyik melyik.

Valami olyan lenne szerintem jó ami másmilyen mint a Léda.

2012. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim válasza:
Léda és Édua.. gyönyörű nevek..
2012. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Tényleg Berta :D nem is a Berta név jutott először eszembe, hanem Csinszka így azt elvetettem, de a Berta nem rossz.

A Lilla nekem is tetszik (Csokonai is nagy kedvencem ám), csak annyi bajom van vele, hogy kapásból 3 Lilla ismerősöm van. Elég sok embernek ez a neve.

2012. febr. 27. 21:53
 19/38 anonim ***** válasza:
77%

Hú, ez a Léda-Adél szerintem nagyon ötletes!

Lédát nem ismerek, csak egy Adélt, aki igenis fiatalos, szőke, és nagyon okos, csinos csaj!

2012. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy lehetne esetleg Abigél. Az a kedvenc regényem.
2012. febr. 27. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!