Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok segítséget adni...

Tudnátok segítséget adni névválasztásban?

Figyelt kérdés
Egyedülálló kismama vagyok és iker lányaim lesznek. Nem volt betervezve, így nem is volt téma azelőtt a névválasztás. Az egyikük biztos, hogy Léda lesz, de semmi ötletem nincs a másiknak :( Léda azért lett, mert mindig is Ady volt a kedvenc költőm, épp ezért gondoltam, hogy lehetne a másik kislány Ida. Mit gondoltok? Tömegnevet nem akarok, de olyat se, ami ma nagy divat, hogy sosem hallott ősmagyar nevek, meg ezek a mexikói sorozatokból származtatható Eszmeraldák sem jöhetnek szóba...
2012. febr. 27. 21:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Na és mi lesz a nevük? :))
2012. febr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Ha ikreim lennének,biztosan két nagyon különböző nevet választanék nekik.de azért jókat írtak!
2012. febr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Melyik kettő lett a kiválasztott? :)
2012. febr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Végül is Léda és Szófia lett :) Utóbbit azért választottam ki, mert mindig is tetszettek a görög eredetű nevek (imádom a görög mitológiát is ill. mindent, ami görög). Gondolkodtam a Zsófián is, de nagyon sok Zsófi ismerősöm van, illetve a könyéken is van egy 2 éves kislány ezzel a névvel. Szófiából meg nincs sok :)) Köszönöm szépen a segítséget :)
2012. márc. 5. 12:26
 35/38 anonim ***** válasza:
Gyönyörű! :)
2012. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Juhééééj! De jó, úgy örülök, ez én javasoltam. Sok boldogságot! <3
2012. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Nagyon szép neveket választottál, és tényleg nem túl gyakoriak. A Szofit hallottam mostanában többen is adták, pl: Dobó Kata színésznő is, ha jól tudom.

Van az ismeretségben egy ikerpár: Zsófia és Szófai de már érettségizők.

Legyetek nagyon boldogok, és komplikáció mentes szülést kívánok!

2012. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 jekyll-fan válasza:
Léda-Lilla szerintem :) (és nem azért, mert én Lilla vagyok :P, hanem mert szerintem jól hangzana)
2012. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!