Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok segítséget adni...

Tudnátok segítséget adni névválasztásban?

Figyelt kérdés
Egyedülálló kismama vagyok és iker lányaim lesznek. Nem volt betervezve, így nem is volt téma azelőtt a névválasztás. Az egyikük biztos, hogy Léda lesz, de semmi ötletem nincs a másiknak :( Léda azért lett, mert mindig is Ady volt a kedvenc költőm, épp ezért gondoltam, hogy lehetne a másik kislány Ida. Mit gondoltok? Tömegnevet nem akarok, de olyat se, ami ma nagy divat, hogy sosem hallott ősmagyar nevek, meg ezek a mexikói sorozatokból származtatható Eszmeraldák sem jöhetnek szóba...
2012. febr. 27. 21:00
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Az Ida nekem annak ellenére nem tetszik, hogy a mamámat is így hívják, meg a párom édesanyját. Persze ha neked tetszik, hajrá. De szerintem, ahogy többen is írták, nem olyan jó, ha tök hasonló nevük van, még könnyebben keverik őket. :) Inkább egy hosszabb név lenne jó a másiknak. Az Abigél olyan kutyaszerű név szerintem, mondjuk elsőre nekem is a Szabó Magda regény ugrik be.
2012. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, Abigél. Az is szép név. Mondjuk ebbe meg azzal tudnék "belekötni" hogy ha majd bemutatkoznak, ugye Abigél és Léda, majd tuti megjegyeznék nekik hogy "Látszik hogy anyukátok szerette az irodalmat". Ami persze nem baj, írod is hogy "irodalom vonalon utazol", csak szerintem ez ugrana be nekem is pl.
2012. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Az Adél, Berta, Ida, Lilla, Eliza, esetleg Ella nekem is nagyon tetszik, magamtól a Lilla volt az első ötletem, viszont a Berta nagyon megtetszett ahogy olvastam, mások mit ajánlanak. :)
2012. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Kihagytam az Abigélt, az is jó, én simán adnám.
2012. febr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
Szerintem nagyon szép név az Abigél, majdnem nálunk is ez lett a lánykánk neve csak a párom leszavazta... nem egyszerű dolog ez a névválasztás, írd majd meg mi lett a végső döntés.:-)
2012. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Nekem beugrott a Sára név, hátha... :)

23N

2012. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok.

Az Abigél is szép név,az ismeretségben 2 kislányt is így hívnak. Mondjuk szerintem becézni nehéz.

A Berta is jó, bár nekem kemény név, de nem túl gyakori, bár ismerek 1-2 kislányt.

2012. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Az Adéllel párosítva szerintem nagyon jó lenne :) És a Lea is illik hozzá, szerintem az is gyönyörű név. :)))
2012. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

és mindjárt a Magda? Az szebb, mint az Abigél:)

vaagy, ha már ilyen irodalmiasat szeretnél:

Sophie - Kazinczi+Babits (mondjuk Zsófia/Szófia? az is jó.:))

Júlia - Petőfi

Gina - Vajda, meg ugye az Abigél hősnője

Márta - JÓzsef Attila

2012. febr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kiválasztottam :)
2012. febr. 29. 09:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!