Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítséget lehet kérni? Arról...

Segítséget lehet kérni? Arról lenne szó, hogy az anyám teljes mértékig alkoholista lett nagyon durván!

Figyelt kérdés

Már ott tart hogy kőkeményen gyógyszerre is iszik! Reggel 8 és teljes KO! Alvás és kezdődik ellőről. El vagyok keseredve mert ez pontosan tudom hová tart!Ezért szeretném megtudni hogy lehet e valami segítséget igénybe venni?

Bár Anyu maximálisan tagadja hogy iszik!ezért ő nem lenne hajlandó magától bármilyen segítséget elfogadni!


Elme roggyantak poénjaira nem vagyok kíváncsi....

Köszi.


2012. jan. 31. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérd szakember segítségét. Egy gyógyszeres beültetés hasznos lehet!
2012. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő tagadja, hogy iszik és nem mutat hajlandóságot a változtatásra addig te nem sokat tehetsz. Kényszerelvonókúrára csak bírósági végzés alapján utalható be. Ő maga kellene orvoshoz forduljon a problémájával. Pedig egyszerű lenne amúgy, csak a háziorvoshoz kellene elmenjen egy beutalóért. Sajnálom, hogy ide jutott. Volna gyógyulás csak akarnia kellene. Pedig, akinek ilyen rendes fia van...
2012. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A helyedben megkeresnék egy addiktológust, és egy személyes konzultáción felvázolnám neki a történetet. Ha valaki, hát egy szakember az, aki tud segíteni. Illetve el tudja mondani, hogy ilyen esetekben milyen járható utak léteznek.
2012. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az Anonim Alkoholistákat, hátha tudnak mondani valami okosat.
2012. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
próbáld megtalálni az okát, hogy miért iszik. ha ezt tudnátok kezelni, akkor talán van megoldás. beszélgess vele, amikor józan, mondd el neki, hogy mennyire szereted, szeretnél neki segíteni.
2012. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem édesapám alkoholista lett... a-z ig mindent kipróbálunk.. egyvalami segietett rávenni az elvonóra.. (ami sajna nem sikerült neki) a kegyetlen szeretet.. nem egszerű, de fordulj el tőle, mond meg neki, ha hajlandó egy elvonoót végigcsinálni, ujra lehet családja.. addig azonban te nem fogod végigaszisztálni, ahogy leépül.. mi kidobtuk a lakásból.. nagyon keény volt..és rettegtünk mi lesz vele az utcán.. de3 nap mulva hullarészegen jött haza, hogy éhes és fázik... anyu beengedte.. mit tehettünk..megszakadt a szivünk..de nemsokára rá, elment megpróbált egy elvonót 15 év alkoholizmus után.. sajnos 3 éve belehalt!
2012. jan. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi legyen,próbáltuk szép szóval,próbáltuk "Állat"módjára,de semmi nem segít,van egy 2,5 éves kislányom és ezt nem fogom engedni hogy így mennyen tovább,először orvos,ha nem hajlandó együttműködni akár menyire is szeretem,kidobom az utcára.....:(
2012. jan. 31. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy próbáltad már mindenhogy megbeszélni vele, szépen-csúnyán. Még talán egy olyan beszélgetést megpróbálhatnál, amiben arra térsz ki, hogy van egy szép unokája, akinek szüksége van a mamájára, akivel játszhat, sétálhat nagyokat.De ha így halad az ivással, akkor nem látja felnőni sem.
2012. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos segíteni nem igazán tudok neked, csak elmondani, hogy én is ebben a helyzetben vagyok.:-(((

Tudom, hogy milyen borzasztó ez a tehetetlen érzés, és úgy látni neked anyudat, hogy nem józan :-(

Az itteni tanácsok most nekem is jól jöttek, melyeket én is köszönök!

Remélem kedves kérdező, hogy nálatok is, nálunk is nagyon hamar változni fognak ezek a dolgok, mert ez így egyszerűen már szörnyű:-(

2012. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a legrosszabb az alkoholistában, hogy hiába beszélsz vele, később nem emlékszik rá :(

Mi is megjártuk a poklot apum miatt, volt hogy bezártuk, gyomormosás, elvonó... Szerencsére abbahagyta, de kellett mellé egy kreatív hobbi is, amivel új életcélt talált.

2012. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!