Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a 18-20...

Mit gondoltok azokról a 18-20 évesekről akiknek az anyukájuk/nagyijuk csomagol reggelit?

Figyelt kérdés
Én most nagyon megdöbbentem 2 unokatestvéremen. Az egyik 20 éves lány, a másik 18 éves fiú. A nagymamájukhoz átcuccoltak pár hete, mert otthon az anyjuk nem szokott főzni, nincs is náluk soha semmi kaja, a nagymamájuknál meg bőven van minden, és a 4 fős család minden nap ott ebédel. És mondja a mamájuk hogy ma reggel is felkelt 6kor hogy a gyerekeknek csomagoljon kaját a suliba, aztán meg útnak indította őket a busznál. Ez egy bizonyos kor után nem túlzás már?
2012. febr. 29. 13:43
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Jó, hozzáteszem az anyjuk is így nőtt fel, ezért nem is szokott főzni, mert a nagyi mindent megcsinált világ életében helyette. Még a vacsorát is becsomagolja: kifli, kalács, és azt hazaviszik és otthon megeszik.


Nekem anyukám 13 éves koromban meghalt, onnantól kezdve már én csomagoltam magamnak kaját, igaz ez már megint másik véglet. De gimiben is volt olyan oszt.társam aki ezt mondta "Anyám már megint olyan hülye volt, hogy szalámit csomagolt be, mikor tudja hogy rosszul vagyok tőle" És akkor kidobta a szendvicset. 17 évesek voltunk kb.

2012. febr. 29. 13:47
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Én idén töltöm a 26-ot, és még mindig csomagol anyum, ha órám lesz vagy elutazom vagy hasonlók... ez egy kedves gesztus, amiről már százszor elmondtam neki, hogy ne fárassza magát vele, de ő csinálja. És nekem jól esik, hogy gondol rám, elkészíti nekem, plusz én és a reggelek egy olyan párosítás, hogy akkor inkább nem ennék egész nap, ha az én feladatom lenne. :D
2012. febr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 28 éves, és minden nap én csomagolok neki reggelit. Valahogy úgy érzem, ez harminc év múlva is így lesz.

Nem gondolok róla semmit. Nekem is alsóban csomagoltak utoljára, de hogy más mit csinál, tényleg nem érdekel. Valószínű, a nagyi ettől érzi hasznosnak magát.

2012. febr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Kb. én is olyan 12-13 éves korom óta csomagolom magamnak a kaját. Szerintem, ha már egy gyerek elég idős hozzá, hogy ilyen szinten képes ellátni magát, akkor csinálja meg ő a dolgait (csomagoljon magának kaját, pakolja be a sulitáskáját, ilyesmik). Már csak azért is, mert ő tudja, hogy mit szeret, vagy mennyire vajasan szereti a szendvicsét, stb.
2012. febr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát, most miért ne? Oké, azért nem árt némi önállóság, de ha megkérném anyukámat, szerintem ő is megcsinálná zokszó nélkül.

Más kérdés, h szeretem én eldönteni, h miből menyi kerül a szendvicsbe, ezért magamnak csinálom, illetve gyakran csak magamnak főzök.

2012. febr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor lehet ez csak nekem szokatlan már, hogy valaki csomagoljon elemózsiát. Köszi a választ.
2012. febr. 29. 13:52
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kikövetelik, hanem az anyukájuk (nagymamájuk) magától csinálja, akkor kit érdekel? persze a gyerekes ovis szintű követelőzés, életképtelenség is más (ha mondjuk ők maguk életükben nem szeltek még egy kenyeret sem).


Én egyetemre járok és magamnak csinálom minden nap a reggelit, gyakran főzök is. De ha hazamegyek anya kb be se enged a konyhába hanem hordja elém 2-3 napig a mindenféle finomságokat amit csinál. Pedig én 21 vagyok... körülmények kérdése :)

2012. febr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább irigyelem őket. Amióta csak elkezdtem általánosban az első osztályt, soha egyszer sem csomagolt nekem senki semmit! Egyedül mentem suliba (vidékről jártam be busszal Pécsre) és egyedül ültem az orvosnál. Senki nem fogta a kezem, senki nem kísért sehová. Akkoriban nagyon bántott a dolog, sőt a mai napig mondom anyukámnak, hogy a doktor néninél mennyire szomorú voltam mindig, mert én ott ültem órákat egyedül 7 évesen, más meg 15 évesen is az édesanyjával járt.

Nem hiszem, hogy ők ettől önállótlanabbak lennének, ha a nagymamának épp nincs más dolga, akkor miért ne csinálná meg, ha van kedve hozzá?

2012. febr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Ugye írtam hogy én 13 éves korom óta magamnak csinálom. Egyszer keresztanyám itt aludt nálunk 2 hétig. És segíteni akart, elkezdte nekem csinálni a kajámat. Persze kedves volt tőle, de nem kértem meg rá, és olyan idegesítő volt hogy kb kivette a kezemből a kést, meg nem úgy csinált ahogy én akartam.


Amúgy szerintem a férjeknek való csomagolás az más. Apukámnak is mindig én csomagoltam, ennyit mondok csak... :))

2012. febr. 29. 13:55
 10/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem a reggelicsomagolással van a baj.

Páromnak is én csomagolom az ebédet (reggelit útközben veszünk,ebéd főtt kaja).

De csak mert reggel én aktivabb vagyok,kávét ágybakap,ruhát elé teszem,és épphogy elkészül,annyira nem bir felébredni.

De délután-este ő az aktivabb,takarit,vacsitfőz,még sütit is süt este 11kor ha kérem.



A baj a leirtakkal az,hogy a nagymama nem kedveskedésből csinálja,hanem mert lusták a fiatal felnőttek,lehet meg se tudnák csinálni.

2012. febr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!