Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól számítok egyedülállón...

Mikortól számítok egyedülállónak? Csak a válás befejezésével vagy a különéléstől?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha beadod a válókeresetet, akkor attól kezdve kérheted, hogy egyedülállónak tekintsenek. De akkor a férjedtöl nem kérhetsz pénzt a megélhetésre, mert akkor eltart.
2012. márc. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor én váltam, írtam az államkincstárnak, hogy a válás folyamatban van, a férjem elköltözött, leírtam a válóper iktatási számát, nem is kérdeztek semmit, küldték az emelt családit.

Vagy milyen szempontból fontos, hogy egyedülálló legyél?

2012. márc. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ha külön éltek. Nem egy fedél alatt. Vag yegy fedél alatt, de külön kasszán. Ha elváltatok ágytól - asztaltól. Ha veled lakik is, de nem egy háztartást vezettek.

Le kell írni eg ypapírra: "Kijelentem, hogy egyedülálló vagyok!" Aláírod, És beküldöd a MÁK-ba.

2012. márc. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" beadod a válókeresetet, akkor attól kezdve kérheted, hogy egyedülállónak tekintsenek. De akkor a férjedtöl nem kérhetsz pénzt a megélhetésre, mert akkor eltart."


Bocs, de ezt a hülyeséget honnan szedted????

Nem a válókereset beadása számít, hanem hogy együtt élnek-e. Onnan tudom, hogy én most intézem, és most kellett visszaküldenem a nyilatkozatot az emelt családi pótlék ügyében. Azt kellett beikszelnem, hogy VELEM ÉLŐ HÁZASTÁRSAM vagy ÉLETTÁRSAM nincs! Akkor sem számítanék egyedülállónak, ha elvált lennék, de élettársam lenne.

2012. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De akkor a férjedtöl nem kérhetsz pénzt a megélhetésre, mert akkor eltart."


Mi van??? Ha még vele lakik, akkor nem egyedülálló.

Ha viszont elköltözött, akkor miért kérne pénzt kérnie az eltartásra? A gyerektartás meg nem vonatkozik erre....

2012. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk a nem hivatalos élettárs fogalmát soha nem értettem, hogy a hivatalok mi alapján bizonyítják.


Ha valakinek nem bejegyzett élettársi kapcsolata van, az különösebb hivatalos cécó nélkül bármikor megszűnhet.

2012. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Külön kasszán,külön szobában élünk.Nem tudjuk egymást kifizetni csak ha eladnánk a házat. Annyit viszont nem kapnánk,hogy külön-külön vegyünk. Három gyerek van.
2012. márc. 2. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Most néztem meg a papírt amit nekem küldtek, hogy nyilatkozzak, hogy egyedülálló vagyok.


Ebben hivatkoznak az 1998. évi LXXXIV törvény 4. paragrafus A pontjára, ebben van leírva, hogy ki minősül egyedülállónak. Eszerint egyedülálló: hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él ÉS élettársa nincs. Szóval szerintem neked nem jár - bár nem az élettársad.

De ez a telefonos ügyfélszolgálatuk száma, egy hívást megér: 20/881-9535, 30/344-0045, 70/460-9005, 1/452-2910

2012. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!