Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt Apu, mik a teendőim?...

Meghalt Apu, mik a teendőim? Önk. Lakása volt, be kell jelentenem az önk-nál?

Figyelt kérdés

És a Nyugdíjfolyósítónál is nekem kell bejelenteni? És a hiteleivel mi lesz?

Nincs tulajdona semmi, én meg visszautasítom majd az "örökséget", de akkor is, az otp kitől fogja megtudni? A közjegyzőtől?

Szóval mi minden teendőm van halálesetkor?? Kérlek segítsen valaki, nagyon szét vagyok esve!!!!


2012. márc. 2. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az önkormányzatnál mindenképp, a többit ők intézik. Részvétem.
2012. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem.Önkormányzatnál jelentsd be.Meg a nyugdíjfolyósítóhoz is be telozhatsz.nehogy büntetést kapj hogy nem szóltál és ők utalnak pénzt.
2012. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjintézethez telefonálj be mindenképpen. Nekem is meghalt a papám júliusban, de mire beszóltunk volna, már kiutalták a következő havi nyugdíjat a számlájára. Csak hát az már nem volt jogos, így büntetést kellett fizetni + persze visszafizetni a pénzt.

A többit nem tudom, de ezt mindenképpen intézd el.

2012. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 man79 ***** válasza:
100%

Részvétem!

Sajnálatos hír ez most!

1. A kórházban gyorsan intézkedj a tárolás miatt, egy valag lovét rád vernek!

2. Szervezd le a temetést mielőbb, ne kelljen sokáig tárolni, a temetés sem olcsó, az alsó hang kb 300 ezer forint :(

Nem elég ,hogy el veszíti az ember a szerettét, de nem hagyják megnyugodni azonnal intézkedni kell!

Be kell jelenteni mindenütt hogy elhunyt, pl. Bankoknál, önkormányzat, APEH, és ami még eszedbe jut!

Nekem tavaly halt meg apukám, úgy volt benne leszek a szervezésbe, meg ezekbe a dolgokba, de a felesége kihagyott bennünket a fiait!

Ma már azt sem tudom hol vannak az édesapám hamvai! :(

2012. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

sajnos érdemben többet segíteni nem tudok, de!


"És a hiteleivel mi lesz?

Nincs tulajdona semmi, én meg visszautasítom majd az "örökséget""


Ezt, ha úgy értetted, visszautasítod a hitelt...nah, azt sajnos nem lehet, ha te vagy az egyetlen gyereke, és nincs felesége, Neked kell kifizetned


Részvétem!

2012. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 man79 ***** válasza:

A hitelhez általában, kell kezes, és ebben az esetben a kezest fogja terhelni, nem téged!

Hiszen ilyen esetekre is van a kezes, az a kisbetűs részben volt!

2012. márc. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

rengeteg hitel van, amihez nem kell kezes.


ha volt keresete, arra is kaphatott, kezes nélkül...

2012. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha visszautasítom az örökséget, ami nincs is, akkor tartozást sem kell fizetnem. Mindenki a ráhagyott örökrész mértékéig köteles megtéríteni a megöröklött tartozást is.

Mivel az örökség értéke 0ft, a tartozást kifizetésére sincs alap.

2012. márc. 5. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:
ennek utánakérdeztél? legyen igazad, bár kétlem, hogy így van
2012. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Nyugdíjfolyósítóhoz nem elég szóban közölni. Fénymásold le a halotti anyakönyvi kivonatot, ha tudod a nyugdíj törzsszámát, azt is ráírhatod és ajánlott levélben küld be: Nyugdíjfolyósító Igazgatóság, 1820 Budapest, címre. Arra a hónapra, amikor meghalt, még jár a nyugdíj a törvényes örökösnek.
2012. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!