Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a teendőm az okmányaimmal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendőm az okmányaimmal külföldön történt házasságkötés után? és továbbra is külföldön élek. Nemsokára szülök, a gyerek születését is be kell otthon jelentenem, megcsináltatni neki a papírjait?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A házasságkötést be kell jelenteni, ha magyar állampolgár vagy, ha nem, erre felszólítanak hamarosan a magyar címeden. Ha Ausztriában születik a gyereked, akkor automatikusan kettős állampolgár lesz a státusza, amiről ha "papírt" akarsz, akkor javasoltak magyar útlevelet (ezt az Ausztriai magyar követségen v. Bp-en is el lehet intézni), más állítólag nincs. Nekünk (még) nincs semmi papír róla, de állítólag kettős állampolgár a gyerekünk. A magyar útlevél hátránya viszont az osztrákkal szemben, hogyha pl. az USA-ba akartok utazni, akkor oda vízum kell, míg osztrák útlevéllel nem.
2010. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A külföldön kötött esküvőt hitelesíttetni kell Magyarországon. Ennek mikéntjéről az anyakönyvi hivatal ad felvilágosítást. A külföldön kötött esküvők esetében a házassági anyakönyvi kivonat a házasságkötés pillanatában az útlevélben szereplő nevekre fog szólni, amennyiben a házasság honosítható. Amennyiben a felek más nevet választanak, névmódosítási kérelmet kell utólag benyújtani.


Belügyminisztérium honlapján található tájékoztató szerint magyar állampolgár külföldön történt anyakönyvi eseményeit (születés, házasságkötés, haláleset) Magyarországon is anyakönyveztetni kell függetlenül attól, hogy a magyar állampolgárságot születéssel vagy más jogcímen (pl. honosítással) szerezte az érintett személy.


A hazai anyakönyvezésre irányuló kérelmet a lakóhely szerint illetékes polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál lehet előterjeszteni.

A kérelemhez csatolni kell mindazokat az okiratokat, amelyek a bejegyzés alapját képezik (pl. anyakönyvi kivonatok, teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat, házassági bontóítélet). Az idegen nyelvű okiratokat hiteles magyar nyelvű fordítással ellátva kell becsatolni.

2010. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"magyar állampolgár külföldön történt anyakönyvi eseményeit (születés, házasságkötés, haláleset) Magyarországon is anyakönyveztetni kell függetlenül attól, hogy a magyar állampolgárságot születéssel vagy más jogcímen (pl. honosítással) szerezte az érintett személy.

A hazai anyakönyvezésre irányuló kérelmet a lakóhely szerint illetékes polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál lehet előterjeszteni."


Nem értem! Akkor hogy létezik, hogy az Ausztriai magyar konzulátuson nekünk azt mondták, hogy a gyerek születésével kapcs. nincs semmi teendő, nem kell jelezni a magyar állam felé? (és ezt az útlevelesdit)


első

2010. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megkerestem az emailt, amiben a konzulátus válaszolt (2008-ban), amit szerencsére kinyomtattam:

"Házasságból születendő gyermekük - tekintettel arra, hogy édeapja osztrák, édesanyja magyar állampolgár - mindkét állampolgárságot megszerzi születésével.

A magyar állampolgárságot úgymond "aktivizálni" úgy tudják, hogy a gyermeket anyakönyveztetik Magyarországon, illetve magyar útlevelet kérvényeznek a részére."

Ezután a szükséges iratok, konzuli osztály, ill. a lakóhelyünkhöz közelebbi tiszteletbeli konzulátus címe. Postán nem fogadják el, és mindkét szülőnek személyesen kell ott lenni az útlevélkérelem beadásakor. Illetékköteles, HATÁRIDEJE NINCS. (Feltételezem, hogy mivel a születésekor automatikusan 2-ős állampolgárságot szerzett, és ez csak annak az aktivizálása.)

Első újra

2010. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

15:33-as tudja jol.


Hogy lehet automatikusan kettos allampolgar a gyerek, ha nem jelented be Magyarorszagon a szuleteset? A mi babank eppen ezert egyelore csak ir allampolgar, ir utlevellel (azt volt egyszerubb es olcsobb megszerezni). Amugy uj tipusu magyar utlevellel 2008 ota nem kell az USA-ba vizum, ugyhogy semmi elonnyel nem jar az osztrak utlevel.


[link]

2010. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lehet automatikusan kettős állampolgár, de amiből idéztem, az a HIVATALOS LEVÉL A KONZULÁTUSTÓL, azaz egy írásbeli dolog, aminek nyoma van (az illetékes nevével), nemcsak szóban mondták!!

A 15.33-as azt írta, az illetékes magyar konzulhoz kell fordulni, és pont ezt tettem, és ha a konzulátustól ezt a választ kapom, ahol a 15.33-as szerint bejelenteni kellene, akkor NEM LEHETSÉGES bejelenteni, vagy??

2010. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hu, eleg nehezen ertelmezem az elozo valaszodat, az utolso mondatot atfogalmaznad?


Nem tudom, miert kiabalsz velem nagybetukkel es felkialtojelekkel, en ugyanazt hallottam a dublini konzultol, amit 15:33-as irt. Szerintem az osztrak konzul is ugyanezt probalta leirni. A lenyeg, hogy a gyerek automatikusan meg fogja kapni a kettos allampolgarsagot, de ehhez a magyar hivataloknal intezkedni kell. Csak gondolkozz racionalisan: hogy lehetne a gyerek kettos allampolgar, ha a magyar hatosagok nem tudnak rola? Tudni pedig akkor fognak a gyerekedrol, ha vagy a konzulatuson, vagy pedig magyar lakhelyed szerinti polgarmesteri hivatalban bemutatod a kulfoldi anyakonyvit hivatalos forditassal es kersz magyar anyakonyvi kivonatot.

2010. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16.20-kor te magad írtad, idézted:

"A magyar állampolgárságot úgymond "aktivizálni" úgy tudják, hogy a gyermeket anyakönyveztetik Magyarországon, illetve magyar útlevelet kérvényeznek a részére."

aktivizálni = tehát neked kell lépni, nem automatikus a dolog...

2010. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs, nem tudtam, hogy a nagybetűkkel írás kiabálást jelent, azt hittem, ez a kiemelés eszköze. :)

Nem akartam senkivel kiabálni... :)

Még egyszer az utolsó mondatot bővebben:

A 15.33-as azt írta, hogy a magyar hatóságokat is értesíteni kell, mégpedig az "anyakönyvezésre irányuló kérelmet ... külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál lehet előterjeszteni". Mivel külföldön élő magyar állampolgár vagyok, eszerint az itteni magyar konzulnál kellene előterjeszteni. Tehát: mivel a konzulátusnál kellene a 15.33 által írtakból , és a konzul a bejelentési kérelmemre azt mondja, hogy nem kell bejelenteni, akkor nem tudom bejelenteni - így érthető??? (Vagy akkor hol kellene?)


A konzulátus levele szerint a kettős állampolgárság automatikus a születéssel, és valószínűleg ezért nincs is határidő megszabva az "aktivizálásra", mint a házasságkötéskor.

Még egyszer idézem: "Házasságból születendő gyermekük - tekintettel arra, hogy édesapja osztrák, édesanyja magyar állampolgár - mindkét állampolgárságot megszerzi születésével." Vagyis a születésével, azzal, hogy megszületett. Az "aktivizálásra" szerintem a mondat alapján csak azért lehet szükség, hogy pl. magyar útlevelet csináltathatok, ha valamiért magyart akarok.

2010. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Cinizmusod lepereg rolam, vitazni pedig teljesen ertelmetlen veled, kb olyan, mint szellel szemben pisilni... Node nekivagok meg egyszer: ha a konzul azt mondta, hogy nem kell bejelenteni a szuletest, az nem azt jelenti, hogy nem lehet. Ezt arra ertette szerintem, hogy ha akarod, akkor otthon is meg tudod csinaltatni a szuletesi anyakonyvi kivonatot. Akkor leirom megegyszer: a gyerek automatikusan megkapja a kettos allampolgarsagot, de hogy nyoma is legyen annak a gyereknek a rendszerben meg kell csinaltatni a magyar sz.a.k -t. Vagy enelkul szerinted akkor hogy lesz magyar allampolgar is? Bemondas alapjan? :) Gondolkozzal mar, mielott hulyeseget bizonygatsz! Tobben is leirtuk, hogy nincs igazad, megis hajtod a magadet.


19:55-os, ott a pont! :))

2010. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!