Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, min változtassa...

Mit csináljak, min változtassak az életemen, ha egyszerűen nem tudok semmiről sem beszélni az emberekkel?

Figyelt kérdés
És nem azért mert félek tőlük, mert a szüleimmel sem tudok.Ha pl. egy volt osztálytársammal talákozok a buszon, akkor is inkább elmegyek a busz másik végébe.
2012. márc. 2. 17:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy például volt olyan is, hogy apámmal mentünk nagymamámékhoz disznótvágni, és csak ott ültem mellette a kocsiban, de nem tudtam semmiről sem beszélni, csak ültem ott.
2012. márc. 2. 17:56
 2/15 fúróferkó ***** válasza:
100%

Olvass sokat! Akár regényeket,de akár a napi híreket,majdnem bármit amivel az ismereteidet naprakészem tartod,szókincsedet bővíteni tudod.

Kérdezés nélkül leírom ,hogy nem túl idős vagy ,inkább 15-19 között ,mint 30 felett.Rövid életedben többet nézted a monitort és mobilod mint akár a családod bármelyik tagját.

Ha néha élő emberrel kerülsz kapcsolatba ,nincs benne gyakorlatod,nincs önbizalmad.Félsz hátha butaságokat beszélsz ,inkább nem szólsz semmit.

Ha hozzá kell szólni valamihez,akkor szembesülsz ,hogy nehézségeid vannak a téma ismeretében.

2012. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz beszélgetni,akkor legalább hallgasd öket értelmesen.Kérdezz csak annyit-Mesélj,mi van veled?-

hidd el,az emberek többsége imád magáról beszélni,neked csak hallgatni kell,az meg megy nem?

Idősektöl meg kérd,hogy meséljenek a fiatalságukról,meg látod,hamar meg tanulsz majd beszélgetni is.

2012. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozni akarok, de aki van olyan osztálytársam ,aki még a kötelezőket sem olvasta el.Ő mitől tud beszélni?Arra a kérdésre, meg hogy "Mi van veled" a legtöbbször a válasz "SEMMI,és veled?".
2012. márc. 2. 19:48
 5/15 anonim ***** válasza:

És mitől nem tudsz beszélni? Mi miatt nem jönnek a szavak?

Próbáld meg nekem elmagyarázni légyszíves, mert hátha te segítesz nekem azzal, hogy ezt elmondom, miért nem tudsz beszélni másokkal.

A párom miatt küzdök ezzel a problémával, ő az aki képtelen beszélgetni. De nála súlyosbodik azzal, hogy nem csak hétköznapi beszélgetésre képtelen, de nem osztja meg a próblémáit senkivel, nem tud válaszolni kérdésekre amiket felteszek neki, mert mindig csak azt ismételgeti, hogy nem tudom, nem értek semmit, nem tudok semmit...

Nálad is hasonló a helyzet vagy egyszerűen csak csevegni nem tudsz?

Előre is köszi a válaszod!!

2012. márc. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Bence_ ***** válasza:
5-ös a párod milyen nemű?
2012. márc. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Férfi, 25 éves.
2012. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 fúróferkó ***** válasza:

"5-ös a párod milyen nemű?"


És te 5.-ös milyen nemű vagy?

2012. márc. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Pedig nem is olyan nehéz. Az a legjobb, ha kérdezel, és hagyod beszélni az illetőt. Lehet pl. számítógépes játékokról (mivel játszol most, hű, azt kipróbálnám, mesélsz róla, miért szereted ennyire, miben más, mint az XYZ játék?), autókról (autóvásárláson gondolkodom, hallom te is, milyeneket néztél ki eddig és miért?), állatokról (tartotok valamilyen állatot?), sportról, testmozgásról, szabadidőről, hobbiról (ezek nagyon jó beszédtémák). Olvass mindenféle kategóriában kérdéseket és válaszokat itt a gyakorikérdéseken, és bővítsd az ismereteidet, akkor sok témához hozzá tudsz szólni! Én is kicsit félénk vagyok, azért indítok kérdéssel, és tanuld meg úgy megfogalmazni, hogy bővebben ki kelljen fejtenie a választ.
2012. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

00:36-os, nekem hasonló problémám volt. Ez a könyv sokat segített (a kérdezőnek is erősen ajánlott):

[link]

Remek példák és magyarázatok vannak benne. Az is, hogy bírta szóra a háziasszony a férjét, aki semmiről nem akart beszélni, leginkább az unalmas sablontémákról, pl. mi volt munkában. Ott az volt a megoldás, hogy előfizetett egy napilapra. Ha hazajött a férje, hagyott neki fél-egy óra pihenőt, amíg átöltözött, evett, zuhanyozott és megpihent, majd úgy ment oda, hogy elmesélt neki egy hírt, és úgy kanyarította, hogy a férje hozzászólhasson. És szép lassan így jutottak el a komolyabb témákig, de tényleg ajánlom a könyv megvételét, hasznos! A másik része, a Test-beszéd szintén.

2012. márc. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!