Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet sok barátra szert...

Hogy lehet sok barátra szert tenni?

Figyelt kérdés

Hogy lesz valaki népszerű, illetve mitől népszerűbb valaki, mint mások? Mitől függ az, hogy valakinek sok haverja, barátja, ivócimborája van, mások meg magányosan búslakodnak? Honnan tudod, hogy valaki tényleg kedvel téged, nem csak más egyéb önző érdekek miatt barátkozik veled?


Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2012. márc. 2. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Sok függ attól is, hogy hogyan áll a dolgokhoz. Mennyire olyan mint a többiek. Sokan csak azért lesznek ilyen nagyon nagy tömeg raj, mert megy a tömeg után (cigi,pia)Meg sokk függ a személyiségtől, könnyen barátkozik, esetleg inkább egy könyvel a kezében elbújik a könyvtár csendesebb sarkába.
2012. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok függ a személyiségtől, hobbitól, érdeklődéstől stb. Nekem sincs túl sok barátom, a korombeliek java bulizgat, iváson jár az eszük, engem komolyabb dolgok érdekelnek, és szerintem fontos hogy a barátokkal közös legyen az érdeklődésünk, lehessen miről beszélni. Egy bulizós társaságból álló emberekkel nehezen tudnék szerintem pl színházról beszélni. Azt hogy a kedvelést honnan lehet tudni.... hááát ez nehéz, talán a kölcsönös keresésből ez kiderül, megérzi az ember hogyha fontos a másik számára pl sokszor hívja telefonon, ráír facebookon, találkozni akar stb.
2012. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Van aki úgy születik, hogy népszerű. Az ilyen emberekben tartalom van belül. Okosak, vagy műveltek, vagy jószívűek, vagy örökké vidámak, vagy mindez egyszerre, vagy pont ezek ellenkezője. Talán a bizalom a kulcs. Bizalom önmagadban. Vagyis magabiztos vagy, nem félénk, bízol benne, hogy te jól csinálsz mindent, és nyerő vagy. Ugyanakkor másokban is bízol. Nem félsz senkitől, mindenkire úgy nézel, mint a barátodra. Az arcodra kiül a magabiztosság és a jóindulat, ez vonzó és ezért szeretnek a társaid.
2012. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a lényeg, hogy mindenhez nyitottan állnak hozzá. Pl. nem szeretném megsérteni a 2. válaszolót, de ilyen előítélettel, hogy egy bulizós társasággal nem tud színházról beszélgetni, így nem is fog. Pedig én például imádok bulizni, de színházba járni is. És sok ismerősöm is ilyen. Nem értem, hogy azért mert valaki bulizik és tudja élvezni az életet ( ez nem azt jelenti, hogy aki nem bulizik az nem tudja!) arról miért kell lenézően beszélni, néha szinte már úgy, mintha valami bűn lenne. Egyébként a legtöbb népszerű ember nagyon gyakran bulizik, biztos vagyok benne, hogy van összefüggés. Én személy szerint nem gondolom magamat népszerűnek, de érdeklődő vagyok, van bennem egy hatalmas adag kíváncsiság és pont ezért szinte mindenkivel el tudok beszélgetni. Ebből adódóan ritkán vagyok magányos.
2012. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az olyanokra gondoltam, akik az egyetemen pl 5 napból 4et buliznak, és másnap csak arról beszélnek kivel feküdtek össze, és mennyire bevoltak rúgva. Ezeknek az embereknek ha felhoznék egy komolyabb témát, csak kinevetnének.

Én is bulizok persze, de mértékkel, és ésszel.

2012. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Akit túl sokan rajonganak körül,azt biztos,hogy érdekből teszik.Már az is nagy dolog,ha az embernek legalább 1 igaz barátja van.Úgyhogy a válasz:sehogy.De van egy másik lehetőség is:hagyod,hogy kihasználjanak.Na,akkor mindenki bírni fog,amég lesz rólad mit lehúzni.Ha már tönkrementél,akkor már nem.
2012. márc. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, érdekeseket írtok! Szívesen olvasnék még véleményt, úgyhogy hajrá. ;) Én mindenkinek adtam egy zöld kezet.
2012. márc. 2. 21:36
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a kulcs tulajdonság az önbizalom! Az én környezetemben (középiskola, majd egyetem) az olyan emberek, akik magabiztosak voltak, nem adtak különösen a társaság véleményére, ők mindig nagy közfigyelemnek örvendtek még akkor is, ha az egyiket a divatlapok érdekelték, a másik pedig a filmekért volt oda. Az érdeklődéstől függetlenül a közözösség oszlopos tagjai voltak, mert sugárzott róluk a határozottság. Én ezt találtam a népszerű emberekben a közös nevezőnek.
2012. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy én is a magabiztosságot sugárzó embereknél tapasztalom azt, hogy nagy közszeretetnek örvendenek. Akit nagyon tudnak utálni, az a siránkozó ember.
2012. márc. 2. 21:50
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy lettek új barátaim, hogy elkezdtem egy új hobbit és ezáltal új embereket ismertem meg. Napi szinten kapcsolatban állunk bár nagyok a távolságok, de néha azért összejárunk. Mióta ők vannak nekem már nem érzem úgy, hogy hiába élek. Szoktak érdeklődni rólam és én is róluk, nem érdek barátságok, mert semmiféle anyagi vagy egyéb haszon nem származik belőle.
2012. márc. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!