Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van olyankor amikor férj...

Mi van olyankor amikor férj és feleség másképp gondol lényeges kérdéseket, költözés maradás, saját lakásért küzdés vagy élhetőbb élet?

Figyelt kérdés
Egyik félnek engedni kell és kész? Nincs más megoldás? Vettünk hitelre egy lakást, baromi drága már, de fizetjük.Emiatt a férjem alig van itthon lényegében a gyerekek körül mindent én csinálok, és egyedül vagyok, beszélni se tudok vele, ha meg felhozok vmi komolyabb témát azonkívül mi legyen a kaja az őt fárasztja nem is tud odafigyelni. Én szívem szerint feladnám az egészet visszamennék albérletbe úgy legalább helyezkedhetnénk ha állásajánlatot kap és nekem is több lehetőségem lenne munka minden fronton. De neki csak a saját tulajdon lebeg a szeme előtt. Én értem hogy neki az fontos de nekem meg az élhetőbb élet hogy ne elrohanjuk 10 évig egymás mellett.
2012. márc. 3. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha már belekezdtem egy saját lakásba akkor azt nem fogom abbahagyni, mert tény hogy egyszer az enyém lesz. Az albérletben a bérleti díjat is kell fizetni meg a rezsit nem beszélve a gyerekekről plusz hogy bármikor kitehetnek. Majd ha felnőnek mi lesz? Ők is mennek albérletből albérletbe mert az anyjuk nem töltött elég időt az apjukkal? Itt nem a lakáson kéne másképp gondolkodni hanem az egymáshoz való hozzáálláson, mert lehet úgy hitelt fizetni hogy közben egymással is foglalkozik az házaspár.
2012. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha szétesik a család, mit ér a saját lakás? Már pedig így előbb-utóbb ez fog történni.
2012. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"visszamennék albérletbe úgy legalább helyezkedhetnénk ha állásajánlatot kap és nekem is több lehetőségem lenne munka " -háát , ez nagyon gázos -ha lenne, menne

De nem lesz - és lakás sem lesz. A gyerekek mellett nem tudsz valamit dolgozni?

2012. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Nem tudom kinek lehet/lesz igaza. Addig kell beszélgetni, amíg közös megegyezésre nem juttok.

Más: az éhetőbb életről jutott eszembe. Egy ismerősöm mesélte, hogy a gyerekei pszichológusi véleményében azt írta a "pszichomókus", hogy a viselkedési zavaruk hátterében tényező lehet, hogy albérletről albérletre költöztek, 5-15 éves koruk között 10-szer, és ez negatív hatásként jelentkezett. Persze negatív hatás lesz az elhidegül szülő páros is, ezért kell közösen megoldást keresni és találni!

2012. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Te nem tudsz a gyerekek mellett dolgozni?

Én is kitartanék a saját lakás mellett.

Mennyire messze kapna munkát? Az se jó megoldás, hogy évente/két évente költöztök másik városba, gyerekeknek új iskola, tanárok, osztálytársak... Ez nem tenne jót nekik.

2012. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy az életben semmi nincs ingyen. A férjed meghozza a maga áldozatát a rengeteg munkával, a te áldozatod pedig az, hogy egyedül boldogulj a gyerekekkel. Örülj, hogy együtt vagytok és nem külföldön van a párod. Ne forszírozd az albérletet, az a más tulajdona. Én is voltam úgy annak idején, hogy megkérdeztem a férjemtől, hogy nőttek-e a gyerekek mióta nem látta őket. Ő meg visszakérdezett: Mi van, fodrásznál voltál? Erre én: Igen, két héttel ezelőtt. Szóval ismerem a szituációt. Tudom mi az magányosnak lenni egy kapcsolatban. Tartsd össze a családot, mert a férjed nem szórakozásból hajtja betegre magát, hanem azért, hogy hajlékotok legyen. Tudom, hogy te kevesebbel is beérnéd, mert ezek az idők elmúlnak és már nem jönnek vissza, és ebben neked van igazad. De hosszútávon gondolkodva a férjednek van igaza. Persze jó lenne néha egy jót beszélgetni, mert támadnak néha az embernek szép gondolatai és nincs kivel megosztani, és mire sor kerülhetne rá, már nem fontos... Nagyon fájni tudnak a kimondott szavak. A ki nem mondottak is ugyanúgy.
2012. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hát igen sajnos pont így van, majd 20 év múlva ülünk egymás mellett a saját házban de azt se tudjuk kicsoda a másik, és mi is történt vele az elmúlt 20 évben.. a gyerekek addigra felnőnek, kapcsolatuk az apjukkal nem sok..

Félreértés ne essék, én dolgozok most is! csak a lehetőségek iszonyat szűkösek, most is olyat dolgozok ami nem a végzettségem és nem keresek vele jól. Tudom nem vagyok egyedül nem is hoztam volna fel ezt ha nem lett volna kérdés.

Nem Budapestről vagy nagyvárosról beszélek amúgy hanem egy kicsi faluszerű (bár városi rangja van de ez semmiben se látszik) helyen élünk.

2012. márc. 3. 11:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt hol olvastátok hogy 5-10 szer tervezek költözni x év alatt??? Nem azt írtam,hogy mostantól folyamatosan vándorolnék, csak hogy egy teljesen halott helyről esetleg máshova költözni.
2012. márc. 3. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Vigasztalásodra annyit írnék még, lehet most szűkösebb lehetőséged van munka terén, de az adósságotokat lassan kifizetitek és saját házban vagytok. Az évek múlásával amúgy is beszűkülnének a lehetőségek, és még tető sem volna a fejetek felett. Óvatosan az elvágyódással, mert nem biztos, hogy jóra vezet... Örülj annyinak, amennyi van, és a párodat ne keserítsd elégedetlenséggel. Ölellek szeretettel.
2012. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha ebben a városnak nevezett valamiben vettetek saját lakást, akkor szerintem felesleges volt. Mert ha most ilyen szűkösek a lehetőségek munka terén, akkor később lehet, még rosszabb lesz. Úgyhogy szerintem itt már nem nagyon tudsz mit tenni. Inkább egy élhetőbb helyen kellett volna saját lakást venni. De tudom, hogy az ember mindig későn okos.
2012. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!