Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van olyankor amikor férj...

Mi van olyankor amikor férj és feleség másképp gondol lényeges kérdéseket, költözés maradás, saját lakásért küzdés vagy élhetőbb élet?

Figyelt kérdés
Egyik félnek engedni kell és kész? Nincs más megoldás? Vettünk hitelre egy lakást, baromi drága már, de fizetjük.Emiatt a férjem alig van itthon lényegében a gyerekek körül mindent én csinálok, és egyedül vagyok, beszélni se tudok vele, ha meg felhozok vmi komolyabb témát azonkívül mi legyen a kaja az őt fárasztja nem is tud odafigyelni. Én szívem szerint feladnám az egészet visszamennék albérletbe úgy legalább helyezkedhetnénk ha állásajánlatot kap és nekem is több lehetőségem lenne munka minden fronton. De neki csak a saját tulajdon lebeg a szeme előtt. Én értem hogy neki az fontos de nekem meg az élhetőbb élet hogy ne elrohanjuk 10 évig egymás mellett.
2012. márc. 3. 11:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Pontosan. Más szempontokat tartottunk akkor még szem előtt, és fiatalabbak is voltunk és amúgy se vettünk soha életünkben lakást sehol. Azt tartottuk szem előtt hogy a gyerekeknek ott a kert van hová kimenniük, jó a levegő stb. Közel van / volt bölcsi ovi. Azóta a bölcsit megszüntették, vihettem 20 kmre a kisebbet. Az ovi az mondjuk jó. Csakhát ugye ezután is van élet...Egyre többen költöztek ide amúgy kisgyerekes családok, de mégse változott semmi.

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 3. 13:17
 12/12 ekeke ***** válasza:

Egyelőre mintaférjed van, erre érdemes minél többet gondolni. Magadra is, nyugodtan sorold fel minden nap, mennyi mindent elvégeztek, milyen ügyesek vagyok. Nyugalom, a CHF lejjebb fog menni. Férjed tényleg betegre hajtja magát! Kérlek, egyre nagyon figyeljetek: ne 34-es Nike cipőre, tévéelőfizetésre, cigire, mirelit kajára, újabb telefonra és számítógépre költsetek, hanem a pontosan szükségesekre, és akkor csökkenhet a meló mennyisége.

Valóban nem szabad albérletbe menni, mert épp ugyanannyira keményen kell fizetni, csak utána nem marad semmitek.

Nekem mákom van, hasonló helyen élek (Martonvásár), de régi és olcsó házam van, adósság nincs. Nálam az a szempont, hogy minél olcsóbban felújítani, átalakítani, és a legfontosabb a hőszigetelés.


Amin gondolkozhattok: valahogy eladni, és komfortban-méretben, vagy csak árban kisebbet venni, aminek alacsonyabb a fizetnivalója.

2012. márc. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!