Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A patkány menekül a süllyedő...

A patkány menekül a süllyedő hajóról. Szerintetek is?

Figyelt kérdés

Elég rossz anyagi körülmények közt élünk. Én,anyukám,tesóm és a gyereke. Csak én meg anyukám dolgozunk,tesóm még nem talált munkát. Több a kifizetni való mint a beérkező jövedelem. Nagyon sok pénzt adok le itthon a fizetésemhez képest,akkor talán kicsit jobb lenne a helyzet ha az egészet leadnám. De megmondom őszintén nem akarom az egészet leadni,a fizetésemből kb 20.000 ft marad meg. Minimál bért keresek,kb 70et kapok meg. Most ugy néz ki lehet kikapcsolják a villanyt meg a gázt egy 2 hónapon belül. Az internetet is kifogják kapcsolni mert anyám nem fizette be a csekket már 2 hónapja. Pedig azért is adok ennyi pénzt h legalább ennyi szórakozásom legyen. Én megmondtam nem fogok ugy élni mint egy nomád,el fogok menni itthonról.

Erre kaptam ezt a megjegyzést.

Igazából azt kell mondjam anyukám vmit nagyon nem jól csinál. Amikor még nem voltunk ilyen gázos helyzetben,akkor is számtalanszor mondtam neki h adjuk el a lakást,egy csomó lehetőséget amik lehet hogy nem voltak tul jó ötletek,de legalább gondolkoztam. Ő nem tesz semmit,ugy látom és érzem szarik bele az egészbe.

Baj,h költözni akarok? 22 éves vagyok 18 éves korom óta dolgozok,és adok haza pénzt. nem akarok már ebbe a nyomorba élni. Egyedül sokkal jobban élnénk. Önző vagyok h csak magamra gondolok és nem akarok velük együtt bukni?


2012. márc. 3. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy önző. Teljesen jól gondolod, hogy erődön felül nem akarsz költeni, és nem akarsz mások javára lemondani egy bizonyos szintről, amiért megdolgozol.
2012. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Meg is lehet érteni, meg nem is. Nehéz helyzet. De nem lenne bűntudatod, ha különköltöznél, és anyukádékkal szépen lassan történne valami? Elvinnék a fejük fölül a lakást? Tudom, egyáltalán nem a te dolgod ez az egész, de egy családnak össze kell tartani. Ráadásul 70ezerből hova akarsz külön költözni? Számoltál azzal hogy külön neked is lesz egy csomó kiadásod?
2012. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Manipulálni próbál azért, hogy segítsd őket, amíg élnek. Tudja nagyon jól, hogy nélküled még nagyobb bajban lennének. Tesódat el kellene zavarnia dolgozni, ha már ott élnek ketten a gyerekével, fizessenek bele a közös dolgokba, nem szép annyi idősen (ha te 22 vagy, gondolom ő mégtöbb) a szülő meg a kisebbik testvér nyakán élősködni. Ha aktívan keres, pár hónapon belül biztosan talál valamit, ha mást nem, minimálbérért. Sajnálom, hogy ilyen a helyzeted, de ha nem embereled magad, örökké csak le fog húzni a családod, és egyszer majd csak arra ébredsz, hogy túl vagy a 3., 4., 5.X-en, és még semmid nincs. Teljesen normális ez a felfogás, nem vagy sem rabszolga, sem segélyszolgálat.

Egyébként ha van hozzá lehetőséged és kedved, én megpróbálnám külföldön, onnan tudnád támogatni a családod is, és lehetne saját életed is. De mindenképp embereld meg magad, mert ez így semmi jóra nem fog vezetni. Sok sikert!

2012. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Pont ez az amitől félek h sajnálom őket h itt lesznek villany meg gáz nélkül... meg h mi lesz velük. De nagyon nem akarok velük bukni. Adjam oda az egész fizetésemet? Szó szerint a semmiért dolgozzak? Nagyon nem tetszik az ötlet.


Már többször számolgattam h hogyan tudnék kijönni 70 ezer ftból. Betársulnék egy albérletbe,így max 40.000Ft rezsivel együtt. Még mindig több maradna nekem. Kapok étlkezési jegyet is,szóval a kaját is megtudnám oldani.

2012. márc. 3. 16:32
 5/16 A kérdező kommentje:

Az a baj h tesóm gyereke még kicsi,és nem talált eddig olyan munkát amivel megoldható a bölcsibe járás,hordás. Több lehetőség is lett volna de nem tudtunk volna a gyereket megoldani. De úgy érzem tesóm nem is próbál olyan állást keresni ami jó lenne. Mintha direkt azt nézné hogyan lehet a másikkal méh jobban kiszurni. Volt h elment dolgozni,de nem tudtunk megoldania gyereket,vagy én vagy anyukám folyamatosan táppénzen voltunk,már a kirugás fenyegetett bennünket,így tesómnak fel kellett mondania.


Néha én is önzőnek érzem magam,mert el akarok menni. De ez így nem élet!

2012. márc. 3. 16:36
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy a saját dolgaid, kajád, ruhát állod magadnak, a rezsibe meg befizeted az arányos részed, vagy lehetne úgy, hogy mondjuk a netet te fizeted, többit meg anyukád.Akkor legalább azt nem kapcsolják ki.Amúgy borzalmas ez az ország, hogy családok mennek szét az anyagi nehézségek miatt!
2012. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
végülis igen, meg lehet ennyi pénzből élni, én is albiban lakom, másokkal. de azt hiszem, tényleg nehéz lenne a családot otthagyni ekkora gubanc közepette. Nekem lenne lelkifurdalásom.... bár kitudja hogy mennyire kötődtök egymáshoz.
2012. márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem te tehetsz róla, hogy ide jutottatok, ez gondolom anyád egyszerűen szarul osztja be a pénzt, különben nem lennétek ilyen helyzetben. Ismerem ezt a fajtát...

Viszont ha különmész, tudnál hova? Mert ennyiből tudod, hogy nem fogsz megélni, esetleg ha betársulsz egy albérletbe. Önállót fenntartani nem lehet, legfeljebb ha az evésről lemondasz...

2012. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég nehéz helyzetben vagy, mint sokan mások is, sajnos.

A legjobb lenne, ha elbeszélgetsz anyukáddal és a testvéreddel, hogy ez így nem jó, valamit lépni kell. Vagy valamilyen módon elmész külföldre dolgozni és támogatod őket némi pénzzel. Vagy társulsz valakikkel egy albérletbe és így talán marad némi pénzed, hogy anyukádéknak is jusson valami, amíg tesód nem tud vállalni munkát. Esetleg otthon maradsz és folytatjátok ott, ahol eddig is.

2012. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reálisan a dolgokat.Le kell ülnöd a családdal és átbeszélni a dolgokat.Mennyi a bevétel,kiadás,miből lehet lefaragni.Vedd a kezedbe az irányítást ha úgy van,és látni fogod hol bukik meg a dolog a számlákkal.Számoljátok ki mennyi a rezsi,ha nem tudjátok fizetni,lehet segítséget kérni az önkormányzattól esetleg.Sajnos csak a családodra számíthatsz,bár nem tudod milyen a kapcsolatotok,de akkor is a családod.
2012. márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!