Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu vagy patkány? Esetleg...

Degu vagy patkány? Esetleg mongol futóegér?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok kezdő kisállattartónak?

Kézhez szoktathatóság, szag, cukiság, mobilitás (vonaton utazás), éjszakai zaj szempontjából? Én eddig a patkány felé hajlok, de mivel eddig csak kutyám, cicám, halam volt, minden vélemény érdekel. Egyéb: tulajdonképpen rágcsálóknál mit jelent, hogy éjszaka aktív? Este 6 vagy 11?



2012. febr. 25. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Üdv. A degut nem ajánlom kezdőknek. A patkány és a futóegér is jó választás. De ha abszolút kezdő vagy, esetleg törpehörcsög sem lenne rossz. Az, hogy éjszaka aktív, azt jelenti, hogy nappal a házukban alszanak és kb. este 6-7 fele kezdenek aktívak lenni. Akkor tevékenykednek.
2012. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már vagy 30 aranyhörcsögöm, csak arról tudok nyilatkozni. Pár hónapig foglalkozni kell vele, de onnantól nagyon kezes. A mostani hörcsögöm soha nem harapott meg, magától mászik a kezembe, ha benyúlok hozzá, el lehet engedni a lakásban, nem bújik el. Alapvetően éjszaka szeretnek mozogni, értsd, egész éjszaka, de idővel átszoknak a te életritmusodra, az enyém egész éjjel csendben van. Ezek közül én a degut választanám, főként cukiság szempontból. :)
2012. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hörcsög.

De ha ő nem jöhet szóba akkor patkány.

2012. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
A patkány a legkönnyebben szelídíthető, sokkal jobban vonzódik az emberhez mint a másik kettő és könnyű tanítani. Szag tekintetében a mongolok a nyerők, de rendesen takarítva a patkányok is szagtalanok. A patkány inkább szakaszosan aktív, néhány órát ébren van, aztán durmol. Ha látja a mozgást a ketrec körül, akkor mindenképpen felébred és várja hogy foglalkozz vele. De az éjszaka közepén is aktív valamennyit. Ha elég nagy helyük van és legalább kettőt tartasz, akkor nem vészes a zaj. A magányos patkány viszont hajlamos az éjszakai ketrecrágásra.
2012. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

patkáááány!!!

nekem most van 2:) és min2 megtanulta a nevét 1 hónap alatt és ha hazajövök azonnal ott teremnek a vállamon:) (persze én engedem ki őket.. és akkor amíg lefekszem szabadon vannak)

2012. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kedves 21:45, ha szabadon engeded a patikat, és épp nem foglalkozol velük, akkor sem rágnak szét dolgokat? Pl. vezeték, könyv?
2012. febr. 26. 10:44
 7/9 anonim ***** válasza:
háát mivel 1 szobás a lakás.. ezért mindig látom őket... a kábelek (mejdnem az összes) be vannak burkolva ilyen műanyag micsodákkal... a könyvek meg az olyan dolgok amiket megrághatnak... azokaz egyelőre nem rágcsálták... : )
2012. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt ezek közül mind3, ráadásul több is már. Patkányok nálam nem jöttek be, de egyébként okosak, éjjel talán ők zörögtek a legkevésbé, de azért ők is. Szaguk tűrhető volt. Viszont nehezen akartak szelídülni, de nyilván én voltam a hibás, nem kölyköt szereztem.


Deguk közül, egy volt aki annyira szelíd volt, hogy mindent megengedett, nagyon imádtam, de többé ilyet már nem sikerült kifognom, nehéz volt a többit megszelíditeni. Éjjel ők is motoszkálnak, de ha rájuk szóltam, abbahagyták :D. Szaguk sincs olyan nagyon, ha hetente takarítod rendesen. Ha ügyes vagy, behívásra lehet szoktatni, mint ahogy patkányt is, kajával bármire rávehetők.


És a mongol futóegerek, na igen nekem ők a nagy Ő-k :)

Már évek óta tartok, és eddig 7ből 7 mind szelíd volt, aranyos, megbíztak bennem, és tulajdonképp nem is kellett semmit csinálni, második kiengedésre már a fejemen mászkáltak. Ők annyira kíváncsiak, hogy ezzel lehet őket megfogni inkább, mint kajával. Imádom őket, már nem is szeretnék más rágcsálót, annyira bejöttek. Éjjel azért sajnos zörögnek ők is.


Kiengedni pedig egyiket se lehet úgy, hogy nem figyelsz rájuk 5 percig, az összes rágcsáló nagyon veszélyes ilyen szempontból. Mondjuk a futóegereim többsége megtanulta, hogy nem mehet a kábelekhez, csak sokszor kellett elzavarni onnan. :)

2012. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a degut ajánlom, nagyon aranyosak, és könnyű velük bánni(sezerintem)
2012. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!