Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém teljesen kikészít!...

Az öcsém teljesen kikészít! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Fontos lenne !

Az öcsém -16 éves- folyamatosan ellenem tevékenykedik és keresztbe tesz nekem, ahol csak lehet. Apáéknak összehord mindenféle hülyeséget és bogarat ültet a fülükbe bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Nagyon nagy arcnak képzeli magát, de kb még semmit sem tett le az asztalra. Folyton próbál sakkban tartani valamivel, és kihasználja a kedvességem.

Nagyon rosszindulatú, bezzeg ha szüksége van valamire, akkor nagyon nyájas tud lenni. Ha valami nem tetszik neki, rögtönk kontrázni kezd, és alaptalanul ítélkezik mások felett. Borzasztóan hiú és beképzelt, pedig igazán nincs mire, de ő ezt nem látja.

Apáék nem engednek el szinte sehova miatta, mert azt mondja a barátaimról, hogy drogosok -én egyetlen egyszer próbáltam a füvet, még régebben. Ő erre rájött és ezzel zsarol engem, hogy ha nem cselekszem úgy, ahogy azt ő szeretné, akkor elmondja a szüleinknek, meg ilyenek.

Most érettségizem majd, és arról van szó, hogy anyáék lakást vesznek Pesten és én odaköltözöm, mert oda megyek egyetemre. Ám nem engedik, hogy a legjobb barátnőm legyen a lakótársam, mert az öcsém azt mondja nekik, hogy drogos, meg hogy rossz hatással van rám, pedig én ezt már egyszer megbeszéltem velük és rábólintottak, aztán most hirtelen ellenzik, hála az öcsémnek.

Sokszor sírok miatta, mert rengetegszer megbánt és megsért -például ledagadtoz, meg lecsicskáz, pedig 55 kiló vagyok és én már sok minden olyat tettem, amiért anyáék büszkék lehetnek rám- és úgy érzem, hogy tönkretesz idegileg. Mindig elrontja a kedvem, aztán pedig szívességeket kér, én meg olyan butus vagyok, mert segítek neki a tanulásban is, hogy aztán jó jegyet kapjon és anyáék örüljenek neki. De mindezért nagyon hálátlan és ez a legkevesebb egyébként, mert nem csak nekem hálátlan, hanem a szüleinknek is. Vesznek neki drágábbnál drágább cipőket, ruhákat, meg egyéb dolgokat, és egy cseppnyi hálát nem mutat feléjük. Teljesen természetesnek veszi mindezt.

Próbáltam beszélni vele többször is, hogy igazán észrevehetné már magát, stb, de nem hatott semmi. És nem tudom mi tévő lehetnék, mert ezt már így nem bírom tovább. :(

Bocsi a litániáért, de ezt nem nagyon tudom szinte senkivel megbeszélni, anyáék nem veszik észre, mert nekik adja az ártalmatlant.

Köszi előre is. :)


2012. márc. 4. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem a 7 éves öcsém csicskáztat,megver.13 éves vagyok.
2012. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Eléggé magadnak köszönheted ezt az egészet, már nem azért... Az egész hátralévő életedben mindenki ki fog használni, ha segítesz azokon, akik beléd rúgnak.

Amúgy is, ha öcséd zsarol, zsarold vissza. Alaptalan vádakat te is ki tudsz találni, mondd, hogy múltkor láttad dohányozni, vagy mattrészegen az ő drágalátos barátaival.

Vagy ha semmi, hát vágd orrba. 16 éves nyikhaj csipszar, mikor kisebbik öcsém ennyi idős volt, mi még javában gyilkoltuk egymást. Ha vmivel nem hagyott békén, pedig szóltam neki, behúztam neki egyet, mire sírt, meg vinnyogott, meg árulkodott anyának, de mondtam,hogy engem nem különösebben érdekel a büntetés, mert a sz.rt is kiverem belőle, ha nem hagyja abba a gyökérségeit.

És mielőtt itt azt hinnétek milyen állatok vagyunk, azóta egész jó a viszonyunk, és jól kijövünk. Sőt az egész testvéri ellenségeskedés átcsapott ilyen szövetségbe. Én se mondom el az ő titkait, meg ő se az enyémeket.

2012. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tactical ***** válasza:
100%

Amikor a szüleidnek mond valamit rólad, vagy a barátaidról, csak annyit reagálj le nekik, hogy annak higgyetek akinek akartok.

Az előttem írónak meg igaza van. Egy-két pofon jó hatással lehet rá.

2012. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értettem, a szüleid neked vesznek lakást. Akkor már úgy sem fogsz az öcséddel lakni. Addig már csak kibírod. A második válaszolóval egyet értek, de ha így el van engedve az öcséd, nem biztos hogy neked valaha is igazad lesz. Lehet hogy többet ártasz, mint használsz magadnak. Ez az egész a szüleid hibája.
2012. márc. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azta ***** ,hogy el van kényeztetve az öcséd... Szerintem amikor nincs otthon akkor beszélj a szüleiddel! te vagy az idősebb, valahogy csak eltudod érni ,hogy higgyenek neked! főleg ha igazat is mondasz! vagy amikor megpróbál megfenyegetni valami kamu dologgal és el is mondja valamilyen formában ,hogy "ez nem igaz de anyáék majd bekajálják" akkor vedd fel a hangját vagy a videót és mutasd be neki.
2012. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*nekik. mármint a szüleidnek (utolsó voltam )
2012. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy elolvastátok és válaszoltatok. Majd megpróbálok valamit lépni. :/
2012. márc. 4. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:

a barátnőd tényleg drogozik? attól, hogy te egyszer szívtál nincs semmi baj...mondja el a szüleidnek, tagadd le...bebizonyitani már ugyse tudja:) állj a sarkadra! a barátnőd ha nem drogos, akkor mond meg h nem az....ne hagyd, hogy zsaroljon....

23L

2012. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!