Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészít már teljesen mindenne...

Kikészít már teljesen mindennel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Elváltak a szüleim, és a mostohaanyámmal van a gond. eddig jóban voltunk, azt hittem minden rendben lesz de nem. Minden lépésemről tudni akar, belebetegszik ha nem mondom meg hová megyek. Megszoktam mondani(amikor már nagyon ki vagyok rá bukva akkor megyek el szó nélkül, de ha hazajövök elmondom hol voltam), kérek engedélyt hogy elmehetek e ide-oda. Annyira betegesen aggódik hogy az szörnyű. Nincs saját gyereke, és most azt hiszi hogy ő az atyaúristen, mindent megszabhat stb... Idegesít, néha ordibál is velem. Még neki áll feljebb ha nem mondom meg mit csinálok amikor bemegyek a szobámba. Egyszer kérdezte, mondtam zenét hallgatok, nem hiszi el, megsértődik, és azt mondja ,,ja persze..." Egyszer nem szóltam hozzá, most meg gyerekesen leutánoz, ő sem szól hozzám, tisztára olyan mint egy gyerek. Apám le se szarja, előtte nem csinál ilyeneket, játsza az angyalt. Olyan ostoba, rosszul vagyok tőle... Már megmondtam neki hogy hagyjon békén (amikor a barátommal mentünk moziba is csak 2 percenként hívogatott)kikapcsoltam a telefont, és amikor hazajöttem (apa dolgozott) elkezd ordibálni hogy nincs jogom kikapcsolni meg minden. Anyukámhoz sem mehetek el a drága mostohaanyucim engedélye nélkül... Elegem van! Ordítsam le én is a fejét vagy benne legyen annyi ész hogy hagyjam rá? Hiába mondom apának is csak nevet, ő nem így ismeri. Anyának sírok emiatt ha tudok, kicsi koromban apámhoz ítélt a bíró, nem tudom hogy így elköltözhetek e anyához. Mit tegyek? Nem bírok várni, nincs már türelmem hozzá, úgy leordibálnám hogy... És ez suli előtt nem jön jól. Hányingerem van tőle... 4 éves koromban váltak el a szüleim, 8 éves korom óta vannak együtt apámmal, és a kamaszkor kezdetén kezdődtek a gondok. Sosem csináltam semmi olyasmit hogy cigi, szökés stb, rendesen tanulok, rendes barátaim vannak. (ők nem tudnak sajnos segíteni, náluk sem aludhatok nehogy véletlen ne mondjam el nevelőanyámnak hogy mikor keltem fel) Különben meg rettegek, hogy egyszer nehogy megüssön (eddig nem történt meg) Apámnak is próbáltam már sírva mondani, gondolkoztam azon hogy egyszer felveszem hogy viselkedik... ez jó ötlet? A nevelőanyám 40 éves, én 17. Viselkedésre mondjuk úgy 12 lenne ha nem kevesebb... Bocsánat, ha nem elég érthető, de ki vagyok már...
2011. aug. 31. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
17 evesen mar eleje tudsz a bironak allni, hogy nem akarsz apaddal lakni. Vagy varsz meg egy evet. Ha anyad, apad meg tudjak beszelni, nem kell birosag, odakoltozhetsz anyadhoz. Kerdes, O akarja e? Mondjuk, eddig nem tett lepest erted.
2011. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 andi177 ***** válasza:
100%
szia! Őszintén sajnálom a helyzeted elhiszem, hogy nagyon rossz lehet, szerintem hasonlóan én is ki lennék akadva. Viszont én azt ajánlom, hogy vagy vedd fel s mutasd majd meg édesapádnak, ha tényleg nagyon durva, viszont nem sokára 18 leszel tudtommal akkor már nem szólhatnak bele, ha átköltözöl édesanyádhoz...kérdés ő beleegyezik? mármint édesanyád....de ha nagyon nem bírsz apudékkal élni akkor biztosan ha te is akarod s anyud is akkor anyudhoz költözhetsz jogi úton is. mert mikor kicsi voltál akkor meg nem igazán voltál döntés képes viszont 17 évesen már simán választhatsz szerintem...pláne ha van indokod is....azért majd írd meg mi a helyzet, remélem segítettem :)Isten áldjon !
2011. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

xD tipikus gonosz mostoha...apukáddal akkor próbáld megbeszélni mikor nincs ott a mostohaanyud és mondd h el akarsz költözni mert nem bírod,v beszéljen vele h fejezze be semmi köze hozzá mit csinálsz!

am ismerem az érzést mikor anyu "pasija" úgy akar viselkedni mintha az apám lenne...utálom ilyenkor...azt hiszi teljesen rendben van ha dirigál-.-' én már mondtam anyunak és am se vok vele ilyenkor kedves(a "mostohával") és érzi h ez nem tetszik úgyh általában leesik neki h mivan szerencsére....de akkor is idegesít

meg anyukáddal beszéld le h hozzá akarsz költözni ha lehet és csak aztán mondd apukádnak a dolgot:D

2011. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy annyira gonosz? Mondhatni, ő nevelt fel téged, és mint írod, saját gyereke nincs. Felelős érted.

Nem lehet, hogy csak aggódik? Ha én végignézek egy híradót, hát az az első gondolatom, hogy soha nem engedem el ezután a gyereket egyedül. Én 28 vagyok, de én is pl. mindig megmondom anyunak, hova megyek, semmi különös nincs ebben. A mozis dolog: ha megmondod, hogy moziba mész, szerintem nincs olyan épeszű ember, aki olyankor hívogatna (kivéve, ha elfelejti). Kamaszkorban vagy, túlreagálod a történteket. Hidd el, sokkal nehezebb egy gyereket felneveli, nehezebbek a hétköznapok, mint simán megszülni. És nagy szó, ha valaki ennyi éven át nevel egy "idegen" gyereket. Az pedig, hogy aggódik érted, teljesen természetes. Eljön az idő, hogy köszönetet fogsz neki mondani. Nyugodj le, ülj le vele. Mondd el neki, hogy köszönöd, hogy aggódik, de ne féltsen, úgyis hívni fogod, ha elmész valahova.

olvass csak itt el 1-2 kérdést, másaoknak az édesanyja milyen. A te nevelőanyukád hozzájuk képest egy édesanya.

2011. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha a mostohája még az ÉDESanyjához sem engedi el, akkor én is fel lennék háborodva. Ennyi idős korban már jár bizonyos fokú magánélet, oda megy ahova akar, persze mondja meg hogy hova, de folyamatosan hívogatni felesleges. Én felvenném amikor ilyen, és megmutatnám apámnak. Tuti nem hagynám hogy dirigáljon, nem vagyok a lánya, ne rajtam élje ki magát. Ha lehetne én elköltöznék a helyedben anyumhoz, 17 évesen márcsak eltudod dönteni hogy neked mi a jó, ezt mindenki beláthatja! Szépen elmondod, hogy te ott jobban érzed magad, nyugodtabban tudsz tanulni stb... Az meg hogy nem enged el a barátaidhoz hogy ott aludj... És ha apud vagy anyud megengedné, ő akkor is tiltaná? Ezt nem az ő feladata eldönteni. Ha mondjuk anyud megengedné hogy a barátaidnál aludj, milyen jogon tiltja meg neked ezt egy "idegen"? Állj ki az igazad mellé, és mondd el amit érzel :)
2011. aug. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tuti nem hagynám hogy dirigáljon, nem vagyok a lánya, ne rajtam élje ki magát"


Nem a lanya, ez a no megis felnevelte, legnagyobb reszben nem az edesanya.

2011. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

FromOZ! Egyetértünk. Ha az apánál helyezték el, azért az magáért bezsél, meg az is, hogy évek teltek el, és még most sem nála van. És igen, többet tett a nevelőanya, mint az igazi. Egy gyerekkel a hétköznapokoban van az igazi "munka", ezt csak az tudja, aki vele él. És ha az édesanyja lenne a nevelőanya, akkor a kedves kérdező hova akarna menni?

És hogy a nevelőanya miért nem engedi az igazihoz, hát lehet, hogy nem ok nélkül.... Azt, hogy ezt valaki megítélje, ahhoz a nevelőanya érveit és az édesanya körülményeit kelle ismerni.

De kicst nyugodj le kérdező! Minden családban vannak viták, főleg így kamaszkorban

2011. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

És egy 17 éves gyerek nem odamegy, ahova akar. Persze, ha valami gond történik, meg a szülőt cincálják meg, hogy miért nem figyelt rá, hogy engedhette...

A nevelőanyukád tényleg nem viselkedik másképp, mint egy édesanya. Lehet kicsit túlfélt, de inkább, mint fordítva. Próbáld megérteni, kérlek. Egy anya nemcsak tutujgatja agyereket, hanem igenis próbálja a helyes útra terelni, még akkor is, ha a gyereknek az nem tetszik.

2011. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem ugy van, hogy nem mehet anyukajahoz a kerdezo, hanem azt irja "engedelye nelkul", ami azt jelentheti, hogy "mostohaanya" tudni akarja, mikor hova megy. Amugy 17 evesen, nem igazsagtalan keres.
2011. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meglátta, hogy ő öregszik és irigy. Az emberek abnormálisak, ha irigyek. Saját gyerekre is szoktak irigykedni a szülők sajnos. Apukád sem különb, ha nem érdekli a problémád. Anyukáddal beszélni kell, hogy ő mit tud ajánlani, odamehetsz-e és el tudna-e tartani, majd bíróság újratárgyalja és meghallgatnak mindenkit és új végzés születik.
2011. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!