Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek velem a saját...

Miért ilyenek velem a saját szüleim? Semmi magán életem nincs mindenről tudni akarnak és minden úgy kell, hogy legyen ahogyan ők akarják. Miért van ez igy?

Figyelt kérdés
Az én feladatom otthon a mosogatás és a porszívózás ezeket mindennap be kell tartanom,utánna ha szórakozni megyek arra az időre amit mondanak otthon kell lennem ha 10percet kések 1hét szobafogság ha 15percet akk 1hét szobafogság+az össz elektronikai dolgomat(tv,kompi,mob,dvd...)nem használhatom,ha 20p akk növelik a heteket...Akk minden pénteken ellenőrzik a telefonom(sms,képek,videók),az e-maileket,és a facebook fiókom,meg a szobám...Minden 2hónapban nőgyógyászhoz visz anyu, hogy szűz vagyok e még...ez normális? mivel anyu és apu is orvosok elvárják, hogy én is annak tanuljak és ha valamit másképp szeretnék csinálni mit ahogy ők elvárják arról hallani sem akarnak...
2012. febr. 11. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem normális. Főleg az h nőgyógyászhoz rohangásznak veled, ezt nem is értem. Bár azt nem írtad mennyi idős vagy, pedig egyáltalán nem mindegy, de én a helyedben érett viselkedést mutatnék, majd ha nem veszik észre magukat, leülnék velük beszélgetni, hogy kicsit engedhetnének nagyobb teret.
2012. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
16/L vagyok...
2012. febr. 11. 20:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Úristen szegény, nagyon sajnállak. Nem, ez már rég nem a normális kategória, teljesen mind1, hogy kinek vagy a gyereke, mindenkinek jár a magánélet és mások magán dolgaiban turkálni egyszerűen pofátlanság, tiszteletlenség és szerintem a szülő ezzel saját magát minősíti és nem a gyerekét. Meg mi az, hogy orvoshoz visz, hogy szűz vagy e még? Ilyet próbálna az édesanyám kipróbálni rajtam, olyan balhét csapnék, hogy attól koldulna! Nem kényszeríthet téged oda! Próbálj meg vhogy ellenszegülni, változtasd meg a jelszavaidat, a telefonodat is - ha lehet - zárold le, és ne hagyd magad, hogy elvigyen orvoshoz. Szerintem ilyet nem is lehet, főleg, ha már esetleg idősebb vagy, fiatalkorú, adott esetben nagykorú (hát ha nagy korú vagy, akkor speciel törvényellenes az emailjeidet másoknak az engedélyed nélkül olvasni). Ne hagyd magad ezt nem csinálhatják veled! Ha nagyon durva a helyzet akkor javaslom, hogy keress fel vmi illetékest, gyámügyist vagy valakit, mert ez undorító. Nem is tudom felfogni,hogy valaki hogy tud így élni. Minden jót kívánok neked és szülő mentes jövőt!
2012. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Hármas vagyok. Most látom 16 vagy. Ennyi idősen tudtommal már nincs olyan, hogy anyukád a te akaratod ellenére orvoshoz cipel, feleslegesen. Mindenképpen beszélj vkivel, ezek nem is szülők, hanem náci tisztek (már elnézést, nem sértegetni akarom a szüleidet, de amit csinálnak az 100%-ban abnormális).
2012. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként nem is értem, hogy anyukád orvos létére mit akar az orvostól. Létezik olyan, hogy orvosi titoktartás és ha te erről szólsz az orvosodnak, akkor nem mondhat semmi az anyukádnak.
2012. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom őket megbántani csak nem tudom hogyan oldjam meg hogy ők is olyanok legyenek mint másik szülők..annyira hiányzik egy olyan anya aki ott van velem ha baj van és nem azt hajtogatja h mit csináltál már megint kiosztja a büntit és kimegy..a közös programunk az anyukámmal az amikor orvoshoz megyünk...:( ha beszélnék valakivel hogyan oldaná ezt meg?
2012. febr. 11. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Tényleg elég elmebajosnak tűnnek az általad leírtak alapján. Azon szerintem ne agyalj, hogy őket hogy tudnád megváltoztatni: reménytelen. Megváltozni az tud, aki meg akar változni. Inkább azt érdemes kitalálnod, mit tudsz kihozni ebből a helyzetből. Annyit érdemes tudnod, hogy a több szabadságot elsősorban magadnak kell kivívnod. Nem számíthatsz arra, hogy hirtelen megváltoznak. Ahhoz kevés a rálátása az itteni válaszolóknak (nekem is), hogy meg tudjuk mondani mit érdemes csinálnod. Csak ötleteket tudunk adni. Egyikre sem mondom, hogy azt csináld.


Alkalmazhatod az erőszakos megoldást. "Szobafogság? Ezt nektek!" Elmész a dolgodra. "Orvos? 2 hónapja voltunk, tudom, hogy szűz vagyok, nektek meg semmi közötök hozzá". Nem mész el orvoshoz. "Verni akartok? Visszaütök" Ha nem vagy elég erős, akkor olyankor bosszulod meg, amikor nincsenek otthon. Szétverheted a lakást, kárt tehetsz mindenben.

A módszer célja, hogy megértsék, pokollá válik az életük, ha nem engednek. A hátránya, hogy neked is fájdalmas lehet az eredménye. Lényegében a "gyáva nyúl" játékról van szó (olvass utána).


Próbálkozhatsz a kis lépések taktikával. Megkeresedazt, amit még hagynak lazítani. Kikönyörögheted az 5 perccel későbbi határidőt, majd miután nem dől össze a világ, újabb lazítást kerehetsz. Szép fokozatosan eléred, hogy egyre nagyobb a szabadságod, miközben ők elégedettek maradnaka saját szigorukkal. Hatékony lehet, ha az egyes kéréseid úgy csomagolod be, hogy azt érezzék, az ő céljaiknak megfelelő a kérésed.


Próbálkozhatsz a trükközéssel. "Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz". A szüleid szépen megtapasztalják mindezt. Keresel például valami tanulással kapcsolatos programot, ami estig tart. Ez elhúzódhat. Jöhetnek a barátnőnél alvások, és hasonlók, ahol kisebb a szigor.


Megpróbálhatod a szövetséges keresését. Legjob, ha a témát előhozod, amikor a szülőkkel együtt olyan társaságban vagy, ahol a többiek nem így gondolják. Ha például normális a nagybácsi, és előtte kezdik el védeni a szüleid a nevelési elveiket, akkor alighanem le lesznek hülyézve.

2012. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Igen, sajnos itt látszik, hogy a tudással (szüleid orvosok) nem mindig jár együtt a józan ész és az intelligencia:( Azért a beosztottjaikat, hallgatóikat (ha vannak) nem irigylem. Előző válaszoló által felvázolt lehetőségek jók, válassz belőlük, és próbáld ki, mi jön be.
2012. febr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!