Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy viseltétek a költözést?

Ti hogy viseltétek a költözést?

Figyelt kérdés

Párommal az összeköltözést tervezzük. 21 éves elmúltam, ezért örülök neki, hogy elszakadhatok itthonról,főleg mert amolyan kakukktojásnak érzem magam itthon. De mégis vannak bennem kételyek, amikor náluk vagyok és belegondolok abba, hogy nemsokára itt fogok lakni és mégis hiányozni fognak a szüleim, nagyszüleim, akiket nem fogok napi szinten látni, mint most. Elmegyek itthonról, saját magamról kell gondoskodnom, új közeg...ez egy kicsit megrémiszt.

Ti ezt hogy éltétek meg?


2012. márc. 4. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha az anyóshoz költözöl, akkor borzalmas.


Amúgy meg rá fogsz jönni az előnyeire. :) Csak az eleje ijesztő.

2012. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem más volt a sorrend.Először koliba költöztem egyetem alatt,aztán albérletbe,aztán saját otthonba és aztán költöztem össze a párommal.Így már tudtam,hogy milyen alkalmazkodni és milyen egyedül élni.Az eleje tényleg ijesztő,de meg lehet szokni,én később már nagyon élveztem.A párodhoz is alkalmazkodni kell,ez is elég nehéz,de ha összeilletek,akkor menni fog.Az otthoni kényelem először hiányozhat,a háztartás vezetése munka mellett nem könnyű még akkor sem,ha a férfi segít.
2012. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem laktam se az anyósomékkal, se az én szüleimmel, és szerintem ennek köszönhetően maradt meg a jó viszonyunk. Rögtön albérletbe költöztünk, és nagyon jól éreztem magam. Nem okozott gondot, hogy mosnom, főznöm, takaritanom kell munka mellett, pedig otthon alig kellett valamit csinálnom. Első perctől élveztem az önállóságot. Ha meg hiányoztak a szüleim, akkor meglátogattam őket.
2012. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fog azon múlni, milyen a viszonyod a leendő anyósoddal.

Mennyire fogja engedni, hogy a magad elképzelése szerint csináld, szervezd kettőtök életét, vagy mennyire akarja rád erőltetni a saját, egyébként valószínűleg bevált gyakorlatát.

Ha ezen a téren nem lesz köztetek "hangos" nézeteltérés, akkor a pároddal is jól, és szépen tudtok élni.

A mamádékhoz pedig (ehhez ragaszkodj, ha esetleg rosszallanák) minimum hetente igenis menj haza látogatóba.

2012. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Külön mentek teljesen, vagy anyóshoz? Külön érdemes, ha a saját családodban kakukktojásnak érzed magad, úgymond "idegenek" közt pláne, persze ez nem borítékolható, csak nagy az esély rá.
2012. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mondta h anyóshoz mennek? mert én sehol sem látom.
2012. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

... amikor náluk vagyok, és belegondolok abba, hogy nemsokára itt fogok lakni ...


Olvasod, Kedves Hozzászóló?? Vagy csak nézel ki a lyukon?

2012. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
upsz :D jólvanna, fáradt vagyok :d
2012. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett a páromékhoz költözök, és igen, az anyukájáék is ott laknak! De imádom az anyósomat, egyenlőre úgy gondolom, hogy ebből nem lesz gond :) Az önállósodásos része zavar igazából...
2012. márc. 4. 19:42
 10/12 anonim ***** válasza:

:D

Bocsáss meg! Nem akartam durung lenni, sajnálom, hogy faragatlanul beszóltam. Velem is előfordult már, hogy valamit elnéztem, vagy másként értelmeztem, mint ahogy a kérdező írta.

Ne haragudj, nem akartalak megbántani.

2012. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!