Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom, hogy találkozzanak...

Nem akarom, hogy találkozzanak a szüleink! Mikor szokott erre sor kerülni? Mit tennétek a helyemben? (Lent)

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt a párommal. Nagyon szeretjük egymást, annak ellenére, hogy kicsit eltérő a családi hátterünk. Ők nagyon szegények, sokan laknak kis helyen egy panel lakásban, és ráadásul elég igénytelenek is. Nagyon meglepődtem, mikor először voltam náluk, és mit ne mondjak, a hányinger kerülget még most is. Igaz, hogy se pénzük, se idejük, se erejük, de egy kicsit normalizálhatnák a helyzetet. Mi sem vagyunk gazdagok, de a szüleim precízek, igényesek, és itthon mindig tisztaság és rend van. Annyit tudnak, hogy a pároméknál "néha kupi van", de biztos vagyok benne, hogy abszolút nem számítanak olyan körülményekre, és hogy elítélnék őket, a párommal együtt. Nagyon el akarom kerülni a helyzetet, de egyre mélyebb a kapcsolatunk, és félek, hogy erre a látogatásra sor fog kerülni. Nem tudom mit tegyek, mert elég hülyén érezném magam, ha szólnom kéne nekik, hogy ugyan tegyenek már rendet, hogy ne ájuljanak el a szüleim. Anyáék előtt pedig még én is szégyellném magam, hogy 1 évig nem is mondtam, hogy valójában nem puszta kupiról van szó. Mit tennétek a helyemben? 21L
2012. márc. 4. 19:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Először nálatok találkozzanak, aztán csak észbe kapnak, ha rájuk kerül a sor.
2012. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem eresztitek össze a szülőket nálatok? Le lenne tudva és nem kellene magad kellemetlenül érezned a párod szüleinek lakása miatt?
2012. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért tényleg nehéz helyzet ez, főleg hogy könnyen ítélhetik el ilyen szinten a barátodat is, ezek után.

Pedig szerintem elkéne mondanod a párodnak, hogy segítesz kitakarítani, vagy csak célozni rá.

De az is jó megoldás, hogyha a család gyerek tagjaival játszatok egy versenyt,hogy ki takarítja ki előbb az adott házrészt (fürdő, konyha) Ez betegesen hangzik, de nem jut más az eszemben, pedig a találkozásra egyszer sor fog kerülni valószínüleg.

Tesóm barátnőjének a szülei, már alig a 3. hónap után jöttek látogatóba.

2012. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Uhh, nálam is pont ugyanez volt a helyzet. De szerencsére anyámék és anyósomék úgy utálták egymást, hogy nem is akartak találkozni egyáltalán.

Nem kötelező "anyósodékhoz" rendezni a családi találkozót, én a helyedben egy külső helyszínre próbálnám összehozni.

Esetleg előbb hozzátok meghívni a párod szüleit, utána talán nekik is ciki lenne, ha a szüleid látnák a kupit náluk.

De én a helyedben a párommal beszélnék, neki meg kell értenie a helyzetet. És ő nyugodtan mondhatja a szüleinek, hogy ciki neki a kis kupi.

2012. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

szerintem,ha erre sor fog egyszer kerülni,akkor a párod is gondolom kicsit ki fog takarítani(legalábbis normális ember biztos),de ha nem,akkor mivan?te párod,nem?szerintem fölöslegesen aggódsz.még ha szólsz a párodnak esetleg,az sem lenne olyan nagy gáz(persze csak finoman)

hapedig semmiképpen nem akarod,hogy ott találkozzanak,akkor vesd fel az ötletet,hogy egy étteremben találkozzanak,vagy ilyesmi.

remélem segíthettem.

2012. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Te nem valtoztathatod meg oket az o rendszeruket eletstilusukat... Ezert annyit tudsz tenni hogy az itteni oszintesegeddel elmondod szuleidnek a helyzetet. Hangsulyozd ki hogy a baratod nem ilyen igenytelen csak elnyomta a csalad. Meg amugyis nem a csaladi hatter alapjan kell valasztani es megitelni valakit szerintem.
2012. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Biztosan sor fog kerülni rá, mert húsvétkor jönnek a páromék szülei hozzánk, és utána már csak egy hajszál, hogy minket is elhívjanak hozzájuk. Már említett is nekem az anyukája, hogy szívesen látná a szüleimet. Nagyon kedvesek, és nyitottak, és a legrosszabb, hogy nem érzik, hogy nem épp "vendégképes" a lakásuk. Egyedül a párom kapiskálja, hogy itt gondok lesznek, mivel ő ismeri a szüleimet, meg az otthonunkat.
2012. márc. 4. 19:54
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem rak rendet a párod? Bár nem azért, de ha anyu tudja, hogy jönnek hozzánk akkor egy kicsit mégjobban össze takarít, amúgy sincs k*rva világ nálunk, a szobámban van : D De az más. Szerintem ez a szülőkben kellene, hogy felmerüljön. Ennyi szégyen érzet, azt hittem mindenkiben van.
2012. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekünk sosem fognak találkozni,azt garantálom.

Anyám nem szereti páromat (nincs rá oka azon kivül hogy ő gazdag pasit akart nekem,aki majd nekik is ad pénzt,párom meg nem ilyen),igy már én se sűrűn megyek hozzájuk,párom 1x volt csak.

Esküvőt is 2 tanuval megoldjuk.


Tehát nincs olyan hogy "kell".


De te esetedre: párodal takaritsatok ki,meglepi legyen anyák napjára pl.

2012. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiúnak szólj, hogy a szüleid "tisztaság-mániások", és jó lenne, ha a szüleinél tett látogatás után ebből nem lenne probléma.

A te szüleidnek szólj, hogy a fiúdéknál nem sokat adnak a rendre és tisztaságra, és jó lenne, ha ebből ők nem csinálnának gondot maguknak.


Így mind a két félnek szóltál, ha valamelyik részről mégis probléma akadna, nem a te hibád. Te szóltál!

2012. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!