Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már úgy, hogy gyűrűre...

Voltatok már úgy, hogy gyűrűre számítottatok és mást kaptatok?

Figyelt kérdés
Közeleg a szülinap, névnap, évforduló, karácsony mi egyéb nagyobb esemény és reménykedel, hogy a párodtól majd most gyűrűt kapsz ő pedig egy teljesen más amire nincs is szükséged és nem is kell ajándékot ad. Ráadásul ezt mind úgy csinálja, hogy előtte célozgat arra, hogy mi is lesz az ajándék és épphogy csak ki nem mondja, hogy gyűrű, és erre vesz egy fényképtartót.
2012. márc. 6. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam még így.

Itt pont hasonló a dolog, a lány tervezi az esküvőt, a fiú pedig ahelyett, hogy megmondaná, nem tervez vele házasságot, tologatja a dátumokat...


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eljegyzes..

2012. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ma 09:53

Elolvastam amit belinkeltél, a két kérdés nem igazán hasonlít, hisz ott a lány már szinte mindent előkészített az esküvővel kapcsolatban, csak a fiúnak meg kéne kérnie.



Én pedig azt kérdeztem, hogy valaki remélte-e, hogy pl. a szülinapján megkérik, de mást kapott.

2012. márc. 6. 09:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem jártam még így.Sosem reménykedek benne,hogy elvesz vagy sem.Ha jól érzem magam vele akkor teljesen mindegy.Ha akar úgyis megkéri a kezem.

Az első férjem 5 év után kérte meg a kezem.A második férjem 1 hónap után.Ha itt az ideje akkor úgyis megkapja az ember azt a gyűrűt.De hamis illúziókba ringatni egyikünket sem szabad,Sem magunkat,sem másokat.

2012. márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számítottam a gyűrűre. Én amúgyis utálom, ha összevonják az ünnepeket. három közeli rokonomnak van pár nap eltéréssel a szülipanja, velem együtt. Mindíg egyben tartották a rokonok. Az eljegyzés az eljegyzés, nem karácsony, szülinap, névnap!
2012. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

6 évig voltam együtt a legelső barátommal. 4. évben sokat célozgatott arra, hogy családot szeretne velem. Szinte már együtt éltünk, mert 7 napból 6-ot nála töltöttem a saját lakásában. Sok mindent vettünk együtt, közösen a lakásba. Tehát mondhatni, bebútoroztuk az egészet. Mentünk minden évben nyaralni. Hosszú ünnepeken belföldre kirándulni. Teljesen jó, harmonikus kapcsolatban éltünk.

4. év karácsonyán megkérdezte, hogy odaköltöznék-e végleg? Természetesen azt mondtam, hogy igen. Akkor már egyébként főállásban dolgoztam, mellette pedig épp diplomamunkámat készítettem.

5. évben már vártam titkon, hogy eljöhet az alkalom a lánykérésre. Édesapámnak is célozgatott, hogy áldását adja ránk. Szülei is kérdezgették, hogy lesz-e valamikor esküvő. Akkoriban a családjukban sok esküvő volt, így pont kapóra jött a téma.

Mivel a diplomát halasztanom kellett, így nyáron volt időm "kikapcsolódni". Elvitt egy meseszép helyre Görögországban. Csak ketten voltunk, pedig az elmúlt években mindig barátokkal mentünk hosszabb időre. Két hetet töltöttünk kint, mintha a paradicsomban lennénk, vagy legalábbis nászúton! Az eljegyzés/házasság közel se távol nem került napirendre. Nem akartam "faggatni", úgy gondoltam, hogy keresi a megfelelő alkalmat.

Telt az idő, beléptünk a 6. évbe, ami a kapcsolatunkat jelenti. Született nővéreméknek kisfia. Párom meghatódott, sírt, boldog volt nagyon. Jött a diplomaosztóm, átvettem. Ünnepeltünk, az egész család. Majd aznap este megkért, hogy költözzek haza, mert nem tudja mit akar tőlem!

Nem tagadom, összetörtem. Utána rá egy héttel elhoztunk apukámékkal minden olyan dolgot, ami az enyém volt: hűtő, mosógép, stb..

Én kivettem egy albérletet, mert haza nem akartam költözni. Utána nem nagyon beszéltünk 2-3 hónapig. Kerültem én is és ő is. Nem jártunk össze egy társasággal.


Szakításunk után 4 hónappal megismertem a mostani párom. 2 hónapig csak beszélgettünk, találkoztunk. Ő tudott mindenről és én is mindenről, ami őt illette.

Olyanok voltunk, mint két ó barát. Sok közös programot csináltunk, de én erre szívem mélyén hamar ráuntam. Nekem több kellett és ezt egy gyenge pillanatomban el is mondtam neki, amikor nálam volt. Nem halkan, hanem hangosan. Kiabáltam és haragudtam, mert utáltam magam, hogy X évesen sehol nem vagyok. Hogy elpazaroltam az életemből rengeteg időt úgy, hogy kergettem azt, ami talán sosem volt valós!!?

Azóta sem fakadtam ki úgy, de attól a perctől együtt vagyunk. Első hónapban hozzáköltöztem, 4 hónapja jártunk, mikor megkérte a kezem. 8 hónapja voltunk együtt, mikor gyereket terveztünk (most 7,5 hónapos a lányunk) és idén lesz az esküvőnk.


Mindennek van oka, amiért úgy történik valami. Én kezdettben nem értettem, hogy a volt barátommal miért történt úgy, ahogy .. most már tudom! Sosem voltam még boldogabb!!! Most TÖKÉLETES az életem! :]]]

2012. márc. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát én 2 hete éltem át ezt az érzést, szerencsére csak pár percre. Most volt az 5. évfordulónk és elutaztunk pár napra pihenni. Mivel már rég ismerem a párom, éreztem, hogy meg akarja kérni a kezem, de abszolult nem voltam benne biztos, csak olyan női megérzés volt. Az évfordulónk reggelén, csinált egy ilyen keresős játékot, akkor már szinte biztos voltam benne, hogy gyűrűt kapok, meg is találtam az utolsó találós kérdést, egyből ki is találtam. Megfejtés a párom keze volt, szinte remegtem, erre a kezembe nyomott egy smartiest ( tudod azt a szines cukros izét ), úgy megdöbbentem, hogy elkezdtem rázni, hogy biztos a dobozában van a gyűrű :D:D:D De nem..hát már csillogott a szemem a könnytől hogy ezt most jól benéztem, de a következő pillanatban tényleg megkaptam a gyűrűt:D De az a pár pillanat....nem kívánom senkinek :D
2012. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, voltam, mert én 6,5 fél év járás után lettem eljegyezve, úgy hogy előtte sokszor beszéltünk róla, mégse történt soha semmi. Na és akkor szépen elmondtam nek, ha akar valamit, lépjen, mert nekem már nagyon nehezemre esik többet várnom,(28 éves voltam), főleg úgy h tudtam, nála nem létezik eljegyzés nélkül esküvő, esküvő nélkül gyerek. Nem kicsit beparáztam, h hány éves leszek vajon akkor, mire egyáltalán szóba kerülhet a gyerek. Jó nagy vita lett belőle, nekem is rosszul esett, h úgymond kierőszakoltam, pedig pont ezt nem akartam. Utólag kiderült, a veszekedés idején már meg volt rendelve a gyűrűm 2 hónapja. Amúgy most lesz az esküvőnk, szeretjük egymást nagyon, de én ilyen vagyok, h nem bírok magamban őrlődni, elmondom, mi bánt, akkor is, ha nem túl elegáns.
2012. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kicsit off, ha nem baj:

én csak az 5ös válaszolónak szeretnék gratulálni, szép történet, sok boldogságot!! :))


on: nem voltam így :) amúgy sem akarok semmilyen ünnepre gyűrűt kapni, legyen az egy saját ünnepünk.

2012. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!