Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtanulni azt,...

Hogyan lehet megtanulni azt, hogy ne törődjek a véleményükkel? Akik hasonló cipőben járnak, mit tanácsolnak?

Figyelt kérdés

Elég szoros a kapcsolatom a nagyszüleimmel, sokat találkozunk. Tudom, hogy nagyon szeretnek, mégis képtelenek elfogadni úgy, ahogy vagyok.

Folyton kapom a burkolt vagy nyílt célzásokat. Le kéne kicsit adnom, nem így kéne öltözködnöm, nem jó a frizurám, nem jó a hobbim, nem jó nekik semmi, amit csinálok!

Próbálom elengedni a fülem mellett ezeket a megjegyzéseket, de nagyon nehéz. Nem értem, miért nem vagyok így jó nekik? Miért kell folyton másokat majmolni? Ha a család többi tagjáról van szó, ők mindenben tökéletesek. Folyton velük meg ismerősökkel példálóznak. Már teli a hócipőm. :(

Hogyan lehet ezt kibírni?


2012. márc. 6. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt bizony elég nehéz túlélni. De hát a nagyik már csak ilyenek.
2012. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ritkítom a találkozást, amúgy meg meg szoktam fontolni a szeretteimtől kapott kritikát.
2012. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is mindig megfontolom, ha egy családtagomtól kapok kritikát. Csak az a baj, hogy ők ahogy idősödnek, úgy lesznek egyre elvakultabbak. Csak az a jó nekik, amit a család gazdagabb rokonainál látnak. Mindig igyekszenek a kedvükre tenni. Szóval a kritikáik nem épp építő jellegűek. Inkább arra irányulnak, miért nem vagyok olyan, mint XY? :S

2012. márc. 6. 11:42
 4/4 anonim válasza:
Susan Forward: Mérgező Szülők . Olvasd el és utána tedd fel magadnak megint ugyanezt a kérdést. Csak ajánlani tudom.
2012. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!