Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudtad, hogy a férfiak mindig...

Tudtad, hogy a férfiak mindig a mamájukat keresik a nőben, Te hasonlítasz a párod anyukájára?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 09:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Se külsőre, se belsőre... kimondottan az ellentéte vagyok.
2012. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Kivétel hacsak az nem volt gyermekkorukban gonosz és elutasító velük. Kicsit tudományosabban fogalmazva: az emberek a genetikairokonukkal házasodnak. Erre legjobb példa Darwin, aki el­ ső unokatestvérét vette feleségül.A férfi legszívesebben olyan nőt venne el, mint az anyja, mert az anyjára emlékeztető vonások garantálják leginkább a genetikai és egyéb hasonlóságot. A házaspárok átlagosan 52 százalékban genetikai ro­ konok, míg a vaktában összeválogatott emberpárok közt 43 százalékos a genetikai hasonlóság (Rushton, 1989). Tényleg az anyánkat vesszük el, és 68. az apánkhoz megyünk hozzá? Igen. A gyermekkori bevésődés miatt a fér­fiak anyjukhoz, a nők apjukhoz hasonló társat választanak.
2012. febr. 19. 09:44
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

A párom odavan az anyukájáért, nagyon jó anyának tartja. Én mégis az ellentéte vagyok az édesanyjának.

A szerelem vak. Nem nézi a genetikát.

És hasonló a hasonlóval elv nem igaz. A nő pl. tudat alatt mindig ellentétes génállományú egyedhez vonzódik, mert a genetikai diverzió biztosítása garantálja (szinte) az egyed egészségességét és életképességét.

2012. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon nem hasonlítok anyósomra. Ő felvállaltan töltött galamb formátumú (nem az idős kor miatt, mindig is ilyen volt), apósom is ezt szereti benne.

A férjem előző feleséges is vékony volt, én is az vagyok.

Az anyósom befolyásolható személyiség, én nem.

Talán a vidám természet hasonló, de ennyi hasonlóság köztem és az utcámban lakó random emberek között is van.

2012. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy a férjem viszont belső tulajdonságait tekintve nagyon hasonlít apámra. Az apámnál markáns jellemvonásként jelen levő "azonnal összehaverkodok mindenkivel és a társaság középpontja vagyok (jó értelemben)" mozzanat hiányzik a férjemből, viszont sok más dologban nagyon is hasonlítanak. Önzetlenek, segítőkészek, családszeretőek, birkatürelműek.


Aztán lehet, hogy a különbségek is csak amiatt vannak, hogy apámnak van 25 év előnye a férjemmel szemben élettapasztalat szempontjából.

2012. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Ez az esetek felében igaz.

A főztöm-, értékrendem hasonló. A külsőm teljesen más.

2012. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nem hasonlítok rá.

Külsőre Ő:

185cm magas, 90kg, szőke, műkörmös, de semmi nem minőség ami rajta van. Úgy értem magának csinálja a műkörmét amivel semmi baj nincs, de a szivárvány minden színében pompázik és bénán van megcsinálva. A hajához is tök más színű póthajat tűz fel...ruhákat is össze vissza veszi fel pl: kosztüm felsőt sportnadrággal, és így ki az utcára.

Jellemre Ő:

Nagyszájú, sokszor kiabál is , semmiben nem egyezik a véleményünk.


Külsőre én:

160cm magas, barna haj, vékony testalkat. Nem festem a hajam, műkörmöm sincs. Sportosan öltözködöm, tudom melyik ruháim passzolnak össze.

Jellemre:

Halk szavú vagyok és visszahúzódó.



Nem szeretjük egymást, a gyereknevelésben nem értünk egyet.

2012. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább viselkedésben a párom apukájára hasonlítok, anyukájára abszolút nem hasonlítok, se belsőre, se külsőre :)
2012. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az sem igaz, hogy a nő a apját keresi a férfiakban.

Az apukám alacsony kis dundi, hirtelen haragú, fekete haj, sötét szem és nagyon durván le tud barnulni.

A férjem pedig 190 magas, már ő is kerekedik kicsit, szőke, zöld szem és birkatürelem. Hófehér bőr, napon inkább leég.


Én valamiért mindig csak a magas férfiakra tudtam férfiként nézni. Az alacsonyakat sosem vettem észre ilyen szempontból.

2012. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
az* apját
2012. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!