Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 éves lány vagyok, a családo...

24 éves lány vagyok, a családom miatt nincs életem! Leírtam a helyzetet, tudnátok tanácsot adni? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

14 éves korom óta nem élek otthon, laktam kollégiumban, albérletekben. Most egy olyan albérletben élek, amit egy ismerősünk ad ki, így kicsit olcsóbban lakhatok ott. Úgy vettem észre, hogy amióta ideköltöztem, azóta vannak a problémák.

Anyummal családi csomagban ingyen beszélünk, folyamatosan hívogat, naponta többször. Mindent tudni akar, mit csinálok, miért nem ezt csinálom, mit ettem, miért nem úgy főztem ahogy ő szokta, stb. Mikor fizetem a csekket, mennyi lett a telefonszámlám, miért nem fizettem már be korábban (hiába hogy bőven határidőn belül vagyok), keressek másik munkát. Főleg a munka miatt szekál, imádom amit csinálok, csak sokat kell dolgoznom, kevés a szabadidőm, de nem baj mert szeretem. De keressek másikat, ez nem jó.

Különösen érzékeny arra hogy minden rendben van-e a lakásban, takarítok-e rendszeresen, gondolom ez az ismeretség miatt lehet. Minden hónap 10-ig kell odaadnom az albérletre a pénzt, elsején már szekál hogy miért nem fizettem még ki. Ha bármi történik, pl. nemrég az egyik virág a lakásban száradni kezdett, mondtam is tréfásan a tulajnak hogy biztos nem szereti a növény hogy itt lakom. Fél óra múlva már hívott anyum, hogy mit csinálok (a tulaj ugyanígy tréfásan elmesélte neki, mert kérdezte tőle hogy mi újság velem), nem bírok vigyázni más dolgaira, ki fognak rakni, locsoljam többet, stb.

Mit csináljak? Egy éve tart ez az állapot, nagyjából azóta mióta ideköltöztem. Költözzek el? Tudom hogy a kis kedvezmény miatt be kellene nyelnem a békát, de ez már sok. Mondjam le a családi csomagot hogy ne tudjon hívogatni? Akkor meg vidékről idejön, hogy mit képzelek.


2012. márc. 6. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz helyzet, de muszáj lesz bekeményítened a saját érdekedben. Nem értem, 10 év alatt miért nem tudta még feldolgozni édesanyád, hogy képes vagy az önálló életre, hisz írod, hogy 14 éves korod óta nem élsz lényegében otthon.

Ha nem is mondod le a csomagot, némítsd a telefont, és ne vedd fel, ha hív. Ha ezért képes felutazni, tegye, majd akkor holt nyugodtan közlöd vele, hogy semmi gond, csak nem érsz rá mindig beszélni. Ezért egyszerűbb, ha ki is nyomod a hívást, legalább jobban veszi a lapot. Max egy sms: most nem érek rá.

Én nem számolnék be mindenről. Letorkollnám, hogy minden rendben és legfeljebb 2-3 naponta venném fel neki a telefont. Szigorúnak kell lenni, de ne félj, úgysem tehet semmit. Valahogy tudatára kell ébreszteni: ez a te életed, nem mászhat bele.

2012. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: ne hagyd magad. Attól még, hogy máshogy csinálsz valamit, az nem rossz. Pl. főzés.

Annyira tud belemászni az életedbe, amennyire hagyod. Ne mesélj túl sokat magadról. Válaszolj igen-nemmel, ha faggat, és ne húzd fel magad, légy közömbös. Aztán mondd, hogy most menned kell, ha idegesít. Vagy: anya, most le kell tennem, szia, aztán ne vedd fel. Muszáj valami határt szabni neki. Akárhol fogsz lakni, anyás hívogatni fog, úgyhogy ne költözzél el, ha jó a lakás.

2012. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ne vedd fel ha hív....Mond el neki álljon le nem éltek együtt.Mi köze mit mikor hogyan kivel csinálsz.....Miért kell neki mindenről tudnia???
2012. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem menekülni kell, hanem finoman leállítani. Csodálom, hogy még nem kapcsoltad ki a telefonod. 24 éves vagy, már rég nem felügyeletre szoruló gyerek.
2012. márc. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jujj szegénykém! Elég nehéz helyzet! Szerintem emiatt nem kéne elköltöznöd,mivel ugye a tulajnak semmi gondja Veled. Anyukád nem lehet,hogy magányos és ez a fő gondja? Nincs kivel/mivel foglalkoznia és ezért szekíroz Téged mindennel, szerintem. Ezt a helyzetet nem Neked kell megoldanod,hanem Neki kéne elfogadnia,hogy felnőttél és van saját életed.
2012. márc. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A helyzetet nehezíti, hogy tesóm is ezt csinálja, rajta keresztül van az ismeretség. Köszönöm az eddigi válaszokat, természetesen várom még a továbbiakat is...
2012. márc. 6. 14:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a legjobb megoldás az lenne, hogy egyszerűen nem veszed fel, amikor hív, majd pedig este felhívod 1szer és beszélsz vele. Nyilván ki fog kelni magából, hogy hogyan képzeled ezt, de pár alkalom után hozzá fog szokni. Te pedig arról beszélsz vele, amiről TE akarsz. Semmi köze a dolgaidhoz, ha olyat kérdez (pl mikor fizettél be számlát vagy mennyi volt) egyszerűen nem válaszolsz és azt mondod menned kell és szépen lerakod. Ne hagyd, hogy ennyire birtokoljon :S Építsd le amilyen gyorsan csak tudod.
2012. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
mi napi egyszer beszélünk anyámmal előre megbeszélt időpontban, nincs állandó hívogatás. Ha dolgozol, vásárolsz, egyéb dolgod van, úgysem érsz rá csevegni. Vezessétek ezt be, egyébként meg írjon smst. Egyébként meg hírzárlat, ne tudjon mindenről.
2012. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vááh, nekem az anyósom ilyen :D

Ne vedd fel napközben a telefont.

Egyszer hívd vissza, mondd el neki milyen volt a napod, és ne hagyd szekálni magad.

Mondd meg, nem érsz rá egész nap vele foglalkozni.

Próbáld meg a beszélgetéseket is karcsúsítani, tényleg jó lenne ha lemondanád az ingyen telefont, találj ki valami jó indokot.

Ha már fizetni kell azért a hívásért, magától is kevesebbet fog szekálni.

2012. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözni emiatt nem kell. A családi csomagot akkor mondd le, ha valóban felesleges! Még egy jótanács: esetleg a lakás tulajának említsd meg, hogy lehetőleg ne adjon rólad infókat anyádnak! Amúgy meg tök igaza van az előttem szólóknak: le kell állítani és minimalizálni a kapcsolatot. Őszintén és keményen meg kell neki mondani, hogy ha nagyon unatkozik, keressen magának valami hobbyt, téged meg hagyjon élni.
2012. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!