Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én dolgom megnevelni a...

Az én dolgom megnevelni a mostohagyerekem?

Figyelt kérdés

Párom kisfia egyszerűen nem tud viselkedni. A szoba közepén nekiáll köpködni, csúnyán beszél (6 éves), nem hajlandó fürdeni, a wc lehúzása számára luxus.

Emellett amit csak lehet tönkretesz. Földhöz vágja az üveg poharat, ha nem az van ebédre amit szeret egyszerűen lelöki a földre a tányért. A billentyűzetbe szándékosan üdítőt öntött, a ruhámat összekente csokival, apja cipőjét lezuhanyozta.

Éjjel elkezd üvölteni, ha éjfélkor nem állok neki palacsintát sütni. Neki a tea nem jó, sem a szörp, neki kóla kell, persze a drágább fajta.

Nem merem egyedül hagyni, mert valami rosszat csinál mindig.

Múlt hétvégén a táskámban turkált, megkereste a pénztárcámat, és a papírpénzt amit talált a kabátja zsebébe rakta. A párom képtelen megfegyelmezni, szerintem elég engedékeny vele.

Párszor erőteljesebben és határozottabban szóltam rá, akkor elnézést kért, és talán 1-2 óráig normálisan viselkedett.

Az anyjának hiába mondunk bármit, azt mondja hogy minden gyerek rossz. Mivel "csak" a mostohája vagyok, nem fogom felpofozni, de néha nagyon megérdemelné.

2 hetente ez megy....és 5 hónapos terhesen nem hiányzik nekem ez a stressz kéthetente hétvégén.


2012. márc. 7. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

ha nem veletek lakik,egyértelműen nem a te dolgod lenne,hogy megneveld...nyilván nem könnyű a gyereknek sem a helyzet,de teljesen jól látod,hogy ez a viselkedés tarthatatlan.

nem vagyok a felpofozás híve,te is írtad,hogy nem ütnéd meg,nem is kell,de erélyesebben rászólni és megmondani,hogy nálad mit lehet és mit nem az tényleg nem ártana.

2012. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Amikor nagyon felbosszantott, közöltem vele, hogy nem otthon van, és itt az én szabályaimat kell betartania.

Erre annyit mondott, hogy: "jó akkor többet nem jövök!".


Az apja próbálta vele szépen megbeszélni, hogy mi nagyon szeretjük őt, esténként sírunk a viselkedése miatt stb. Nem tudom pontosan hogyan fogalmazott, de a szavaiból azt vettük ki a párommal, hogy a kedves anyuka mondja neki, hogy itt miket csináljon.

2012. márc. 7. 17:33
 3/20 A kérdező kommentje:

A buszon jó hangosan elkezdi mondani, hogy: ha ezek az öreg nyanyák átadnák a helyüket nekem akkor le tudnék ülni!


Párom azt mondta, az exe is ilyen volt, csak ő vén k.rvát mondott.

2012. márc. 7. 17:35
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, de ez szerintem nem a te feladatod. A legjobban akkor jársz,ha kimaradsz belőle, különben ha erélyesebben lépsz fel,akár a kedves anyuka,vagy a párod ellenszenvét is kiválthatod.Beszélj a pároddal is,hogy nem bírod, és véleményem szerint nem is vagy köteles elviselni.
2012. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És hagyjam el 5 hónapos terhesen? Vagy mondjam azt, hogy ne hozza el a gyerekét?
2012. márc. 7. 17:45
 6/20 anonim ***** válasza:
párod dolga lenne, hogy megfegyelmezze, nem is értem, hogy miért nem szól rá. te azt tudod tenni, hogy nyerd el a szeretetét valahogy, és akkor nem fog téged szándékosan bosszantani
2012. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem a te feladatod a nevelése, viszont nem vagy köteles eltűrni, amit csinál.

Ha nem tetszik a kaja, hát NEM ESZIK.

Ha eltöri a poharat/nem tetszik az innivaló, NEM ISZIK.

Amiben kárt tesz, azt NEM HASZNÁLJA.

Ha pedig már kárt tett benne, akkor FELTAKARÍTJA (az üvegszilánkokat persze nem, de a kiömlött üdítőt ő is fel tudja takarítani).


A férjednek mondd meg, hogy ideje felnőni, mert egy gyerek nem tud gyereket nevelni, a kisfiút pedig ültesd le, mondd el a szabályokat, és azt, mi történik, ha nem tartja be őket. Ezután csak annyi a dolgod, hogy tartod magad a szavadhoz. Nem kell idegeskedned, nem kell kiabálnod. X dologért Y büntetés jár és kész. Nincs vita.

2012. márc. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hiába szól rá, egyszerűen a szemébe nevet. Velem mondjuk ezt nem meri megcsinálni, mert mondtam neki, hogy szemrebbenés nélkül felpofozom ha meg meri tenni.


Sz.r dolog de csak fenyegetéssel tudom "kordában" tartani.

2012. márc. 7. 17:49
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

A nevelés nem olyan dolog hogy én nevelek vagy nem nevelek. Minden hatás, ami a gyereket éri, nevelés.

És igenis, ha nem tud viselkedni, akkor kötelességed rászólni, márcsak a saját dolgaid védelmében is, nehogy már egy elkényeztetett kis taknyos tegye tönkre a cuccaidat. Ha azt mondja, nem jön, akkor azt kell mondani, rendben van. Ha már ezt vagy azt megteszed, vagy nem teszed, akkor jöhetsz.

2012. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Különösebben nem foglalkoztat, ha éhesen fekszik le aludni. De az a baj, hogyha valami nem úgy történik ahogy akarja, akkor üvölt és dühöng. Szerintem a szomszédok már azt hiszik, agyba főbe verjük a gyereket, hogy állandóan kiabál, sír és tör-zúz.


A kedves anyuka meg felajánlotta, hogyha nekem teher a gyerek, a párom fel is mehet hozzájuk és ott is alhat ha akar (persze egyedül) és akkor a gyerekkel van egész hétvégén és én se bosszankodok...

2012. márc. 7. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!