Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyások akik a yorkit...

Kezdő kutyások akik a yorkit választottátok, mennyire volt nehéz megnevelni vagy bánni vele?

Figyelt kérdés
mesélnétek a kutyátokról meg ( ha voltak ) a kezdeti nehézségekről , képet is mutathattok :)
2012. márc. 1. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A yorki nagyon akaratos, önfejű kutya. kezdőknek egyáltalán nem ajánlanám. ha neked már van, az első pillanattól kezdve tudasd vele, hogy hol a helye a családban és hogy ki itt a főnök,mert később igazi kis sátán kutyája lehet belőle. (Persze minden kutya egyéniség. Ha szerencséd van, épp egy jámborabbat fogtál ki.)
2012. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha jól gondolom kutyaválasztás előtt állsz és a yorki a kiszemelt?


Ha így van okos dolog előre tájékozódni:)Nekünk 23 hónapos a fiatalúr!

Terrierrel van dolgunk, tehát egy izgága, folytonos foglalkozást igénylő, de nagyon szívesen, hamar és eredményesen tanítható kis eb.

Mihelyst lejár a karantén (oltások sorozata) ISmertesd meg minél több kutyával. Ez a szocializálás első és legfontosabb lépése.

Tévhit: nem öleb! Kimondottan utálja ha babusgatják. Felgyelmezés terén is hamar megtanul mindent, viszont ha picit engedsz akkor azt menten kihasználja, vagyis kanászodásra hajlamos, de ha mindig következetes vagy akkor ez nem probléma.

Ha van időd és anyagilag is megteheted vidd el kutyasuliba! Bár mi nem jártunk mert én mindent megtanítottam neki - volt rá időm és rengeteg türelmem.

Ha valami sportot is szeretnél mi pl. agilityzünk. Nem kerül sokba de a kutya olyan ügyesen, vidáman csinálja élvezet kutya-gazdi számára.

Természetesen az első lépések egyike volt 9 hónapos korában ivartalanítottuk.


Élelmezés: én csak száraztáppal etetem, (pérmium minőség, mert egy ekkora kutyánál ez minimális összeg, viszont mivel ilyen pici nagyon odafigyelek az ételre) időnként egy kis zöldség, vagy gyümölcs néha-néha sonka de csak módjával és inkább jutalomként. Ha nem figyelsz oda akkor válogatós lesz!

Egészség: hát ez már macerásabb. Egészséges és erős kutyi, de sajnos a bőrével folyton probléma van és sokat járunk az orvoshoz.

A fogaik sajnos nagyon korán kövesednek. Ez ellen igazán tenni nem tudsz sokat, de a folyamatot el tudod odázni, ha sokat adsz neki rágcsálót (pl. műcsont, fadarabok). Ezért - is - kap csak száraz kaját és nem konzervet.

Rendkívül kedves és játékos jószág és nálunk genetikailag is alapvetően ilyen.

Huh! hirtelen ennyi, de ha bármi más kérdés van akkor szívesen írok még!

Üdv.

2012. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) igen a yorki a kiszemelt de még kell egy kis felkészülés, mindent amit csak lehet elolvastam és megnéztem vele kapcsolatban , a kutyasulit már ki is választottuk nagyon jó híre van :D de a sok tájékozódás ellenére szerintem a tapasztalatok a legjobbak
2012. márc. 1. 12:26
 4/14 anonim ***** válasza:
OFF. nagyon örülök, hogy ilyen érdemi válaszokat kaptál, és nem azt, hogy "az én kutyulikám cukimuki rózsaszín szalagot hord a hajában, mert attól még cukimukibb" :)
2012. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából maga a yorki nem egy nehéz kutya, azok az emberek viszont, akik yorkit választanak, nagyon nehéz esetek szoktak lenni. Ha képes vagy nem elemes plüssállatként vagy kisbabaként, hanem valódi kutyaként kezelni, akkor nem egy művészet normális kutyát faragni belőle, de ha csak valami pici szőrös aranyosnak nézed, és minden szakmaiságot nélkülözve a saját fejed után menve neveled, akkor könnyen lehet idegebteg kis szörnyeteg a végedermény.

Ha eljártok egy jó iskolába, és hallgattok a kiképzőkre, akkor persze mindez elkerülhető, örülök, hogy egyáltalán gondoltatok erre :) A legtöbb yorkisban fel sem merül, hogy a kutyája kutyiskolába is járhatna, mert konkrétan ők maguk sem veszik kutyaszámba a kutyájukat. Szóval ennek alapján remélem, hogy nálatok nem lesz gond :)

2012. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én még annyit mindenképpen ajánlanék, hogy a kutyus árán ne spóroljatok! Ezeket a pici jószágokat rengeteg gazember szaporítja, gyakran valami rokonával, majd árulja az expresszen. Nagyon nagy esélye van annak, hogy valami örökletes betegséget hordoz a pici, és a későbbi állatorvosi költségekből bőven kijött volna egy törzskönyves eb. A tenyésztők nem csupán küllem alapján párosítanak, hanem odafigyelnek azok egészségére, jellemére, a szülők örökletes betegségekre szűrtek. A kiskutya vásárlása úgy történjen, hogy felhívod a kinézett tenyésztőt (ezen az oldalon voltak ilyen kérdések, melyik kennel milyen), beszélsz neki arról, mi a célod, terved a kutyával, milyen környezetben él majd, milyen párosításokat tervez ez évre (nagy illetlenség rögtön azzal indítani, hogy mennyibe kerül egy kölyök), még jobb, ha megbeszéled vele, hogy meglátogatnád, így láthatod, hogy tartja a kutyáit, milyen a kapcsolata velük, személyesebb az egész. Ő is másképp áll hozzád, ha látja, hogy jó gazdijelölt vagy, értelmes, nem egy talpig rózsaszín, affektáló "miniyorkitakarok, merazolyancukííí" plázacica.
2012. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem lesz gond szerintem és szívesen szoktatom majd nagyobb kutyákhoz is az oktatónak német juhásza van szóval már egyből bele a közepébe :) nagyon várom már a kiskutyát csak mondjuk szeretném először megnézni hogy nincs-e menhelyen mert míg a tenyésztőnél jó helyen vannak addig a menhelyen nem ezért inkább mentek meg egyet de ha nincs akkor természetesen keresünk egy megbízható tenyésztőt :)
2012. márc. 1. 14:09
 8/14 anonim ***** válasza:
ÚÚÚÚÚRISTEN, te honnan kerültél elő? Hol bujdostál eddig????? :DDDDDDDDDDDDDD
2012. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért a menhelyes yorkikkal óvatosan. A legtöbbjük szaporítóktól van, nagyon félrenevelt, esetleg eleve gyárilag gyenge idegrendszerű a kutya, azzal a legjobb suliban sem fogsz jutni semmire. Ha igazán kutyaszerű normális yorkit akarsz, akkor én mindenképpen tenyésztőt javaslok, vagy hát legalábbis jól nézd meg, mit fogadsz örökbe.
2012. márc. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nah, köszönöm kérdező, hogy bebizonyítottad, hogy vannak még értelmes, előrelátó, felelősségteljes emberek. :)


Jó az ilyeneket olvasni a sok szaporítós, és idióta kérdés után. :)


Bocsi az offért!

2012. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!