Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs valami megoldás erre a...

Nincs valami megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

Anyám elvált kicsi koromban, de újra házasodott.Én jobban szeretem a nevelőapámat, mint az igazit. Együtt élünk a nevelő apám anyjával, aki mióta megszületett az öcsém(11 éve)majdnem minden áldott nap közli hogy mehetek máshová lakni, és mindenkinek mindenfélét hazudik rólam és anyámról. A legrosszabb, hogy ellenem nevelte az öcsémet és a nevelőapám ez ellen nem tesz semmit, inkább engem szid le mindenért... Az utóbbi 10 hónapban annyira elviselhetetlen a helyzet, hogy egyfolytában kiabálunk egymással.A 11 éves öcsém számon kéri még azt is,hogy mikor érek haza a suliból(ami a város másik felében van). Én egy idegroncs vagyok és nekik ez számít, fel sem fogják... Sajnos ha ez így megy tovább semmi sem marad a régi önmagamból. Egyszerűen belefáradtam, egyedül anyukám hallgat meg, de ő nem tud semmit csinálni, őt sem veszik figyelembe.

Létezik erre megoldás?


2009. jún. 9. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatnátok esetleg azt hogy leültök együtt, mindenki és elmondja hogy mit gondol, mondjuk 2 percben, és próbáltok egy mindenki számára megfelelő megoldást hozni. Ha szeretnéd akkor írd le a gondolataidat egy füzeteidbe, lehet ez segít majd.Írj hogy mi történt. Sok szerencsét, remélem rendeződik a helyzet.
2009. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

te hány éves vagy és milyen nemű??mert ha sokkal idősebb vagy tőle akkor nem értem hogy egy taknyos kisgyerek /bocs de másképpen nem tudom megfogalmazni magam/számon kér hogy hová mégy.

Az előző válasz adó jól írja össze kellene ülni és megbeszélni a dolgokat de ha már nagyon elfajult a helyzet akkor ha tudsz költözz el onnan mert így idegileg tönkre fognak tenni.

A megoldás az lenne hogy a nevelőapa anyját ki kellene dobni/ha lehet/A gyereket még meglehet nevelni szóval nem lenne olyan vészes ha az anyuka eltüne a képből.A nevelőapádról meg annyit hogy hiába szereted jobban egy balf@sz mert nem tudja megoldani a konfliktusokat és ha hagya hogy 11 évig minden nap vita legyen akkor őneki is menni kéne az anyjával együtt!!!

2009. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
16 éves lány vagyok, a nevelőapám anyját nem lehet kidobni mert fél oldalára béna. Anyagi okokból nem tudtunk/tudunk elköltözni.
2009. jún. 9. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene meggondolatlan és visszavonhatatlan lépéseket tenni. Nekem is volt olyan időszakom kamaszkoromban, amikor olyan lelki állapotban voltam, hogy ha valaki nem a legszebben nézett rám, már sirva vonultam el. Szerencsére nekem volt egy barátnőm, akihez elmehettem egy hétvégére. Ez annyira feltöltött érzelmileg, hogy utána már nem volt ilyen problémám. Gondolom ha túljutsz ezen a kamaszkoron, egész másként fogod látni a dolgokat. Próbálj meg elmenni egy pár napra ismerőshöz, rokonhoz. Meglátod jót fog tenni. Sok szerencsét! Hidd el a családod szeret, csak nem tudják megfelelően kimutatni, de lehet, hogy te sem vagy elég nyitott, magadba zárod az érzelmeidet. Irj, hogy találtál-e megfelelő megoldást.
2009. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. A helyzet nehéz, de elég nagy vagy már, próbálj meg te javítani, közeledni. Hátha okosabb vagy mindnyájuknál. Anyukádnak is nehéz lehet. Fogjatok össze, de ne a többiek ellen, hanem a békességért. Hátha segíthatnél a néni ápolásában. Vagy találj ki mást, amit tehetnél a családért. Ne várj azonnali sikert, idő kell hozzá, de 3-4 hónap altt észreveszik a változást, átalakulhat az egész helyzet. Tekintsd magad felnőttnek, cselekvőképesnek, olyannak, aki kézbeveheti a dolgokat.
2009. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!