Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet erre a helyzetre a...

Mi lehet erre a helyzetre a megoldás?

Figyelt kérdés
Anyám kiskoromban vert, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem, hogy mindig úgy beszélt velem mint egy kutyával.Tényleg soha nem volt egy jó szava sem hozzám. Akármit csináltam egy semmirekellő hülye dögnek nevezett. Emlékszem, egyszer aludtam, és kirángatott az ágyból, hogy mondjam fel a leckét. Nem tudtam, és két pofon kiséretében azt mondta dögöljek inkább meg.Amikor megölteltem,kivétel nélkül mindig ellökött magától.Ezzel telt az életem minden napja úgy kb 14 éves koromig.Ezután mintha kicserélték volna.Egy szavamba került,akármit megtett nekem, soha nem ordibált,mindig szépen beszélt velem. Csak éppen én már nem fogadtam el a szeretetét, hiába akartam soha nem tudtam/tudom. És sajnos ez a sok önbizalmatlanság és utálat amit belém nevelt kiskoromban kihat a mostani életemre is. És ugye gyerekkorban dől el minden, hiába nyalja ki most a s.ggemet is.Nincs egy normális kapcsolatom, 21 éves létemre nem tudok szeretni senkit.Ha valaki a szeretetről beszél már rosszul vagyok.De ezen mostmár tényleg változtatni szeretnék, csak fogalmam sincs hogy.Tudtok valami megoldást?
2010. jan. 30. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne másra hivatkozz, először is! Csúnya dolgokat művelt a szülőd , ez tény; de általában aki otthon nem kap szeretetet máshol kezdi el keresni. Jobb esetben ezt barátnak hívják, rosszabb esetben ciginek vagy drognak. Avagy: mindenkiben van szeretet.Ne mutasd senki felé a fájdalmadat, legyél erős. A rossz dolgok még jobban erősítik az ember lelkét, ha túllép rajtuk.Csak keress először társaságot, barátkozz, élvezd ki hogy fiatal vagy, előtted az élet. És ha egyszer családod lesz, Te mutasd meg hogy mennyit ér az, ha valakivel rendesen és türelmesen bánnak!:)

2010. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Tienéves korodik valószínűleg nevelni próbált,utánna rájött,hogy hiába...

Nem hinném,hogy nem volt jó szava hozzád,viszont a rosszra jobban emlékszik mindenki.

A felébresztős példa engem nem győzött meg igazán,hiszen lefeküdtél tanulás nélkül,lehet elötte nézte meg az ellenőrződet?(ilyen velem is volt,rossz jegy után-a 3-as annak számított)razziaszerűen kikérdeztek.Volt,hogy este tízkor.Én inkább szégyeltem magamat,hogy rajtakaptak,hogy nem tanultam...aztán nekiálltam és nem volt gond többet belőle...


Az,hogy most 21 évesen nem tudsz szeretni senkit,azt kell mondjam,nem az anyád hibája.

Őszintén szólva inkább egy elkényeztetett kölyöknek tünsz,aki másra mutogat,mint olyannak akinek valódi szeretet nélkül kellett felnőnie.Az hálás minden morzsáért...

2010. jan. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó :) Nem tanulás közben aludtam el, hanem hajnal ötkor jött be. Volt amikor aludtam tanulás helyett, de akkor a fakanalat törte el rajtam. Csak hogy tudd, elsős koromban amikor tanultunk olvasni minden nap együtt "tanultunk". Csak éppen úgy, ha egyszer hibáztam beleverte a fejem az asztalba + megrugdosott. Apám úgy dolgozott, hogy csak kéthetente jött haza, és csak egyszer látta mit csinál velem. Akkor azt mondta, hogy ha mégegyszer ilyen lesz ott hagyja a munkahelyét, elvál és vele megyek. Csak innentől kezdve apám előtt nem csinált semmit. És tényleg nem volt soha egy jó szava hozzám, ja de akkor amikor több ember is volt és előttük már nem csinált semmit.
2010. jan. 30. 13:57
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és barátokhoz sem fordulhattam, mert hiába barátkoztam volna egy lánnyal, nem engedte anyám. Igaz ovodában játszottunk, de annyi volt az egész, mert még a csaj anyját is felhívta hogy nehogy a közelembe merjen menni.
2010. jan. 30. 14:03
 5/11 anonim ***** válasza:

de mostmár azt csinálsz amit akarsz..:)

szórakozz, keress egy barátot "és tanulj meg szeretni"

de ne legyél mindenkivel bunko, mert igy tuti nem lesz

2010. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és hármas rossz jegynek számított? Én akkora verést kaptam ha nem 100%-os dolgozatokat írtam, hogy teli voltam kék-zöld foltokkal. A négyesről ne is beszéljünk, bár azt nem is nagyon kaptam.
2010. jan. 30. 14:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Csak hogy tudd, elsős koromban amikor tanultunk olvasni minden nap együtt "tanultunk". Csak éppen úgy, ha egyszer hibáztam beleverte a fejem az asztalba + megrugdosott. "


Tiszta szívemből megértelek, velem vaterom bánt így és nekem sem volt egy igaz barátom sem, mert nem mehettem le a játszótérre és nem is jöhettek fel hozzánk. Hát igazából csak akkor fogsz tudni megváltozni, ha kikerülsz ebből a körből - elköltözöl otthonról, vagy koliba és veszel egy kis állatkát (pl: csincsilla, hörcsög). Gáz, de nekem ezek a kis állatkák mutatták meg, hogy tudok szeretni is :DDD azóta másként érzek, a szülőket szánalmasnak tartom, mások felé pedig már nyitott vagyok ;) Amúgy hány éves vagy?

2010. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én teljes mértékben megértelek. Nálunk a helyzet ugyanez volt, mintha a saját életemet olvastam volna!!! Nekem pl. anyám azt mondta, hogy soha semmit nem fogok tőle kapni, amíg él, és hogy szenvedjek csak, ő is szenvedett egész életében. Nos, ezt be is tartotta. Tényleg még egy fillért sem kaptam tőle soha, de még egy simogatást sem!!! Aztán most lehet szörnyülködni, meg írogatni, hogy "ezt nem hiszem el", stb. Én voltam ott, és én tudom, hogy hogy éltünk. Sajnos apukám már meghalt 15 éve. Anyám fakanállal vert akkor is, ha 4-est vittem haza!!!!!! És barátok sem jöhettek hozzánk, mert nem engedték, de azt se, hogy én menjek. Ezért volt, hogy úgy mentem a barátnőmhöz, hogy hazudtam otthon, hogy szakkörön vagyok, stb. Egyszer késtem egy farsangi bálról hazafelé, mert a busz nem jött időben, és berugdosott a beépített szekrénybe. Volt, hogy szíjjal vertek. 18 éves koromig 5-ször költöztem el otthonról, de mindig hazavittek a rendőrök. Azóta felnőtt lettem, van egy gyönyörű lányom, akivel baráti kapcsolatom van, és mindent meg tudok vele beszélni. Szeretetet adni nekem is nagyon nehéz, pedig én már majdnem 40 leszek, de a mostani férjem nagyon türelmes velem, és tanulom a leckét. Hogy hogy kell adni. Szeretetet adni és kapni a másiktól. Szerencsére a lányom is nagyon segítőkész ebben az ügyben. 2 éve változott már végre valami bennem. Ez egy lassú folyamat, ne légy türelmetlen önmagaddal szemben. A múltat felejtsd el. Csak a pozitív dolgaidra koncentrálj! Élj a jelenben. Nekem sikerült, neked is fog. Sok szerencsét!
2010. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Barátaim vannak, de tudják, hogy nálam nincs olyan hogy puszi vagy ölelgetés.Szülinapi ajándéknál szokták megkérdezni, hogy most adhatnak-e egy puszit. Hát pasiról meg ne is beszéljünk... Valaki kérdezte, 21 vagyok.
2010. jan. 30. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudnád, hogy mit miért tett korábban, az javítana az érzéseiden.

Elmesélte már? Kérdezted tőle?

2010. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!