Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt. Nem tudom feldolgozni...

Meghalt. Nem tudom feldolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 15 éves unokabátyámról van szó. Öngyilkos lett (ne kössetek bele, légyszi, nagyon durva családi háttér volt, tudom, hogy így jobb neki... :((). Már lassan két hónapja történt, és úgy gondolok rá minden nap, mintha még élne, aztán hozzáteszem, hogy meghalt.. És mikor belegondolok, mit is jelent ez pontosan, egyszerűen.. Sokkol. És ledermedek, nem tudok másra gondolni.. Minden nap megtörténik velem. Tudom, hogy ez normális.. De mondjuk egy 90 éves bácsinál, akinél várható volt, el tudnám engedni. Így nem tudom.. És úgy érzem, nem fog sikerülni. :(


Mit tegyek? Hogyan lépjek túl..?


14/L



2012. márc. 7. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is részvétem.

Senkit nem könnyű elengedni, pláne ha az illető ilyen fiatal volt. Beszélj róla, sírj, csinálj olyan dolgokat amik egy kicsit elterelik a figyelmed. Ha nem tudsz senkivel sem beszélni róla akkor az is jó, ha leírod. Nem lesz egyszerű elfelejtened, talán soha nem is fogod, de az évek majd hoznak egy kis enyhülést.

Minden jót!

2012. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nehéz az ilyet feldolgozni. Még sokáig nagyon rossz lesz, de lassan el fog múlni. Elfelejteni nyilván soha nem fogod, de nem is kell. Akit szerettünk, az megmarad az emlékeinkben. Főleg aki ilyen fiatalon ment el, az után mindig fájdalmasan nagy hiány marad.


De túl fogod tenni magad a dolgon, bár nem lesz könnyű, sokáig fog tartani. az élet viszont megy tovább - tudom, hogy ez egy nagy közhely, de igaz. Holnap is sütni fog a nap, meg holnapután is, és minden megy tovább ugyanúgy, mint eddig. Lassan majd elhalványul a fájdalom.

Bízz benne!

2012. márc. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudom hogy hülyén hangzik, de hivass elő róla fényképet ami mindig veled van,gyújts neki mindennap gyertyát a neten [link] nekem ezek valamelyest segitettek.
2012. márc. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező!


Fogadd őszinte részvétem!


Sajnos még sokáig fájni fog, még nagyon friss ez a fájdalom. Adj még időt Magadnak, ne fojtsd el a fájdalmadat (én is ezt teszem és hidd el, fizetek érte, mert megbedegedtem). Velem még most is megtörténik, hogy újra lejátszódik, mikor Anyu meghalt, pedig fél éve történt. Sokszor lejátszódik. Nekem segít, hogyha írok. Kiírom magamból, ami fáj. Egy Barát azt tanácsolja, hogy írjak úgy, mintha Anyunak írnék, tehát E/3 személyben. Néha segít egy kicsit megkönnyebbülni, esetleg próbáld meg Te is, ha gondolod. Hátha segít. A fájdalom elől sajnos nem lehet elmenekülni, úgyis utolér. Ezért mondom, hogy adj Magadnak időt és gyászolj. Tedd, ami jólesik. Ha sírni kell, tedd azt. Ha beszélni szeretnél Róla, tedd azt. A lényeg, hogy nem szabad és nem is lehet siettetni a gyászt.


Ne haragudj, ha hülyén írtam, de már nagyon álmos vagyok. Kitartást kívánok!

2012. márc. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*tanácsolta. ...mondom, hogy fáradok:-))
2012. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az idő a legjobb gyógyszer mindenre. Tudom. 15 éves voltam mikor meghalt édesanyám 40 évesen. Iszonyú volt...:( Most 20 éves vagyok, mára már könnyebb. Sosem lehet elfelejteni, de megbékélni igen. Az a fontos, hogy ne zárd magadba a fájdalmat, beszélj erről valakivel amikor csak úgy érzed, nem bírod tovább. Idővel könnyebb lesz.

Amúgy nem bántásból mondom, de ezt az "így jobb neki" gondolatot felejtsd el. Ezt azért mondom, mert mindenből van kiút. Tudom, mert borzasztó nehéz helyzetekbe kerültem ,de küzdöttem, segítséget kértem és talpra álltam. Azt tanácsolom, hogy beszélgess sokat a barátaiddal, járjatok át egymáshoz, csináljatok programokat. Az segíteni fog, hidd el.

Sok kitartást kívánok neked és remélem minél előbb megnyugszol. És részvétem. :(

2012. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!