Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem búcsuztam el a nagymamámtó...

Nem búcsuztam el a nagymamámtól, pedig lett volna rá esélyem. Azóta ezt nem tudom feldolgozni. A temetésen is ott voltam, de nem tudom feldolgozni, hogy meghalt. Egyre jobban hiányzik. Van aki ugyanezt érzi vagy érezte?

Figyelt kérdés
Csütörtökön még bemehettem volna a kórházba, de nem tudom, hogy miért, de nem tettem. ( nem volt erőm hozzá, vagy egyszerüen nem akartam felfogni, hogy ő halálos beteg ). Pedig tudtam, hogy meg fog halni, mert az orvos már tudatta velünk, hogy napjai vannak hátra. Ezt sajnos nem tudom azóta sem feldolgozni. Van valaki aki ugyanezt érzete már vagy érzi?
2010. márc. 4. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Én 9 éve nem tudom magamnak megbocsátani, hogy a halála napján nem mentem be anyukámhoz a kórházba annak ellenére, hogy tudtam, hogy nagy a baj. Annyira féltem, hogy hárítottam a tényeket. Akkor 17 éves voltam.
2010. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

én anyukámat vesztettem el nemrég,és nálunk viszont váratlanul jött,este összekaptunk,az éjszaka közepén már nem volt.

kimondhatatlan amit érzek,nem tudom valaha elmúlik-e..?

2010. márc. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg melyik kategóriában van, hanem az, hogy lelkileg most támogatni kell valakit, aki megosztja velünk problémáját. Kedves gyászoló! Tudom mit érzel, de ott voltál a végső búcsún, ott álltál a sírja mellett. Örülj annak, hogy ezt megtudtad tenni! A sebeket mindig az idő gyógyítja meg!
2010. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik ilyen típus vagy. Kár, de most már úgysem tudsz rajta változtatni. Bocsáss meg magadnak!
2010. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nem csak egy nap mutatjuk ki! Biztos vagyok abban, hogy a nagymamád tudta mennyire is szereted!!! Hidd el!
2010. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem 14 éve volt egy ilyen esetem. tatám mielőtt felakasztotta magát felhivott telefonon,de nem tudtuk felvenni mert unokatesóimmal egyedül voltunk bent a házban és csak csörgött és scörgött, majd az a tatám akinél voltunk mondta hogy a másik tatám hivott,majd visszahivtuk és nem vette fel. Este mikor hazavittek a szomszéd közölte, hogy meghalt és most vitték el a házból. Ennek 14 éve, a mai napig ott motoszkál bennem mit mondott volna ha feltudjuk venni.

Ez van együtt kell élni vele, idővel halványul a dolog, de sose szünik meg.

2010. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

úgy gondolom, hogy nem fog téged megvígasztalni, majd később jössz ennek a jelentőségére rá.

a halálos beteg emberek az utolsó időszakban (pár nap, pár hét) a legtöbb esetben eléggé befelé fordulóvá, depresszióssá válnak. Sokszor nem is kommunikálnak még a hozzátartozókkal sem, csak fekszenek a falnak fordulva, mintha ott sem lennénk. Erre azért van szükség, hogy el tudjanak menni, hogy nekik könnyebb legyen. Ezt a külvilág nem nagyon érti... De nekik szükségük van erre!

Nem hiszem, hogy azért nem mentél be, mert nem akartál. Hanem mert olyan nagynak érezted a fájdalmat, hogy úgy érezted, nem bírod el. Szerintem ezt a nagymamád pontosan tudta, és érezte.


amikor a nagyon szeretett nagynéném meghalt, úgy halt meg, hogy a fia bent volt nála, de aztán elutazott vidékre. én és a nagynéném lánya pedig bementünk hozzá (előtte 5-7 napig nem voltunk bent nála, mert vizsgaidőszak volt).

kimentem a kórházi konyhába, és mondtam a nővérkének, hogy megértettem, hogy el kell őt engednem. hogy nincs jogom itt tartani, ha neki már az elszakadás és a fizikai fájdalom elviselhetetlen.

és ezután negyed óra múlva elment.

én már láttam embereket meghalni, de soha senki nem halt meg olyan szépen, mint ő! és tudom, hogy csak a teste ment el.


a fia pedig kétségbeesett, épp vonaton volt, és nagyon haragudott magára, hogy nem volt ott.

én pedig úgy gondolom, hogy a nagynéném ezt így rendezte el. a lánya és én el tudtuk hordozni a búcsúzás fájdalmát, de azt tudta, hogy a fia ezt nem tudná ott elbírni. egyszerűen csak őt akarta megvédeni.


érted, mit szeretnék mondani?

lehet, hogy a nagymamádnak szüksége volt arra, hogy ne legyél ott, amikor elmegy.

2010. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudom miről beszélsz! Nagymamám 6 éve, hogy meghalt. Pénteki napra esett. Előző este eldöntöttem, hogy felállok a gép elől, iszok egy teát és kimegyek hozzá.

Aztán valami miatt úgy gondoltam, hogy jól van, majd ki megyek hozzá holnap, most csinálom tovább a dolgomat. Kb. 5 perce ülhettem a gép előtt, amikor hirtelen meggondoltam magam, vettem a cipőmet és kimentem hozzá. Másnap, mikor hazaértem (beléptem az ajtón, s akkor mondta anyu, hogy) pár percel azelőtt halt meg.


Soha nem bocsátottam volna meg magamnak, ha előző este nem megyek ki hozzá. Már nem volt magánál, össze vissza beszélt, meg sem ismert, de ott voltam és fogtam a kezét.


Még most is hiányzik, de idővel talán jobb lesz.

2010. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagypapámtól nem búcsúztam el, pedig csak 3 órán múlt. Benn voltam nála aznap este a kórházban, de már olyan rossz állapotban volt, hogy nem bírtam nézni, tehetetlennek éreztem magam és eljöttem. Másnap tudtam meg, hogy 3 óra múlva halt meg, és nagyon bánom hogy nem mondtam neki semmit, de azon kívül hogy megsímogattam a kezét, képtelen voltam bármit tenni.
2010. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy szégyelni kellene magad emiatt,te ezt így tudtad akkor elviselni.Azt gondolom,hogy ezt a nagymamád pontosan tudta,érezte,hogy nehéz lenne neked tőle elbúcsúzni.Az én édesapám két éve halt meg és mi vele voltunk az utolsó pillanatig.Sokszor éreztem azt,hogy zavarjuk őt.Nekik is nagyon nehéz,édesapa nem akart búcsúzkodni és sose beszélt a halálról,pedig tudta,hogy mi vár rá,ebben egészen biztos vagyok.Mindenki máshogy tudja ezt feldolgozni és tiszteletben kell tartanunk egymás érzéseit.Hidd el a nagymamád tudja,hogy mennyire szereted őt.Mi sem bizonyítja ezt jobban,mint hogy most is rá gondolsz.
2010. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!