Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most velem van a baj, vagy...

Most velem van a baj, vagy már ennyire felszínes ez a világ?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy nincsenek hibáim, és egy tökéletes kis angyal vagyok. De nem vagyok rossz ember sem. Szeretek társaságba járni, barátkozni, kimozdulni otthonról, járok bulizni, és úgy gondolom, hogy nő létemre a humorom is elég jó. Én az a típus vagyok, aki folyton keresi az ismerőseit, haverjait, barátait, rendszeresen keresem a barátnőimet, vagy próbálok programot szervezni (félreértés ne essék, nem naponta csinálom ezt, kéthetente, havonta, ahogy időm/pénztárcám/kedvem engedi.) Ugyanezt elvárnám fordítva is, hogy azért néha valaki rám írjon a barátaim közül facebookon, vagy kapjak néha egy sms-t, hogy na mi van velem, vagy valaki meghívjon egy kávéra. Ehhez képest ha én nem tennék semmit, akkor sokan le se sz*rnák a fejemet. Hajlamos vagyok magamat hibáztatni, hogy jaj, biztos én vagyok a gyökér, meg ilyen, meg olyan, de most magamra parancsoltam, és leállítottam az önmarcangolást. Viszont ha nem velem van a baj, akkor mi van? Ilyen önzők az emberek, vagy már ennyire kiürültek a kapcsolatok? Vagy egyszerűen csak 20 éves koromra kell rádöbbennem, hogy a barátság milyen ritka kincs? Néha nagyon el vagyok keseredve.


Az a szerencse, hogy a párom a legjobb barátom is egyben, illetve van 1-2 barátom, akik szerencsére még megbízhatóak, de jobban örülnék neki, ha több ilyen ember is lenne a környezetemben.


2012. márc. 8. 21:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha van párod,akit szeretsz és van egy két igaz barátod,akkor már szinte mindened meg van.És a barátság tényleg ilyen ritka,az emberek többsége önző,csak magával törődik.Ezt már én is végig csináltam,amit te,de ahogy bajba kerültem,el is tűnt az összes bulizós haver.
2012. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát igen. Biztos velem van a gond, hogy túlmisztifikálom az emberi kapcsolatokat, meg ilyen lovagi erényeket látok mindenkibe, mint önzetlen barátság, stb... :/
2012. márc. 8. 21:23
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Velem is pontosan ugyan ez van. A barátaim mindig mondják, hogy mennyire szeretnek meg minden, aztán közben nem is érdeklik, mi van velem, de az sem, hogy más hogy van. Nekem is van egy-két tényleg igazán jó barátom, de azokon kívül egyik sem áll igazán közel hozzám. És szerintem igen, felszínes a világ, ráadásul egyre jobban, mert szerintem azért pár évvel ezelőtt valahogy jobbak voltak a barátságok. Hogy miért? Ezernyi oka lehet, köztük pl. az élő kapcsolatok már nem is olyan fontosak, elég neten "beszélgetni" (Facebookon tartjuk a kapcsolatot aztán szia), a pesszimizmus terjedése (egyre rosszabb életkörülmények, meg az állandó panaszkodás), stb. Ez a saját véleményem, ez a tapasztalat. Sajnos...
2012. márc. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez van. :/

A "legjobb barátnőm" 24 km-re lakik tőlünk nagyjából 230 Ft-ba kerülne eljönni hozzánk... de lassan már másfél éve nem érkezik meg, mert mindig van valami ami fontosabb nálam.

Ez van. Szerencsére a párom a legjobb barátom nekem is, így nincs pánik. De néha elkeserítő a tudat, hogy nincs egy rendes barátnőm.

22/L

2012. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy jön a felszínes világ ide.

Nézd, te ilyen vagy. Nekünk is van a baráti társaságban ilyen lány, csak ő nem drámázik ezen.

Ő kreatív, tök jó programokat talál ki. Mi többiek meg nem annyira. Úgyhogy ráhagyatkozunk, és mindenki tudja, hogy nem azért, mert nem szeretjük, hanem mert mi nem vagyunk olyan ötletesek.


Barátságban pedig nem szabad, hogy akárkinek is elvárásai legyenek. Döntsd el, hogy vagy azért keresed őket, mert őszintén érdekelnek, vagy azért, hogy "lógjanak" neked.

2012. márc. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de olyan nehéz kitalálni, hogy menjünk el moziba, vagy teázni? Nagyon nehéz felemelni a telefont, és felhívni valakit? Az ember igenis elvárja, hogy egy kapcsolat ne egyoldalú legyen, hogy ő is kapjon vissza valamit. Ugyanis itt nem csak arról van szó, hogy én vagyok a nagy ötletgazda, mert a többiek kevésbé kreatívak, és ezért rám hagyatkoznak, hanem arról, hogyha én nem keresem ezeket az illetőket, nem keresem velük a kapcsolatot, akkor nekik eszükbe se jutok. Nem mindegy.
2012. márc. 9. 01:06
 7/20 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a barátság a kölcsönösségen alapszik, és nem azon, hogy te ápolod ezerrel a kapcsolatot, a másik meg telibesz*rja a fejedet. Ilyen esetben ez nem barátság, hanem az egyik fél részéről kőkemény kihasználás.
2012. márc. 9. 01:10
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne várd el. Te mit szólnál hozzá, ha valaki úgy hívna meg, hogy aztán otthon ül és elvárja, hogy te is meghívd? Én sem hívnálak sehová, ha elvárnád.
2012. márc. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 LazyJones ***** válasza:

Az emberek többsége üres; vagy csak szimplán megváltoznak az emberek és az értékek, és a korábban fontos emberek mellékesek lesznek. Hasonló probléma itt is, a tűrésen és elfogadáson kívül sok minden mást nem tudok csinálni.


Utolsó: ez egy kapitális baromság. Nem elvárás, hogy meghívjon, ha én vendégül látom, de valahol akkor normális egy bármilyen szociális kapcsolat, ha kb egyenlő mértékben vesznek részt benne a résztvevők. Ergo ha mindig csak én hívok át valakit, és ő sose hív vissza, az nem egy normális, működő barátság.

2012. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#8-s vagyok. Hűű, látom járt itt pár "meghívlak egy fagyira, de csak ha legközelebb te is meghívsz, különben nem költök rád egy fillért sem, és az időmet is sajnálom tőled" emberke. Csak úgy megsúgom, hogy a barátság, mármint az igazi, nem az amit annak hisztek, nem arról szól, hogy elvárjuk a másiktól, hogy visszaadja, amit adtunk neki. Azt a boltban szokás. Pénzt kenyérért, tejért, stb.
2012. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!