Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szex körül forog a világ?...

A szex körül forog a világ? Házastársi kötelesség?

Figyelt kérdés
Sosem értettem az olyan kapcsolatokat, ahol egy idő után már nem vágyból és szenvedélyből szexelnek, hanem azért mert már x ideje nem voltunk együtt, és ez házastársi kötelesség. Nem tudom hogy mennyire élvezik az ilyen együttléteket a nők. Lefekszenek a társukkal, holott nincs kedvük hozzá. Vannak esetek, élethelyzetek, amikor igenis egyáltalán nem az a legfontosabb hogy szex legyen, mert az ember képtelen rá. Aztán a párja mufurc lesz hogy mennyi ideje nem volt együttlét, és a nő nem a vágytól, hanem a félelemtől vezérelve belemegy a dologba. (bután azt gondolva, ha van rendszeresen szex, akkor nem hagyja el a férfi, holott ez egy hatalmas tévhit) Aztán megjátsza hogy milyen jó is volt, holott rosszabbul érzi magát mint szex előtt. Szerintetek?

2011. dec. 11. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
78%

Az is normális, hogy az éppen "kanos" fél próbálkozik. De szerintem erre találták ki a kommunikációt.

Pl pont tegnap volt az, hogy ünnepeltünk, iszogattunk, férjem egyértelműen célozgatott, hogy mit szeretne. Pókereztünk is, hogy legyen tét, kitalálta, hogy ha vesztek, akkor kap egy kis műsort. Vesztettem.

Másrészt annyira rosszul lettem a bortól, hogy mondtam, bocsi, de aludnék, mert nem vagyok jól.

Nem ugrált örömében, de egy szót se szólt, sőt, még behordott nekem innivalót, hogy ne legyek annyira macskajajos másnap.


De fordított eset is volt - vizsgaidőszakban annyira be volt pánikolva a vizsgáktól, hogy zéró szex volt. Azt meg én láttam be és türelmesen kivártam.


Egyéb esetekre ott a "magad uram, ha szolgád nincsen" :)

2011. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
6%

Tudom, nem mindenkiben egyforma a szexuális vágy de ha egy egészséges nő nem kívánja a szexet, akkor valami baj lehet.

Végül is azért házasodnak össze nem? Minden további cél másodlagos.

2011. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
74%
tudod kérdező ha meg van az arany középút és a párok mindent megtudnak beszélni akkor a nehéz időszakokban is működik a szex...szerintem ez a titka a dolognak...ismerek olyat akik nincsenek eleresztve anyagilag és van elég bajuk de ők azt vallják ha már minden olyan sz.ar akkor legalább a szexuális életük legyen kielégítő és élvezzék az életet és a lehetőségeket amit kapott az ember...mert ha már az sincs..akkor minek örüljön az ember?a szex ilyenkor bizony jó arra hogy az emberben felszabaduljanak a hormonok és pozitív irányba tereli az ember gondolkodását és a gondokat ilyenkor könnyebb megoldani....én így látom de ez csak az én véleményem amit gondolom a sok idióta mindjárt úgy is lepontoz..:D
2011. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 LadyLee ***** válasza:
58%

Egy kiegyensúlyozott kapcsolatban igenis kell a szex.


Persze ha az egyik fél épp nem kívánja, akkor nem az a megoldás, hogy a másik erőltesse illetve az "egyik" pusztán kötelességtudatból csinálja. A megoldás az, hogy valahogy együtt tesznek azért, hogy mindkettőjük hangulatba kerüljön.


Ha épp nem teljesen kizárt az együttlét mondjuk valami egészségügyi okból, akkor igenis fontos és azok a nők (vagy adott esetben férfiak), akik nem tesznek meg semmit azért, hogy feléledjen a tűz, azok ne csodálkozzanak, ha párjuk máshol keresi a boldogságot. Mondjuk ha épp van valami egészségügyi gond, akkor is van több módja az örömszerzésnek.


Én nem tudom elképzelni, hogy hosszabb távon boldog legyek egy szexmentes kapcsolatban. Normális esetben a nőnek ugyanakkora igénye van erre, mint a pasinak.

2011. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a kérdést már én is felszerettem volna tenni!

Jó hogy feltetted, engem is érdekelnének a válaszok.

még nem voltam házasságban/hosszú együttélésben, de én biztos nem tudnék kényszerből lefeküdni senkivel.

Valószínű nem is fogok, megmondanám hogy nekem nem megy...

2011. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
80%

"Tudom, nem mindenkiben egyforma a szexuális vágy de ha egy egészséges nő nem kívánja a szexet, akkor valami baj lehet.

Végül is azért házasodnak össze nem? Minden további cél másodlagos."


Nem a szexért házasodnak az emberek. a családalapítás miatt. Általában! A szex egy idő után 10edleges fontosságú lesz.

aki szexért házasodik, AZ NE HÁZASODJON!

2011. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
51%
Egy egészséges nőnek ugyanakkora szexuális vágya kell hogy legyen, aha.. és azok a nők vagy férfiak, akiknek mégsincs ugyanakkora szexuális vágyuk, vagy szinte egyáltalán nincs, mert nekik ez huszadrangú vagy van, de iszonyúan eltérő mértékű a párjukétól, azok mit kénytelen csinálni, ha azt hiszik, hogy a saját igényeikkel az életben nem lesz párjuk? Vagy egyedül maradnak vagy tűrnek és megjátszanak.
2011. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos sok ilyen kapcsolat van még ma is. Bevallom az első komoly kapcsolatomban (20 éves voltam)bizony én nem is élveztem a szexet, csak ezért feküdtem le a fúval, hogy velem maradjon, na meg mert ez így működik. Aztán persze csalódtam. A szexben is, mert nem értettem mi a jó benne. Magammal csesztem ki, évekig nem tudtam hapsira nézni. Aztán eljött a nagy Ő és minden megváltozott. Minden porcikámban tudtam, hogy ő az igazi. 14 éve vagyunk együtt. Négy gyermekünk van. Ma már ha nem esik jól, nem csináljuk a párom pedig teljesen megérti. Viszont amikor együtt vagyunk, akkor mindent bele. Vannak barátnőim, akik csak lefekszenek a férjükkel, mert hát az jár neki, mert dolgozik, meg hogy ne menjen máshoz. Közben várják, hogy mikor szabadulnak az ölelésből, esetleg megtervezik a másnapi ebédet. Akiket én ismerek, még csak meg sem játsszák magukat. Csak vannak, mint egy guminő. Hiába mondom nekik, hogy ez így hosszútávon nem működik, sőt szerintem a párjuknak sem jó. Bizony van akinek a férjéről tudom, hogy csak azért marad, mert gyerek is van. Ha nem lenne, már rég húzott volna más felé. Az első kapcsolatomból tudom, hogyha egyszer úgy bújik valaki ágyba, hogy nem jó a férfival, akkor csak az ellenérzés nő és undor keletkezik. Ám én azokat a férfiakat sem értem, akik használják a feleségüket, még annak tudatában is, hogy esetleg nem jó nekik.
2011. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
36%

Válasszuk szét azt, amikor azért nem akar szexelni valaki, mert valami baja van. Stressz, betegség, stb. Gondolom 38 fokos lázzal ágyban fetrengve mindenkinek nulla a libidója, mert örül, ha alhat és teát ihat, másra nem vágyik. Ilyenkor kifejezetten bunkóságnak tartom, ha a partner nyaggatja a beteg felet.

Ezzel a vírusos jellegű betegségekre célzok, de akár egy gyomorrontást is ide sorolnék. Ha éppen belülről harapdál valami és baromira fáj a hasam, akkor se akarok szexelni :)

Vagy a fáradtság. Amikor az embernél az alvás kap prioritást, akkor se vicces úgy szexelni, hogy koncentrálsz, hogy ne aludj el.


A mérték a lényeg. A fentiek átmeneti dolgok, ha hónapokig fennáll és nincs orvosi oka valaminek, akkor meg annak a félnek kell elgondolkoznia, aki miatt ilyen hosszú ideig nincs szex.

2011. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
Jól olvastam hogy valaki azt írta a házasság elsődleges célja a szex???? Meghűlt a vér is az ereimben. Szánalmas nagyon.
2011. dec. 11. 18:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!