Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek betelt nála a...

Szerintetek betelt nála a pohár? El fog hagyni?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Barátnőm teljesen kiakadt rám. Röviden annyi, hogy olyan ember vagyok, aki inkább tagad, vagy kegyes hazugságai vannak, csak hogy ne legyen vita. Nem megcsalásról van szó, soha nem csaltam meg. Inkább kisebb dolgokról, amik talán csak a barátnőmnek fontosak. Amikor először kiderült egy kisebb füllentésem, akkor megkért, hogy legyek vele őszinte, mert sokkal rosszabb az, ha később derül ki a dolog, pláne ha még hazugság is társul mellé. Én meg úgy voltam vele, hogy minek traktáljam, úgyse derül ki. De valahogy mindig kiderült. Most legutóbb egy nő miatt veszekedtünk. A kapcsolat elején kérdezte, hogy volt e valami közöm a nőhöz. Azt mondtam nem, de az egyik barátomtól megtudta tegnap, hogy volt. Ma reggel azt mondta, hogy neki elege van, elege van abból, hogy nem tudok őszinte lenni vele. És lássam már be, hogy ebből lesznek viták, nem az őszinteségből. Meg azt mondta, ki tudja miben kamuzok még. Majd elviharzott, és azóta nem tudom elérni. Sok gondja van mostanában, meghalt a mamája, talán ezért ennyire érzékeny. Szerintetek mit csináljak? Az a baj, ha mondom neki, hogy többet nem lesz ilyen, azt mondja már nem hiszi el.


28F


2012. márc. 10. 09:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Hát ebből nekem is elegem lenne! Össze-vissza hazudsz neki, amit kérdezel már azt sem hiheti el. A bizalom alapja az őszinteség. 1-1 kegyes hazugság esetleg belefér, de ezek nem azok, egyszerűen hazudozol neki a kényelmed érdekében. Fogadd meg neki, hogy soha többé nem hazudsz, és tartsd is be, akkor talán lesz esélyed.
2012. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszod.
2012. márc. 10. 09:25
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Megérteném ha betelne.

Egy kérdést megengedsz? Vertek téged a szüleid, büntetésből?

A férjemnek voltak ilyen gondjai, inkább hazudott, hogy elkerülje a konfliktust, a hazugságot pedig hazugsággal leplezte. Iszonyú patáliát csaptam, 4 hónapos terhesen nekiálltam pakolni.

Három hétig külön voltunk. Azzal a feltétellel mentem vissza, hogy pszihológust keres, ahova rendszeresen eljár. Ott derült ki, hogy azért ekkora sumák mert az anyósom minden sz.rért elverte (nem jól tette vissza a cipőjét a polcra stb) és ez annyira rögzült benne, hogy mindent elkövet, automatikusan hazudik, csak azért hogy ne legyen büntetés. Kemény két év volt, de ma már telljesen megbízom benne.

2012. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

A pároddal értek egyet, valóban fontos az őszinteség.

Így tényleg mindig az van benne, hogy vajon miben hazudsz ("füllentesz" - mindegy) még? Sosem fog tudni bízni benned, állandóan azt várja majd, mikor derül ki még valami.

2012. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Hát én elhagynálak vagy már korábban megtettem volna. Nem tudom, hogy a barátnőd megteszi-e, mert nyilván nagyon szeret téged, ha nem dobott ki az első hazugságod után. Az viszont biztos, hogy ha ezen nem változtatsz és továbbra se leszel vele egyenes, akkor boldogtalanná teszed őt ezzel. Azt mondd neki, amit érzel. Ne esküdözz, hogy többet nem lesz ilyen, ha nem érzed úgy, mert az is hazugság. Gondolom, nincs egy csepp bűntudatod se, csak az aggaszt, hogy a barátnőd kiborult. Lehet, hogy tényleg pszichológushoz kéne menned.
2012. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

én is már régen kidobtalak volna. Úgy érezném,hogy totál semmibevesznek. Csak a saját kényelmed miatt hazudsz,mert az gyorsabb,mint esetleg 1 percig beszélni.

ha nem szoksz le erről, akkor előbb utóbb minden nő kirug. Abizalom minden kapcsolat alapja.Ha az nincs...akkor vége

2012. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Tudom, nem mindenki egyforma, de én személy szerint már a második eset után kidobtalak volna. Egyszer elmegy, de a következőnél már biztosan nem tudnék megbízni benned. Kapcsolat pedig bizalom nélkül halott ügy!
2012. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha szeretnéd, nem hazudnál neki. Egyszerűen eszedbe sem jutna olyan dolgokat tenni, ami miatt hazudnod "kell". A hazudozás jellemhiba. Olyan, mint a lopás, csalás. Aki ilyen, az vagy ilyen marad, vagy saját elhatározásából megváltozik. És igen, most is csak saját magad miatt vagy megijedve, véletlenül sem azért, mert bűntudatod lenne. Az ilyen embernek ugyanis nincs bűntudata, csak sajnáltatja magát. Szerintem hagyd elmenni a lányt. Szegény, úgyis még belefut vagy tizenöt ilyenbe mielőtt végre talál magának egy becsületes társat. Nincs ezen mit magyarázni, mert erre nincs is magyarázat. Azért vagy ilyen, mert ilyen akarsz lenni. Véletlenül le lehet verni egy poharat, de véletlenül nem lehet hazudni.
2012. márc. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8%

Miért vezetitek Félre??

Nem feltétlenül benned van a hiba!!

- Ha jól értem :

Nem megcsalásról van szó, soha nem csaltam meg.

Akkor azt mondod , hogy a múltadra féltékeny??

Nagyon gyerek agya lehet a barátnődnek már ne is haragudj , de ezeket hívom úgy , hogy Hisztis Pics@!

Mit kérdezősködik ,hogy volt e közöd ehhez, ahhoz???

Az ilyen Nők nem elégszenek meg Veled és a jelen idővel!!

Ki akar magának sajátítani , Igényt tart a múltadra, jelenedre , jövődre!!

Nagyon fárasztó tud lenni az ilyen nő, sajnos volt benne részem , és mondhatom leélte a fél életemet,

Rosszabb érzés volt , mint 100 pióca .

- Maga alá akar rendelni, Betörni,mint egy lovat, hogy most puncsozzál ,meg alázkodj meg.

Ez általában a Tűz jegyű nők , vagy Skorpió Horoszkópú nőknél teljesen igaz!

Nem mellesleg ezek a nők ki provokálják, hogy Hazudj nekik, mert már a kérdést úgy teszik fel, hogy arra csak egy választ adhatsz, mert ha nem akkor csúnyán összeveszünk.

Hidd el téged sajnállak nem a lányt!!!!!!

Tudom , hogy szerelmes vagy , de nekem akkor jött az igazi megkönnyebbülés miután szakítottunk..

2012. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

Az én párom is mániákus hazudozó. hiába vagyunk együtt évek óta, hiába minden amit érte. Én is a hazugságot hiszem a legnagyobb bűnek. Mert hiszek a másikban annyira, hogy ha elmagyarázom megérti, felfogja. Tisztelem anniyra, hogy vele őszinte lehetek s nem nézem le, hogy ne avassam be olyanba amit kérdez.

De ő nem ilyen sajnos:( Most már csak kínlódunk, bizalmam nics, csak gyötrődöm, hamarosan véget ér a mi történetünk együtt.


A barátnőd is azért ilyen mert mit érez mia fontosabb neked? Egy tökmindegy része a múltadnak vagy ő a jelened amiről szólni kéne az érzelmeidnek? Szrintem barátnőd is olyan ember lehet aki csak akkor hazudna ha valami nagyon nyomós oka lenne rá ami nagyon is nagy tét lenne, nincs kedvére de muszály lenne. Ezért érezheti úgy hogy számodra ezek nyomnak neked nagy tétet ha már a kapcsolatotok felé helyezel ilyen ékecskéket.

Minnél több az ilyen számodra piti, számára kiábrándító, elkeserítő, visszatetsző ék annál gyorsabban jön el a pillanat mikor ő már látni se lát téged tőlük s vége.

2012. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!