Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, mert nincs túl...

Mit tehetnék, mert nincs túl sok lehetőségünk, de a pohár betelt?!

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, van egy öcsém aki 14. Apám masszív alkoholista nem képes lerakni az italt, folyton anyagi csődbe kergeti a családot, olyan dolgokkal amik teljesen feleslegesek. Például teljesen felesleges dolgokra lett elköltve az a pénz, amit a mostani fűtési szezonra áldoztunk volna. Mindenkit terrorban tart kiskorunk óta, szerintem az öcsém emiatt nem tud kibontakozni - nagyon szótlan stb. -. Anya kész idegi roncs, minden héten 6 napot dolgozik, egyet pihen, hogy valahogy kihúzzuk. Eközben apa van, hogy táppénzen van, mert az egészsége nem bírja a sok italozást. Ha meg részeg akkor képes durva cirkuszokat rendezni, mert anya megszólja a viselkedését. Sőt, ennél durvább dolgok is vannak, amibe most nem szeretnék belemenni. Gyakorlatilag nincs sok lehetőségünk változtatni, de Anya teljesen kikészült, én is, öcsém pedig bezárkózva él, miközben apa iszogat, kocsmázik, dolgozik meg ugat velünk és mindemellett semmire sincs pénzünk, elképesztőek az adósságaink. 18 év alatt most jutottam el arra a szintre, hogy elegem lett. Keresgélni kezdtem a helyi családsegítők után, hogy esetleg valamiben tudnának-e segíteni nekünk. A megoldás az lenne, hogy elköltözünk és apát egyedül hagyjuk, azonban nincs hova mennünk. A családsegítők tudnak nekünk valami megoldást nyújtani a kialakult helyzetre? Esetleg van aki volt hasonlóan kilátástalan helyzetben, de sikerült változtatnia valahogy! Bármilyen építő jellegű tanácsot elfogadok, de jobb lenne gyorsan elintézni mindent, ugyanis most egy hétig szünet van, hátha többre haladnék. Az gyakorlatilag mindegy, hogy még ennél is rosszabb körülmények közé kerülnék, de a nyugalom mindennél fontosabb lenne. Köszönöm előre is^^
2010. okt. 31. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anyukád mit szeretne?
2010. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gondolom még te is tanulsz,így elég nehéz. Ha tudsz esetleg vállalj diákmunkát,segítsd anyud és öcséd.

Én a helyetekbe elmennék egy egy 1 szobás albérletbe(azok nem tul drágák),átmenetileg jobb a semminél azaz a mostani helyzetnáél. Diákmunkáznék a kapott pénzt leadnám h könnyebben fizessük a dolgokat. Ha anyud hivatalosan is elválna több lehetőségetek lenne

2010. okt. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Anya már olyan szinten kész, hogy egészségügyi problémái lettek emiatt. NAPONTA könyörög, hogy apa fejezze be. A hét minden napján ugatásra megyek haza. Az öcsém viszont nem jönne velünk, Anya meg nem akarja apával itthagyni, amit maximálisan megértek.
2010. okt. 31. 11:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ha anyud hivatalosan elválik,akkor öcsédet valószínüleg neki fogják ítélni. Öcséd kérheti ugyan h hadd maradjon az apjánál(bár nem is értem miért nem akar ő kilépni ebből a helyzetből),akkor anyud fizet x összeg gyerektartást,amit apukád valószínüleg el fog inni. Öcséd majd rájön h kit választott és h ez nemjó.


De ha öcséd annyira nem akar meni,akkor maradjon. Ha ilyen hülye akkor kár rajta segíteni.

2010. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet, takarékos háztartás, válóper, diákmeló. Lehetetlen, hogy egy ilyen embertől ne lehessen megszabadulni valahogy! Akárhogy is, de lépjétek meg! Utána talán tudtok támogatást kérni. Üljetek le anyukáddal és találjátok ki, mi legyen. A szünetben nézzetek albérletet, és regisztrálj egy diákszövetkezethez.

Kívánom, hogy jóra forduljanak a dolgaitok.

2010. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van teljes mértékben! Mindenképp változtassatok ezen, mert sajnos nem lesz jobb a helyzet...
2010. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy nem tudunk hova menni. Ha ez az egyetlen tényező meg lenne oldva, akkor mennénk.
2010. okt. 31. 11:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudtok = a pénz miatt? Hát rokonok? Családi barátok akiknek van kiadó lakása és tennének némi engedményt az albérleti díjból (akár csak ideiglenesen is)?
2010. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rokonok nincsenek úgymond. Egy mamánk van, akinél szintén laknak. Igen ez jó ötlet, talán működne, de ilyen ismerősről sem tudok. Gondolom az ilyen családsegítő szolgálatok sem adnak ingyenlakást egy időre.
2010. okt. 31. 11:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Keresetek egy albérletet, olcsobb mint egy alkeszt eltartani, számold össze vagyonokat költ piára, egész nap otthon pazarolja az áramot, vízet, ettetni kell, ruházni ehhez képest egy albérlet olcson megvan. Te keres valami diák melót, az öcséd meg hagy maradjon 1-2 hét alatt észhez tér.
2010. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!