Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végleg betelt a pohár, elfogyo...

Végleg betelt a pohár, elfogyott a türelmem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

van egy hatalmas problémám.

A szüleim elválltak ( aminek nagyon örülök, mivel sosem jöttem ki anyámmal )

Apunak nem rég volt a második házassága.

Velük élek immár másfél éve.

Apu kedvesével eleinte nagyon jól kijöttem, amíg össze nem költöztünk. Kijött minden kis difink, (nekem az ,h rendetlen vagyok és ő ezt nehezen viseli, engem meg az zavar, h nagyon hangulatember és alig kommunikál velem.)

Nagyon sokat veszekszünk, és ha nekem is van igazam, akkor is Apu neki ad igazat, ami nekem borzasztóan rosszul esik, hiszen látom az arcán h ezaz akkor is eltaposlak.

Régebben nagyon jó volt a viszonyon Apuval, ő volt a mindenem.

ÉS mivel Anyummal megromlott a házasság ezért hozzám menekült "szeretetért" és velem osztott meg mindent.

Most valahogy semmit nem mond el nekem, alig beszélünk.

Ha hazajön nekem köszön h szija kislányom, őt meg agyon ölelgeti megkérdezi milyen napja volt, tőlem semmit.

Persze megértem, mert szerelmes, meg megtalálta a boldogságot, de valahogy úgy érzem, h a hölgyemény némileg visszaél a helyzettel, h apu már nem úgy tekint rám mint mielött ideköltöztünk.

NEm tudok leülni apámmal beszélgetni anélkül, h ne veszekedve érjen véget a normális társalgásnak induló kommunikáció.

Az meg a másik, h sosem tudok kettesben beszélni apuval mert mindenhol ott van.

Ebbe lassan bele őrülök, hogy én vagyok a család fekete báránya, és a felesége pedig az angyal glóriával.

Valahol úgy érzem, h versenytársak vagyunk nevelőanyámmal, én nagyon szeretem őt, de ezt már nehezen tudom elviselni, ennél jobban nem akarom elveszteni Aput, mert mindennél többet jelent nekem a világon.


ezt írtam 2 hónappal ezelött...

Azóta nagyon sokat romlott a helyzet, minden egyre rosszabb, az említett hölgy nagyon rondán beszél velem, mindent megenged magának amit normál esetben nem szabadna.

Apa nem tesz semmit mondanom sem kell..

Egyszerüen már ott tartok, h elmenekülök innen vissza Anyuhoz hátha ott jobb lesz.

Már szinte semmi nem okoz örömet, ami itt van kivéve az állataim, őket sajnálnám itt hagyni.

Szeretem én mind a kettőjüket de egyszerüen már nagyon nehezen tolerálom ami itt folyik...

Mindíg én vagyok a rossz és minden veszekedésből a mostohaanyám kerül ki győztesen.

Tudom, h ennél lhetnék okosabb, de nagyon rossz nézni hogy apu lassan elvesztem, ez a nő meg úgy az ujja köré csavarja,h apa többet nem is szabadul....

És ami a legrosszabb...

Rajta vannak a BABA témán...

Ami természetesen megint csak rontana a kialakult helyzeten habár kezdem azt hinni, h ennél rosszabb már úgy sem lehet.

Én teljesen megértem, h apa boldog a kiválasztottjával, viszont én egyre rosszabbul érzem magam és minden életkedvem elmegy mikor hazaérek...

Szeretnék normális légkörben és szeretetteljes családban élni de úgyérzem ez lassan lehetetlen.

Az őrületbe kerget ami itt van, és bármit teszek nem változik.

A nevelőanyám egy nagy gyerek,és versenytársának hisz akit ki kell ütni a nyeregből, és sikerülni is fog neki mivel apu világosan megmondta, h vele szembe én nem kerülhetek ki győztesként.

Elegem van, torkig vagyok...



Tudom, h ez eléggé hosszúra sikeredett, de nem bírom tovább,nem érzem jól magam a bőrőmben és sajnos nem tudom kivel megbeszélni.

Mit tehetek?


Aki elolvasta annak köszönöm szépen, örök hálám (:



A válaszokat előre is nagyon köszönöm.


2009. okt. 15. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Próbáljatok leülni nyugodtan, és beszéljétek meg a problémát, hogy kit mi bánt.
2009. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

próbáltuk...

Családterápián is voltunk, nem segített semmit...

2009. okt. 15. 18:05
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Szia, mennyi idos vagy? Mert imadkozz, hogy amint 18 leszel elmehess otthonrol. Addig probalj meg jol tanulni, es elvonulni a szobadba olvasni, zenet hallgatni. Probald meg a not elkerulni.

Anyukadhoz nem tudsz koltozni? Nagyszuleidhez?

Azert emiatt a no miatt ne tedd magadat tonkre, valahova menjel el.

2009. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok...

és sajnos 18 évesen nem mehetek el, mert most vagyok gimis és 5 évesre mentem ami azt jelenti,h 20 évesen fogok érettségizni. :S

tehát ez kilőve.

Anyuhoz azért nem akarok költözni mert vidéki vagyok és imádom a friss levegőt az állatokat ő meg pesti, utálom a nagyvárost akkor emg azért lennék boldogtalan... ja és a sulim is itt van.. :/

2009. okt. 15. 18:12
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Hát, elég nehéz ügy, ha ennyire utál szarj rá a fejére, hazamész nem köszönsz neki, bemész a szobádba azt kész. Ha meg valami baja van, visszabeszélsz neki, meg ha valami problémád van mondd el neki szemtől szemben. Mit tud csinálni? Megüt? Üss vissza, semmilyen rokonságban nem állsz vele!


Ha már végleg el vagy keseredve, ajánlom egyik haverom módszerét. Ugyanez, csak ő fiú, csinált akkora balhét, kocsmai bunyó, aztán észhez tértek a szülők, hogy talán figyelni kellene a gyerekre is (ott még köszönni se köszöntek)

2009. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


Ne haragudj, de te egy kicsit szerintem unatkozol. El kell fogadnod apád új választottját, akkor is ha egy liba.Ő szereti, ez a lényeg. Amennyi dolgot leírsz itt, hát... az már látszik, hogy folytatásos regényt is képes lennél belőle írni. Szerintem 1xűen féltékeny vagy arra az új nőre, hogy a figyelem (már) nem csak a tied. A baba is ezért zavar. Én inkább úgy fognám fel, hogy lesz egy tesókám, akivel én is foglalkozhatok majd.Itt senki nem meri leírni egy 15 éves fruskának, hogy : Vedd észre, nem körülötted forog a világ!!!!!??

2009. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Szia!!

Nagyon sajnállak szerintem a legjobb megoldás ha szarsz a fejére köszönj és pont ülj le vágj kifejezéstelen arcot légy flegma!!Ne érdekeljen hogy mit csipog a liba.(Megértem hogy hiányolod apukád figyelmét mivel irtad hogy jóban vagytok és 15-éves vagy még csak énis ideg és féltékeny lennék. Foglalkozzon már veled ennyi idősen!!!)

2009. okt. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
91%
18:36-os hogy mondhatsz ilyet?! Látszik hogy még sose voltál hasonló szituációban. Nálunk ugyanez volt a helyzet, és nem féltékenységről volt szó, ilyenkor a szülő tényleg hajlamos mindenben az új szerelme pártjára állni eltekintve attól hogy jogos-e. És ez tényleg őrjítő lehet, részvétem, kislány :( Remélem hamarosan minden jobbra fordul!
2009. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Anyukáddal lehetek egyidős, én is a második házasságomban élek és van egy 18 éves lányom az előzőből.


Tehát van hasonlóság (de azért a különbözőség is, mert az szóba sem került, hogy apjával élne). Szóval, nem eszik olyan forrón a kását! Nagyon fiatal vagy, forrófejű, teli érzelmi hullámzással (lángolással, dühvel, féltékenységgel), ami ebben az életkorban természetes. Hiányoznak azonban még azok a tapasztalatok, amelyeket csak az idő hozhat meg.


Hidd el, a szülő-gyerek kapcsolatot semmi (senki) sem tudja megszüntetni, szétszakítani, ha az érintettek ezt nem akarják, még a legnagyobb szerelem sem. Esetleg átmenetileg elhalványulhat, "második helyre" szorulhat az új házasságban. (Nem lehet, hogy csak te érzed így elkeseredésedben?)

Tudod, mi leültünk a lányommal, amikor komolyabbá vált a leendő férjemmel a kapcsolatunk, és biztosítottam róla, hogy mindig őt fogom a legjobban szeretni, és erre különösen oda is figyeltem. Nehogy háttérbe szorítottnak érezze magát. Mégis többször felhánytorgatta, hogy bezzeg ő! (Kimarad mindenből, neki nem is szólunk, ő nem is mehetett, rá nem gondoltunk...- pedig dehogynem.)

És nekem az az előnyöm megvolt apukáddal szemben, hogy nő lévén könnyebben kifejezem, kimondom az érzelmeimet, érzéseimet. A férfiaknak ez sokkal nehezebben megy! A legtöbb annak ellenére hallgat, hogy közben imádja a gyerekét és természetesnek veszi, hogy ezt a gyerek is tudja:).

Aztán nem is szabad összekeverni a szerelmi kapcsolatot az apa-lánya kapcsolattal, mert teljesen más természetű a kettő (mint az alma sem a szilvával, hiába gyümölcs mindkettő). Bízz apukád szeretetében, ne méricskéld, hogy mennyit vannak együtt. Higgy magadban, olyan lányt csakis nagyon, de nagyon szerethet, amilyen te vagy:):)!


Nálunk is szóba került a közös gyerek... Soha nem láttam még ilyen ellenségesnek az én mosolygós, kedves, finom intelligenciával megáldott lányomat! Még az elköltözést is felvetette, pedig ez soha fel nem vetődött. Hát, igen, az egyke egyeduralma megdőlni látszott. Pedig egy új gyerek vállalása soha nem a már meglévő ellen irányul! Ne így nézd. Emiatt nem kapsz kevesebb szeretet apukádtól. A figyelemből, gondoskodásból igen, hiszen a picinek nagyobb szüksége van rá, de annak idején meg te voltál a központban:) Talán a személyiségednek szüksége is van rá, hogy megtanuld megosztani másokkal....most apukádat. Mert szeretheti őt más is, ez is azt jelenti, hogy értékes ember:)


És anyukáddal milyen a kapcsolatod? Rendszeresen találkoztok? Próbálj meg vele elbeszélgetni arról, ami mostanában bánt. Lehet, hogy már attól megkönnyebbülnél, ha jól kipanaszkodhatnád magad:)

2009. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

"Valahol úgy érzem, h versenytársak vagyunk nevelőanyámmal"


Szerintem itt van a probléma gyökere. Nem, nem vagytok versenytársak, apukád életében nem ugyanazt a szerepet foglaljátok el, így nincs mért versenyeznetek. A nevelőanyád soha nem lesz apukádnak olyan, mint a lánya, te meg sosem leszel olyan mint a felesége (legalább is nagyon reméljük :). Ezt kéne megérti, hogy a semmiért versenyeztek! Hagyd abba a versengést, és próbáld meg összebarátkozni vele! Hidd el, néha hasznosabb, ha az ember a vitás kérdéseket ráhagyja a másikra, még akkor is, ha tudja, hogy igaza van. Nem azt mondom, hogy hódolj be, de nem kell minden kis problémából hisztit csinálni, mert "csakazértisigazamvan". Márpedig úgy tűnik, ez történik, mivel "Nem tudok leülni apámmal beszélgetni anélkül, h ne veszekedve érjen véget". Néha engedj egy kicsit, és meglátod, a pozitív hozzáállás pozitív hozzáállást szül (persze nagyon ritkán, ha a nő tényleg egy született perszóna, akkor nem biztos, hogy ez bejön, de ez nagyon ritka, és a te írásodból nem így jön le a dolog). Tudom, hogy abban a korban vagy, amikor az ember nagyon szereti, ha igaza van, de meg kell tanulnod, hogy az igazság képlékeny, mindenkinek más, és nem is mindig olyan fontos.

A másik, ha már ez nem megy, legalább apukádra gondolj! Ő annyit lát ebből, hogy összejött egy nővel, akit szeret, hozzájuk költözik a lánya, és a lány mindenen veszekszik, kötekedik, hisztizik. Neki a legnehezebb, hidd el, két malom közt őrlődik.

Csak pár észrevétel:

"apu már nem úgy tekint rám mint mielött ideköltöztünk." Ez hülyeség, és fontos, hogy tudd, mennyire az! Apukádnak a lánya voltál, az is vagy, és ha sorozatgyilkos leszel, akkor is az leszel!

"Most valahogy semmit nem mond el nekem, alig beszélünk. Ha hazajön nekem köszön h szija kislányom, őt meg agyon ölelgeti megkérdezi milyen napja volt, tőlem semmit." Nem csoda, ha "NEm tudok leülni apámmal beszélgetni anélkül, h ne veszekedve érjen véget a normális társalgásnak induló kommunikáció." Hidd el, őt is bántja, hogy rosszabb a kapcsolatotok, mint volt, és azért nem akar, nem mer beszélgetést kezdeményezni, mert fél, hogy megint csak vita lesz belőle.

Az anyukádhoz való költözés szerintem is csak egy látszatmegoldás, akkor lenne jó, ha a nő tényleg egy kezelhetetlen boszorka, de úgy tűnik, nem az. Egyébként a hangulatembereket nem olyan nagyon nehéz kezelni, csak rá kell érezni: ha nevet, nevess vele, ha hisztis, hagyd ott (nem, ne visszaszólj, hanem hagyd ott!), hadd hisztizze ki magát kedvére, de ne veled.

2009. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!