Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Eddig mindig ki voltam rekeszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eddig mindig ki voltam rekesztve a családból, most már betelt a pohár? Nevelőm, anyja, és barátnője szemétkedése?

Figyelt kérdés

Először is 15 éves vagyok. Édesanyám és apám még 3 éves koromban elvált. Szeretem mindkettőjüket,bár az apámat utoljára 5 éves koromban láttam,tojik rám(gyerektartást sem fizet). Nem találják sehol...eltűnt.

Anyu összejött egy pasassal aki a nevelőm lett. A probléma ott kezdődött h se anyut,se engem nem fogadott el a nevelőm családja mert h én csak egy "fattyú vagyok". Anyut is rendszeresen szidták a semmiért,előttem ment a veszekedés. Aztán született 3 féltestvérem nevelőmtől,anyuék összeházasodtak. Ment a különbség tevés a nevelőm családja részéről+még nevelőmtől is.Ha ünnep volt,nekem nem adtak ajándékot,mindig csak 3 ajándék volt a fa alatt+amikor vendégségben voltunk kb 8 éves voltam és egy tányér kaját nem akartak adni. Ezt kaptam 10 éven keresztül...

Elváltak szüleim,de még mindig folytatódik ez az egész. A nevelőmnek lett egy elmebeteg barátnője:A csaj azon röhög h a nevelőm dühében leveri a csempéket a falról,a tesóimat mindenféle "édesemnek,szivikének" hívja,a húsvéti csomagba TAPASZT rakott nekik,hogy "majd ragassza le anyátok a szátokat,vagy maguknak mert TÚL SOKAT beszélnek...! Normális ez?


Aztán a másik pl.: Kapnak fejenként 4000 ft-ot a nagyszülőktől,és az apuka rábeszéli a gyerekeket h hagyják nála a pénzt,majd ő vesz nekik ajándékot láthatásnál(2 hét múlva),mert ha hazahozzák a pénzt várhatják h mikor veszünk ajándékot??


Előzménye:Anyu beszólt nevelőmnek h én miért nem kapok soha:ajándékot,pénzt,miért csak a gyerekek kapnak? Erre még a nevelőm volt felháborodva!


Anyu már nem akar ezzel az egésszel foglalkozni,viszont nekem ez nagyon rosszul esik!


Mit csináljak? Bocsi h hosszú lett...


2011. ápr. 26. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokat nem tudsz tenni szerintem, mert alapvetően nem rajtad múlott, hogy kialakult ez a helyzet. Inkább anyukádnak kéne tükörbe néznie, hogy milyen kapcsolatokba szült már 4(!) gyereket... Valószínűleg komoly komplexusai lehetnek, ha azok után, amiket elmeséltél, 3 féltesód lett a "nevelőd" révén. Az elmebeteg barátnőhöz meg végképp semmi közöd, tojd le, oszt kész.


Tudom, ezt könnyebb mondani, mint megtenni, de sajnos más emberek hibáiért, tévedéseiért nem te vagy a felelős. Próbáld magad függetleníteni, érzelmileg és - idővel - gyakorlatilag is, mást nem tehetsz.


Kitartást és föl a fejjel!

2011. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

ez igaz lenne?!

reklamálj a nevelőapádnál! És anyádnál is! Hogyan tűrhette ezt eddig anyukád?!?

Mondd el, mennyire fáj neked! Mindkettőnek mondd el!

2011. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy 15 éves vagy, sok mindent nem tudsz csinálni. Diákmunka nem nagyon van 18 éven alul, tehát külön költözni sem tudsz, ha esetleg erre gondoltál már.


Viszont egyet meg tehetsz, amit úgy hívnak, hogy kib*szás a nevelőddel és a családjával. Nem is értem, hogy hogyan bírtad, hogy 10 éven keresztül b*sztatnak. Helyedben ott bsznék ki mindegyikkel ahol tudnék. Bár ez a helyzeten nem javít, de a lelki, mentális megnyugvásodon igen. Legalább is nekem ez mindig beválik.

Másik dolog.. Édes anyáddal nem tudnál leülni egyszer és négyszemközt beszélni vele erről? Próbáltad már? Ha nem próbáltad még, akkor jó lenne. Fogd fel úgy, hogy ennél rosszabb már nem lehet. Nem de?

2011. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmit!! éld az életet. az én nagyszüleim kitagadtak,mert bár apám lánya vagyok de egyben anyámé is és ezt nem tudták elfogadni.Nem kaptam egy idő után ajándékon kívül mást igazából nem is törődtek velem.És ez már nem zavar én nem törődök velük ők sem velem és ez így jó.Ha fölöslegesen fölhúzod az agyad vele akkor a csaj és a család nyer hisz akkor eredményes volt a heccelés.Van már saját életed amit élhetsz és egyszer jön egy ember aki mindennél jobban szeret majd és mellette nem érzed,hogy el vagy hanyagolva, hidd el tapasztalatból beszélek:)Plusz ott van azért az anyukád aki tiszta szívből szeret szerintem ez elég kéne hogy legyen, hisz van olyan gyerek akit a saját szülei nem veszik ember számba ahhoz képest te szerencsésebb vagy:)
2011. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Anyud már 10 évvel ezelőtt léphetett volna,hogy ne alakuljon ki ilyen helyzet.Sajnos nem tudsz mit csinálni,ne foglalkozz ilyenekkel,de elhiszem,hogy rosszul esik.Mutasd meg,hogy jobb vagy a többieknél!
2011. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az a legszomorúbb, hogy semmit sem tudsz csinálni, mert nagyon primitív emberek vannak körülötted és mivel, hogy gyerek vagy ezzel teljes mértékben visszaélnek.

Az a gond, hogy az előző generáció megpecsételi a következő sorsát.

2011. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első gondolat, ami felmerült bennem: Hogy tűrhette ezt anyukád??? Ennyire elvakult volt a férfi irányába? Én is elvált vagyok (36 F), van egy gyerekem. Az új párom nem volt hajlandó elfogadni azt, hogy időnként nálam van a gyerekem, mondván csak felborítja a mi életünket, boldogságunkat. Meg ha vettem a gyerekemnek bármit (cipő, ruha, játék), azonnal ment a fintorgás, azonnal szóvá tette, hogy ez nekem nem lenne kötelességem, és miért költöm a pénzemet fölöslegesen... Hát, nagyon hamar elváltak útjaink...
2011. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na,most fel is hívtuk a nevelőmet,és számon kértük h a csaj h jön ehhez h ő tapaszokat rakosgat a gyerekek csomagjába? Nevelőm válasza:Én erről nem tudtam,de kül. is,miért kell neked ilyen támadónak lenni(anyunak mondta)?


Miután vége lett a beszélgetésnek,a gyerekek kijelentették hogy az a csaj azt mondta nekik h ő a 2.ANYUKÁJUK a gyerekeknek! Most nagyon felhúzták az agyamat! Mit csináljak,én,mint gyerek?? Anyuról már nem is beszélve,tiszta ideg.

2011. ápr. 26. 13:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elnezest, de menj vissza az elejere, es ezt mind kerdezd meg anyukadtol. Miert allt ossze egy ilyen pasival, miert szult neki gyerekeket, es miert hagyta eddig hogy ilyen banasmodban reszesulj. Szerintem anyukad most csak azert merges, mert tudja, hogy elobb, sokkal elobb hibat kovetett el. No meg az is faj neki, hogy nevelodnek van egy varatnoje.
2011. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kirekesztést,szeretetlenséget megélni olyan fájdalom,amit csak kevesen tudnak sérülés nélkül megélni.Téged az értelem fog megmenteni.Tudod,hogy nem benned van a hiba.Nevelőd nagyot vétett ellened,mikor megtagadta a neked kijáró szeretetet.Mivel ő idegenként tekintett rád,te sem vagy az adósa.Hidd el,lesz majd valaki aki számára te leszel a legfontosabb.Egyszer pedig,ha majd apa leszel, boldog gyerekeket fogsz nevelni,mert meg fogod kímélni őket attól a fájdalomtól,amitől téged nem kímélt az élet.Légy különb azoknál,akik vétettek ellened!
2011. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!