Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös ingatlan eladása. Te...

Közös ingatlan eladása. Te hogyan reagálnál?

Figyelt kérdés
Anyukám sajnos 5 éve meghalt, megörököltük a húgommal a házunk negyed-negyed részét. Apu újra megnősült 3 éve, nagyon rossz viszonyban vagyok az új feleségével. Mindenben, amit teszek, csak a rosszat látja, én vagyok a megtestesült gonosz a szemében, és sajnos apukámat is olyan szinten ellenem fordította, hogy ha én nem keresem, akkor hetekig nem is beszélünk, az unokáját karácsonykor látta utoljára...:( Rengeteget sírtam már emiatt, de tehetetlennek érzem magam. Most a családi házat eladják hiteltartozás miatt és azt szeretnék, hogy mondjak le az anyai részemről azért cserébe, hogy majd egyszer, ha sikerül megvenniük azt a házat, amit ki fognak bérelni, legyen belőle egyharmad részem közösen a húgommal, a másik két harmad pedig apu és a nő nevén lenne. Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy bármi közös ügyünk legyen a nővel... Ti mit tennétek a helyemben? Lemondanátok a pénzetekről a családi béke kedvéért vagy felvállalnátok a hatalmas balhét, hogy milyen hálátlanok vagytok?

2012. márc. 10. 10:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
77%

Az egészet nyilván nem tudják eladni nélküle, de egy ingatlannak tulajdoni hányada is eladható (már, ha megveszi úgy valaki...).

Persze ilyenkor a tulajdonostársnak elővásárlási joga van. Szóval az nem fordulhat elő, hogy eladják, és nem is tud róla.

2012. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

A ház eladásába mi is beleegyeztünk, különben a bank árverezte volna el. Azt én is érdekesnek tartom, hogy az előleg lerakásánál és valamilyen előszerződés aláírásánál miért nem kellettünk pénteken az ügyvédnél, de gondolom, majd a végleges adásvételinél szükség lesz ránk is.

Már 100%-osan eldöntöttem, hogy nem fogok lemondani a részemről. Hatalmas botrány lesz belőle, ha apámnak elmondom, már előre félek. :( De nem hagyhatom, hogy megint belém töröljék a lábukat.

2012. márc. 11. 15:24
 23/30 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes. Kitartás!
2012. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Légy erős! Bármit is vágnak a fejedhez, gondolj arra: édesanyád biztos nem akarná, hogy lemondj a részedről.
2012. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Lakáshite vagy egyéb hitel miatt kell eladni? Mert a lakáshitelt a vevőnek a bankba kell utalni, azaz szerz. aláíráskor csak a különbözetet adják (- foglaló).

Ha nem ügyvéd előtt adja át neked, keresztet vethetsz a pénzre, nem fogja odaadni!

2012. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Persze majd mindjárt lemondok a "majd ha sikerül megvenni a másikat akkor majd..."kedvéért.

Figyu. Itt már semmiféle család nincsen. Itt vagytok Te+húgod vs. Apád+nője.


A másik:itt lemondasz 25%ról, hogy ott "majd!"kapj 16,6%ot.

Ehhez kell kib@szott hülyének lenni,hogy ilyenbe belemenj.

2012. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy reagáltak?

Szerintem többen várjuk a visszajelzést, és a továbbiakat (v csak a magam nevében nyilatkozzak?) emiatt többször visszanézek...


Számomra hihetetlen, hogy ilyen szülők vannak...

Az én Édesanyámnak most az a mániája, hogy még életében rendezze ezt a kérdést a tesóm és köztem, anyagilag is. Engem ez is idegesít, hisz még nagyon fiatalok,de ő mindent a kezében akar tartani, és ugye ezt már nem fogja tudni....

2012. márc. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Még nincs teljesen lejátszva a dolog, ezért is nem írtam...Mondtam apunak, hogy nem fogok belemenni abba, amit akar, fizessenek csak ki és utána miattam azt csinálnak, amit akarnak a maradékkal. Semmiféle közös ügyet nem szeretnék sem a feleségével, sem annak a lányával, ugyanis ez is felmerült már. Abszolút nem vett komolyan...A békülést forszírozza, de nem vagyok hajlandó már megint bocsánatot kérni és megalázkodni előttük. Azt is elmondtam apámnak, hogy ha valami csoda folytán mégis emberi kapcsolatot tudnék kialakítani a nővel és a lányával, az sem változtatna az álláspontomon ebben az ügyben. Mintha meg sem hallotta volna...Szerintem ez most a vihar előtti csend, azóta nem is beszéltünk. Bárcsak lennék már túl ezen az egészen, mert ez a belső feszültség, ami ez miatt bennem van, rettenetes. :(

2012. márc. 28. 22:51
 29/30 Sofiel ***** válasza:

Szia, most olvastam a kommenteket, engem is érdekel, mi lesz a vége. Azt tanácsolom, hogy mindentől függetlenül keress meg egy ügyvédet és kérd meg, mondja el, milyen lehetőségeid vannak jogilag, illetve hol lehetnek buktatók, amikre vigyázni kell. Sokszor olyan jogszabályok vagy éppen kiskapuk vannak, amikre álmában nem gondolna az ember, és ha nem ismered a lehetőségeidet, vagy elszalasztasz valamit, akkor nagyon súlyos következmények lehetnek (akár csak pl. illetékfizetés mértékére nézve, hogy a szövevényes családi érdekellentéteket ne is említsük). Mindenképpen megnyugtatna téged is, ha képben lennél, és kevésbé nyomasztana az egész ügy. (Egy ügyvéd pl. arra is megnyugtató választ tud adni, hogy normális-e, hogy neked nem kellett megjelenned az első aláírásnál.)

Kitartást, és írj majd, ha van fejlemény!

2012. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hahó! Van már valami eredmény? Remélem sikerült megkapni az örökségedet.
2012. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!