Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy reagálnál erre?

Te hogy reagálnál erre?

Figyelt kérdés
Kicsit fura helyzetbe kerültünk a párommal. Költöznénk, van is a páromnak és nővérének egy közös ingatlanuk, egy kis parasztház. Oda szeretnénk költözni. Csak az a baj, hogy mi egy összegbe nem tudjuk kifizetni a nővérét, hitelt pedig nem akartunk felvenni (elég volt a CHF-es kocsit kinyögni). Megbeszéltük, hogy minden hónapban fizetünk annyit a tesójának amennyi most neki a saját ház törlesztője és adnák mellég még pluszba is. Erre a nővére azt mondta rendben, keressünk egy ügyvédet, hogy minden tiszta legyen. Erre a sógorom (nem is a párom nővére) kitalálta, hogy az nekik úgy nem jó fizessünk egy összegben. Határidőt szabott, hogy ha addig nem fizetünk el kell adni. A kedves "sógor" alig fél éve lakik együtt a párom nővérével. Nem értem mi jogon szól bele ebbe. Én nagyon kiakadtam, teljesen tanácstalan vagyok.
2012. febr. 8. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne költözzetek egy parasztházba...jobban jártok ha a városban maradtok.

A nővére meg miért hallgat a pasijára? Ez önzőség tőle.

2012. febr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most sem lakunk a városba, és nem is mennék oda. A falutól kb 10 km-re van a város, tehát elérhető távolságra. Én nagyon szeretnék oda költözni, már van is ott állatunk, és tényleg ott képzeltük el a jövőnket. De így...teljesen padlót fogtam.
2012. febr. 8. 08:51
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

nem is értem mit szól bele... Még nem a család tagja, tehát jobb ha meghúzza magát. Úgyis a párod nővéréé a döntő szó. Szerintem hagyjátok ki ebből a párját, jogilag úgysincs köze hozzá.

Ez kb. olyan mintha a férjem beleszólna, hogy anyámék adják el a lakást és fizessenek ki engem, mert a fél lakás az enyém. Hiába a férjem, jogilag semmi köze hozzá.

Szépen lépjetek csak át rajta :)

24/N

2012. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne foglalkozzatok a sógorral, költözzetek bele a lakásba, teljesen jogos mivel gondolom fele a párodé, így nyugodtan vegye birtokba a tanyát. Gondolom ez részben már meg is történt mivel írtad, hogy vannak ott állataitok. Tegyétek ügyvédnél letétbe minden hónapba amit felajánlottatok neki és kész. Amennyiben nem tetszik menjen a bíróságra, elfog tartani néhány évig. Egyenlőre a párodat senki nem kötelezheti, hogy adja el a részét.
2012. febr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtisztább, hogy elmentek a növérrel (A "sógor" nélkül) egy ügyvédhez és ott megbeszélitek a dolgot. Ha a növérnek megfelel a törlesztés meg még valamennyi, és ezt IRÁSBAN lefektetitek, akkor senki nem szólhat bele. A sógornak meeg eleve semmi köze a házhoz (nem is lesz soha, mert az a növér saját vagyonának számit minden esetben), ezért se nem szabhat feltételeket, se nem adhat határidöt nektek a ház kifizetésére, se nem rendelheti el az eladását.

Tehát mindenképpen ügyvéddel beszéljetek, kérjetek töle tanácsot, hogy mi lenne a legkedvezöbb és jogilag legtisztább megoldás és csináljatok papirt róla.


A növér helyében meg nagyon meggondolnám, hogy a sógorból tényleg legyen-e sógor, vagy jobb minél elöbb meneszteni, ha ennyire pénzéhes - és a más pénzére.

2012. febr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy annyira befolyásolja a párom nővérét ez a pasi, hogy félelmetes. És attól félek, hogy nem fog belemenni részletfizetésbe. Akkor pedig végképp nem tudom mihez kezdjünk. Eddig én nem szóltam bele, én úgy voltam vele, hogy ez a kettőjük dolga. De ezek után én is ki fogom nyitni a számat, hogy állítsa le magát.
2012. febr. 8. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne a sógorral veszekedj, mert azzal csak még jobban elrontod a helyzetet, hanem menjetek el ügyvédhez, és csináljatok papirt a megállapodásról. Attól kezdve, hogy hivatalos megállapodás van, a sógor nem tud többet beleszólni meg a növér sem tud visszatáncolni.
2012. febr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb, ha te is kimaradnál belőle, és csak a párod meg a nővére intéznék el ezeket a dolgokat. Párod úgyis tudja h te mit szeretnél, hogy lenne jobb, intézzék el ők ketten. Ez lenne a legtisztább.
2012. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Feljebb már írtam, hogy mit csináljatok. A párod is 1/2 rész tulajdonos, joga van a részét birtokba venni, ha jelenleg nem lakik benne senki. Hiába írjátok le, hogy menjen ügyvédhez, ha a testvér nem jön el. Bele kell költözni és kész, veszíteni való nincs.
2012. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Félő, hogy a sógor csak le akarná nyúlni a pénzt és dobbantani? Egyébként miért nem jó neki a részletfizetés? Az ilyen részletek kellene megfejteni.
2012. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!