Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös ingatlan eladása. Te...

Közös ingatlan eladása. Te hogyan reagálnál?

Figyelt kérdés
Anyukám sajnos 5 éve meghalt, megörököltük a húgommal a házunk negyed-negyed részét. Apu újra megnősült 3 éve, nagyon rossz viszonyban vagyok az új feleségével. Mindenben, amit teszek, csak a rosszat látja, én vagyok a megtestesült gonosz a szemében, és sajnos apukámat is olyan szinten ellenem fordította, hogy ha én nem keresem, akkor hetekig nem is beszélünk, az unokáját karácsonykor látta utoljára...:( Rengeteget sírtam már emiatt, de tehetetlennek érzem magam. Most a családi házat eladják hiteltartozás miatt és azt szeretnék, hogy mondjak le az anyai részemről azért cserébe, hogy majd egyszer, ha sikerül megvenniük azt a házat, amit ki fognak bérelni, legyen belőle egyharmad részem közösen a húgommal, a másik két harmad pedig apu és a nő nevén lenne. Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy bármi közös ügyünk legyen a nővel... Ti mit tennétek a helyemben? Lemondanátok a pénzetekről a családi béke kedvéért vagy felvállalnátok a hatalmas balhét, hogy milyen hálátlanok vagytok?

2012. márc. 10. 10:53
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Megerősítettetek abban, amit a szívem mélyén már tudtam, hogy ebbe nem kellene így belemenni, csak ugye bennem van, hogy mégiscsak az apám... Bár apaként mostanában nem remekel. :(

A házra már megvan a vevő, tegnap rakta le az előleget (vagy foglalót, nem tudom pontosan melyiket) az ügyvédnél. 14 millióért veszik meg a házat, ebből a hiteltartozás 10 millió...2 hónapja volt egy másik érdeklődő, akkor pattant ki a botrány, mert meg mertem kérdezni, hogy az anyai résszel mit terveznek. Szerintük az az ő pénzük és én a híd alá akarom őket küldeni... Azóta találtak albérletet, szintén családi ház, havi 30 ezer a bérlete és 4,6 millióért bármikor megvehetik, a befizetett havi bérleti díjak is beleszámítanak ebbe az összegbe. Szóval a lakhatásuk megoldott, nekik - idézem apámat - 30 ezer aprópénz, nem tétel...Csak a törlesztőket derogált fizetni, de 3 autót azért gond nélkül használnak és fenntartanak a mai napig. Mi is nemrég vettünk lakást, hála istennek sikerült hitel nélkül, de a berendezésre már nem futja, és augusztus óta anyósoméknál lakunk, ez sem egy leányálom, sőt...Most már végre a férjemnek is sikerült elhelyezkednie, költözhetnénk. Úgyhogy ez a pénz nekünk is nagyon jól jönne. Tudom mit kell tennem, de annyira rossz érzés, hogy ezt így kell elrendezni!

2012. márc. 10. 11:35
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak arra bíztatnálak Benneteket, hogy le ne mondjatok a részetekről. Az a Tiétek. Ha eladja apád ezt a házat, kérjétek ki a részeteket. Valószínű ugyis áron alul tudják csak eladni, de legalább így megkapjátok azt a valamennyi kis pénzt , ami jár Nektek. A hugoddal majd eldöntitek, mi legyen a pénzetek sorsa; ahhoz apádnak már semmi köze. Ez nem okozhat családi balhét, teljesen tiszta jogi ügy de ne hagyjátok, hogy hülyének nézzenek Benneteket. Jobb ebből a "közös lónak túrós a háta" szituációból minél előbb kiszállni.
2012. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt lehet a lelkiismereted, mert semmiképp sem kerülnének utcára. Végső esetben esetleg le kéne mondaniuk a 3 kocsiról. Nem is értem, mit képzelnek...

Neked jár az a rész, nehogy már egy idegen nőé legyen alanyi jogon! Hidd el, ha ti lennétek rossz helyzetben, akkor sem segítenének, ha milliárdjaik lennének.

2012. márc. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Bele ne menj! Adják csak el, de ügyvédhez menj te is velük, add meg szépen a számlaszámodat, amikor rákérdeznek. Abba se menjél bele, hogy minden pénz az ő számlájukra megy, te meg majd megkapod tőlük. Utalják csak megbontva. Hidd el, abból a házból sosem fogsz semmit sem kapni, de ha kapnál is, mire mennél vele? Ha ne adj Isten, úgy hozná a jövő, odaköltöznél a nőhöz? Ugye nem? Felesleges lenne a pénzedért, amit berendezésre költhetsz, egy olyan házban tulajdonrészt szerezni, amivel aztán az ég világion nem mennél semmire, lakni sem tudnál ott, de eladni sem. Kidobott pénz lenne.
2012. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Semmiképp se mondj le a részedről!!!
2012. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Nehogy belemenjetek!! A hugod egyébként mit szól ehez?

Ketten vagytok álljatok ki egymásért

2012. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Nem fogok belemenni abba, amit szeretnének. Nagyon sokat segítettek nekem a válaszaitok, mert az elmúlt években már annyiszor hallottam, hogy hülye vagyok, bunkó meg gonosz, hogy el is hittem és nem mertem bízni a saját értékítéletemben. De ezek szerint nem csak szerintem felháborító az egész történet.

A húgom velük él, jelenleg munkanélküli, keresi a lehetőségeket, hogy el tudjon onnan költözni, de jelenleg még rájuk van utalva. Neki teletömték a fejét, hogy az a pénz nem az övé, mert ha anyu nem halt volna meg, akkor még 30 évig nem látott volna belőle semmit. Ami igaz is, de máshogy alakult. Szóval a húgom szerint is nekik kéne adni a pénzt, mert sokkal nagyobb szükségük van rá, mint nekünk, és mert oltári botrányt csapnának, ha ellenkeznénk.

2012. márc. 10. 14:29
 18/30 anonim ***** válasza:

Beszélj a hugoddal is.Az a fél ház anyukádé volt.

Megfordítva az érvelésüket,ha anyukád élne,akkor nem akarna apád elköltözni egy nővel.

anyukádé volt,nem apádé. apukád viheti a részét, de anyukádé a tiétek. ha 1millió jut a hugodnak is, akkor nyugodtabban kereshet munkát bárhol,ki tud venni egy albérletet is.

2012. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Jól gondold meg: ha belemész, akkor kidobod azt a pénzt....

És teljesen jól gondolkodsz. Ha apukádék máshogy állnának a dolgokhoz, ha normálisak lennének, ha figyelembe vennék, hogy azért akarnak másikat venni, mert neked is legyen otthonod, ha úgy alakulna, és te szívesen mennél oda, akkor mást mondanék, de így ne haragudj, hülyére akarnak venni.

2012. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Én azt sem értem teljesen, hogy az engedélyetek nélkül hogyan tudják eladni? A tulajdoni lapon is rajta van, hogy a ház fele nem az apádéké. Egy ilyen adásvételit meg az összes tulajnak alá kellene írnia, amúgy nem is érvényes, akkor meg ki lehet kötni, hogy a vételi ár negyedét te hová kéred.


Érdekesen gondolkodnak: egy 14 milliós ház egynegyede egy 4,6 milliós egy hatodáért cserébe, amiből ki tudja, mikor látsz egy fillért is...

2012. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!