Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magam egy hálátlan...

Miért érzem magam egy hálátlan, szemétnek, csak azért, mert esetleg elköltöznék itthonról?

Figyelt kérdés
Volt egy szép terv, miszerint én a szüleimnél lakom, amíg nem találok valakit magam mellé. Nem költözöm külön, mert így félre tudok tenni. Ez működött is, most már van annyim, amiből akár egy saját lakásba is be tudnék szállni fele részben. Csakhogy közben apám meghalt. Én meg nem merem anyámat egyedül hagyni. Egyelőre nincs komoly kapcsolatom, de van egy férfi, aki erősen udvarol. De tőlünk 70 km-re lakik, és nem tudom, hogy hagyhatnám egyedül anyámat. Azt nem tudom, mi lenne, ha már régebben elköltöztem volna, de most nem tudom mit tegyek. Félreértés ne legyen, ő nem tud az udvarlómról, és soha nem mondta, hogy nem hagyhatom magára. Ezt csak az én lelkiismeretem mondatja velem. Baráti társasága nincs. Először a szüleivel élt, aztán a férjével. Soha nem járt össze senkivel, csak egymásnak voltak. Most meg csak én vagyok neki. Már nem dolgozik, rokkant nyugdíjas. És hát féltem, és nem tudom, mi lenne vele egyedül. Mert nem lenne senki, akihez egyáltalán szólhatna. Hogy költözzek el így bárhová is?

2012. márc. 10. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem beszéled rá, hogy kezdjen eljárni? úszni, nyugdíjasklubba, szervezett programokra..

A nagyapám halála után a nagyanyám szinte még többet járt uszodába, színházba, kiállításra, utazni mint előtte a nagyapámmal.

2012. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
En is ezt érezném a helyedben, nem vagy könnyü helyzetben. A pasid nem tud odaköltözni,amelyik városban te vagy?
2012. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy jól menő vállalkozása, azt nem kérhetem tőle, hogy számolja fel.
2012. márc. 10. 15:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs olyan egészségi állapotban, hogy ilyen helyekre eljárjon. Otthon nem kell ellátni, bevásárol, ellátja a háztartást, de nem nagyon tud eljárni itthonról messzebbre.
2012. márc. 10. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan költözz el, ez a világ rendje, aki szereti a gyermekét elengedi, hiszen ez a természetes. Beszél anyukáddal, mondd meg neki, hogy megtaláltad a párod és elköltöznél, meg kell tudnod hogyan reagál rá. Hetente meg tudod látogatni, ha nem költözöl túl messzire.
2012. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Még nincs is senkid, (te írod, hogy nincs komoly kapcsolatod) akkor minek problémázol már előre?
2012. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mert egyszer el fog jönni, és mint írtam van valaki, aki már szeretné, hogyha hozzáköltöznék. És azt is írtam, hogy 70 km-re lennék tőle. Amúgy azért kérdeztem, hogy van-e valakinek ötlete, nem azért, hogy kioktass.
2012. márc. 10. 16:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg teljesen mindegy, hogy mikor jön el az elköltözés, akkor is így fogom magam érezni. Ezért kérdeztem. Remélem most már érthető.
2012. márc. 10. 16:38
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Azért érzed így magad, mert valaki (valamelyik szülőd) ezt nyomja neked, akár tudatosan, akár tudtattalanul.


Nem vagy sem szemét, sem hálátlan - de az, aki ezt akarja nálad elérni, hogy így érezz, az az!


Aki elköltözik otthonról, mert a maga életét akarja élni, az jogosan tesz így és ezért büntetni ritka nagy szemétség. Egy jó szülő nem vár el hálát, azért mert felnevelt egy gyereket (ő akarta), hanem örül annak, ha a gyerek hálát érez. Mert a hála érzése önként keletkezik az emberben, ha kikényszerítik, az már veszett fejsze nyele. Ha pedig egyenesen hálátlandággal vádolják az önállósodásra törekvő embert, az maga az önzés.


Miért ne hagyhatnád el anyukádat? Felnőtt ember, nemde? MIért ne lenne, akihez szólna? Miért volna neked az a feladatod egy életen át, hogy anyád társaásga legyél, és szórakoztasd őt? Netán ezért szült volna? Nocsak?


NYITNI kéne az emberek felé, járni társaságba, nyugdíjasklubba stb. Ismered a filmkasszist: A szomszéd nője mindig zöldebb? Mellesleg van internet, telefon, és hetven km nem a világ, még Magyarországon sem.


Menj csak szépen és élj boldogan azzal a férfival? Arra ugye gondoltál már, hogy mi lesz, ha anyád még elél 25-30 évet (éljen nyugodtan, nem kívánok neki rosszat), neked pedig elmegy az egész életed arra, hogy vele élsz és kiszolgálod? Nem lesznek gyerekeid, nem lesz szerető családod, férjed, rokonságod, és amikor meggal az édesanyád, TÖKEGYEDÜL maradsz.


NO, amikor legközelebb jön ezzel a bűntudatkeltő szmeét szöveggel, ami miatt pocsékul érzed magad, akkor kérdezd meg tőel, hogy hogy lehet ő olyan önző, hogy nem akarja a te boldogságodat? Hogy magányra akar ítélni? Egy jó anya nem akarja ezt soha. Tehát...?

2012. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó a kérdezõ irta, hogy az anyukája nem tud semmirõl, ez csakis a kérdezõ lelkében zajlik, hogy hogyan a továbbiakban.

Kérdezõ 70 km az semmi. Kocsival kevesebb, mintegy óra.

Anyukád el tudja látni magát, tedd amit a szived és az eszed diktál.

2012. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!