Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha anyámék nem...

Mit tehetek, ha anyámék nem akarják, nem engedik, hogy elköltözzek itthonról?

Figyelt kérdés

23 éves lány/nő vagyok. Tehát nem 15 éves, és azzal zsarolnak, hogyha elköltözöm, eladják a kiskutyámat, akit nagyon szeretek stb. :(


A barátomhoz költöznék, akivel fél éve vagyunk együtt, és ő meg sajnos lakásban lakik, ahová nem lehet állatot vinni, meg a kutya sem érezné ott jól magát, ráadásul nagytestű is.

Én meg mondtam, hogy költözni szeretnék erre anyám kiakadt, hogy akkor repül a kutya, mert hogy ő nem fog vele bajlódni. :((((


Most komolyan, ilyen viselkedésre mit lehet mondani? :(

A barátom dolgozik, saját lakása van, normálisan él, nem lehet belekötni, de ők mégis ki akarnak engem sajátítani, azt hiszik, még mindig gyerek vagyok és zsarolnak mindennel. :(


Annyira szomorú vagyok. Nagyon szeretem a kutyámat, de értelemszerűen a barátomat jobban. Vele akarok élni.


Ha a boldogságom útjába karnak így állni és tényleg elviszik a kutyát, én soha többé nem állok velük szóba. :(


2012. jan. 5. 16:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy nem arról van szó, hogy a kutya a tiéd és nem akarják vállalni a gondozását/tartását?
2012. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

A kutyát te vállaltad, minden szavaddal azt bizonygatod, hogy a tiéd. Nem ők vállalták, igazuk van, ha nem akarnak bajlódni vele. Ha a párod a mostani albérletbe nem viheti a kutyát, keressetek másikat. Mert gondolom, nem saját lakás, hisz akkor ő mondhatná meg, jöhet-e állat.

Ha nagylány vagy, el akarsz költözni, te dolgod, de hogy hagyhatnád magára azt a lényt, akinek a gondozását elvállaltad? Eddig tart a nagy állatszeretet? Cuki, de ha elköltözöm, etesse anyuci?

2012. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Második vagyok. Módosítom a kommentem: szóval, olvasom, h saját lakása van a barátodnak. az egy kifogás, h nem való oda kutya. sztem sem, de sokat meg tartanak ott, mégis megvan az állatka...

Ha a párod mégsem engedi a kutyát oda, akkor el kéne gondolkodnod... Persze az ő lakása, meg minden, de ha neked fontos a kutya... mondjuk szerintem nem az, mert akkor nem hárítanád szüleidre a dolgot.

2012. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Na igen, teljes mértékben igaza van a 2. hozzászólónak. Csak én nem akartam ilyen hirtelen letámadni :D
2012. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tanyán lakunk és sok állatunk van, nem számítana eggyel több vagy kevesebb... Ez csak érzelmi zsarolás. Rajta kívül még 2 kutya is van. Vagy egy kutya miatt örökre itthon kellene maradnom?
2012. jan. 5. 16:55
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Jaja, amúgy nekem bullmasztiffom van panelban. Na bumm. Most mi van? Ki kell elégíteni a kutya mozgásigényét, le kell fárasztani agyilag és akkor java részt amúgy is pihen.
2012. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem kéne örökké otthon maradnod, de ha valóban tiéd a kutya, te kaptad, te gondoztad stb. akkor igenis felelősséggel tartozol iránta. Lepontozhatsz nyugodtan minket, ez attól még így marad.
2012. jan. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Valójában nem kutyáról hanem bárányról van szó. Csak azért írtam a kutyát, mert az hétköznapibb, de igazából az a lényeg, hogy állat.

És nem nekem kellett a bárány, csak hozták, hogy ha felnő, leadják a vágóhídra. Én meg úgy megszerettem, hogy nem akartam és ezért maradt.

2012. jan. 5. 16:58
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, ma regisztráltam, azt sem tudom, hogy működik meg mi az értelme.
2012. jan. 5. 16:59
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

" Vagy egy kutya miatt örökre itthon kellene maradnom?"


Már csak egy kutya? Idézlek: " eladják a kiskutyámat, akit nagyon szeretek stb. :( " "Nagyon szeretem a kutyámat"

Amúgy jól gondolják a szüleid: gyerek vagy, de legalábbis irtó gyerekes! Keress szerető gazdit a kutyusodnak és költözz a barátodhoz!

2012. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!