Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan azon jár az eszem,...

Állandóan azon jár az eszem, h mikor fog már elvenni, h nyugodjak le?

Figyelt kérdés

Mindössze egy éve vagyunk együtt, és még csak 21 vagyok(ő 22). Nagyon nagy a harmónia, körülbelül a második héttől már tervezzük a közös jövőt, és egyikünknek sem furcsa, h úgy beszélünk, mintha egyértelmű lenne, h mi örökre együtt maradunk. Persze vannak viták, de mégsem volt azelőtt olyan kapcsolatom, ahol ilyen hamar már arról beszéltünk h mit h fogunk csinálni majd közösen, h fogunk gyereket nevelni, lakást berendezni stb.

Mostanában állandóan azon jár az eszem, h mikor akar majd elvenni, sokszor beszélnük róla, h még nincs itt az ideje, de mindig mondja, h ő szeretne majd elvenni. Igazából ha most megkérné a kezem megijednék, mert nem akarom ennyire elsietni, de mégis mindig ezt akarom. Szóval vágyom rá, de mégis megijeszt a gondolat. Ha beszélünk mindig meg is mondom neki, h nagyon vágyom rá, h a felesége legyek, de örülök neki h most még nem kell ezt eldöntenem.Miért gondolok mégis ennyit rá? H értessem meg magammal, h attól még h csak később vesz el, még nagyon szeret és ez elég most?


2012. márc. 10. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Írd fel az észérveket egy papírra, majd az utolsó gondolatjel után nagy piros betűkkel azt, hogy amíg minden feltétel adott nem lesz, addig is együtt vagytok, ugyanolyan szerelemben, mintha házasok lennétek. Ugyanis ez a lényeg.
2012. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszakom. Gondolj arra az ellenérvre, hogy feltehetően még nincs mire házasodnotok. Nem éltek együtt, tanultok, nem dolgoztok (ezt nem tudhatom persze, csak a korotokból saccolok). Én azzal az érvvel nyugodtam le, hogy már együtt élünk és dolgozunk, de még pár évig úgysem szeretnék esküvőt. Az éveken át tartó jegyben járást pedig ostobaságnak tartom. Így marad az, hogy most még pár évig "csak" élettársak maradunk, és ha már szeretnék esküvőt, akkor legfeljebb 1 évvel előtte eljegyzés.
2012. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl jó dolgod van, muszáj valami problémát kerítened magadnak.
2012. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit úgy jön le nekem, mintha nem lennél biztos a kapcsolatotokban, kellene egy megerősítés. "Hogy értessem meg magammal, h attól még h csak később vesz el, még nagyon szeret..." Tudom, azt írtad, harmonikus a kapcsolatotok, ez a mondat azt sejteti, hogy te nem vagy benne biztos. És amíg így van, addig ne is akarj hozzá menni. Inkább kérdezd meg magadtól, miért van az, hogy lánykérés kelljen, hogy megnyugodj?
2012. márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
A 3. válaszolóval egyet tudok érteni... Komolyan ennyi bajod legyen csak az életben...
2012. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mi kapcsolatunk is ilyen volt.3hét járás után már tervezgettünk.Kb fél éve járhattunk mikor megbeszéltük hogy mikor lessz eljegyzés,ősszeköltözés esküvő.Nem dátumra időre.

Ha 2év együttélés után is jól megvagyunk összeházasodunk.Többé nem agyaltam.Letelt a két év és összeházasodtunk.Szeretem a konkrétumokat,nem szeretem a "majd" szót.

2012. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
valószínűleg igazatok van. Az ok az lehet, h a családom azon az állásponton van, h házasság előtt ne éljünk nemi életet én azonban ezzel nem tudtam azonosulni és vele lefeküdtem. Emiatt van bennem egy kis kényszer, h akkor most már házasodjunk is össze h mindenki elvárásnak megfeleljek. Azt hiszem ez lehet az ok.
2012. márc. 11. 12:04
 8/8 anonim válasza:

Az én szüleim is úgy neveltek, hogy házasság előtt ne éljek nemi életet.

Nem fogadtam meg én sem, hát igazából még mindig várom hogy elvegyen a párom. 5éve várok.

Lehet hogy mégiscsak van valami ráció a házasság intézményében???

2012. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!