Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják ezt állandóan a...

Miért mondják ezt állandóan a szüleim?

Figyelt kérdés
Folyton azzal jönnek, hogy mennyire mázlista vagyok, hogy egy olyan otthonom lehet, mint ez, és ha valaha el fogok költözni úgy fogok majd haza futni, mert annyira ki van nyalva a s&ggem. Nem értem miért mondják ezt. Bőven elég önálló és független vagyok anélkül, hogy bármit is segítettek volna. Mindig mindent egyedül oldottam meg, egyedül találtam munkát suli mellé, soha semmiben nem támogattak. Vagy pl mikor nyelvvizsgázni mentem angolból felsőfokon, rögtön az elején elkönyvelték, hogy tuti nem fog sikerülni. És láss csodát, elsőre meglett. Ebből is látszik, hogy mennyire nem ismernek valójában. Mindig is arra vágytam, hogy végre elmehessek, és tényleg nagyon önálló vagyok, bármit el tudok intézni. Ehhez képest ilyenkor anyámék elmosolyodnak, hogy sehol máshol nem lesz olyan jó dolgom mint itthon, és hülye vagyok, ha nem akarok itt maradni.
2012. febr. 26. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarják, hogy kirepülj. Főleg az utolsó mondatodból gondolok, erről, hogy hülye vagy ha nem maradsz ott.

Azért nem akarják, hogy a dolgaid sikerüljenek, mert egyre közelebb vagy, ahhoz hogy elmenj tőlük.

Próbálj meg leülni velük és megbeszélni, hogy miért csinálják ezt!

Ismeretlenül nem lehet megmondani, te ismered a szüleid 14/L

2012. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem akarják elengedni a kezedet. Sok szülő nem képes felérni ésszel, hogy a gyereke felnőtt és önálló. Mielőtt én lettem egyetemista, a nagyszüleim és a szüleim is kiröhögtek, hogy hogy fogom én magam ott ellátni, kábé mintha debil lennék. Most meg köpni-nyelni nem tudnak, mert érdekes módon szépen éldegélek itt magamra utalva és elintézek mindent annak a rendje szerint.


Te mikor mész egyetemre? Mennyi idős vagy? Ne hagyd, hogy a szüleid behálózzanak. Egyébként hihetetlen, de egyre többször tapasztalom, hogy sok ostoba, a gyerekét b.szogató ("úgyse mész át az angol nyelvvizsgán") szülő azt hiszi, hogy velük együtt élni maga a Kánaán. Ne hagyd magad :)

2012. febr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első reagálás még el sem olvastam, már ugyanazt gondoltam! Magukhoz akarnak kötni.
2012. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
19 vagyok és most szakmán vagyok. Szeptemberben remélem már egyetemista leszek.
2012. febr. 26. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!