Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel lehet kedveskedni egy...

Mivel lehet kedveskedni egy állandóan féltékenykedő anyósnak?

Figyelt kérdés

Szinte borzalmas.

Nem a fiára féltékeny, régebben nem volt túl jó a kapcsolatuk. De minden másra igen.


Egy városban élünk, pár utcányira egymástól. Mostanában rákapott, hogy áthoz sütit ha éppen süt, meg hasonlók.

Ő nem valami konyhaművész, elég türelmetlen a konyhában, de viszonylag jó sütiket csinál.

Én kreatívabb vagyok, nem hiába mentem volna cukrásznak :)

Legutóbb pár sima, de szépen díszített tortaszeletet küldtem neki viszonzásul. A mi valnetinnapi tortánkból volt, tehát nagyon figyeltem az elkészítésére :)


Nem mondta, de láttam hogy teljesen megsértődött, pedig semmi hátsó szándékom nem volt, gondolom úgy érezte, rá akarok licitálni.


Ugyanez főzésnél, takarításnál! Szúrja a szemét, hogy nálam nincs olyan kupi mint náluk.

Folyton kérdezgeti hogy hogy csinálom, majd a teljesen egyszerű válaszaimra durcáskodik, hogy miért mondom hogy ő koszos :D


Magamnak vágom a hajam, annyira nem jó, de viselhető, minden alkalommal mikor frissen vagyok nyírva, vágja a képeket.


És még sorolhatnám. Talán a sütésen kívül - mert arra mindig rágyúrok mikor tehetem - semmivel nem vagyok "extrább" mint más háziasszony, de ő állandóan megsértődik minden lépésemen, válaszomon.

Az új ruháimon, a jeggyűrűmön (merthogy sima karikagyűrűt illik ám venni nem gyémántosat - a fene a gyémántos, sima köves :D)...

Volt egy időszak mikor együtt éltünk, akkor nem voltak problémák.

Most borzalmas.

És nem tudok semmivel kedveskedni neki, mert vagy az jön hogy miből költök rá ennyit, vagy az hogy hogy tudok ilyet csinálni.


Dehát vannak szülinapok, alkalmak, unalmas hétvégék, mikor illik adni neki valamit, de így semmit nem tudok...


Ti hogyan kezelitek az ilyen problémát?


2012. febr. 22. 13:00
 1/7 anonim válasza:

Huhh.. Nagyon kemény a helyzeted.

Jó ember lehetsz, hogy ilyen türelmes vagy az anyósoddal. Az enyém is ilyen volt, számomra az volt a megoldás, h. nem foglalkoztam vele, de nem is találkoztunk sokszor. Nem is nagyon beszéltünk. Mondjuk, hogy ott él a közeletekben, tényleg az az okos megoldás, ha erőlködsz a jó kapcsolatok, legalább nem rajtad múlik.

Én vennék neki cserepes virágot, vagy valami átlagos ajándékot. Úgyis beleköt mindenbe a végén:

-Hát, már nincs helyem egy virágnak sem az ablakban.

-Tudhatnád, hogy nem szeretem a bonbont.

stb. stb.

2012. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Talán keress valami, amiben ő jó, és kérdezősködj utána, mintha tanulni akarnál tőle... Pl.: "Anyuka, ez a sült hús isteni! Hogy csinálja, hogy ilyen omlós? Az enyém mindig rágósra sikerül..." :D


Vagy, kérdezd meg, hogyan fehéríti ki az asztalterítőt (de csak ha fehér nála!)...


Esetleg, ha kertes ház van, virágültetésnél... Abban jók! :)


Tudom, hogy nem őszinte, de szerintem hatásos.

2012. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem kedveskednék neki semmivel. Ennek még a sz.r is ízetlen!


Ne foglalkozz vele és kész. Én ezt javaslom.

2012. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogyan nevelte azt a szép kaktuszt ott a sarokban, jaj hát az ő maga?

Viccet félretéve, nekem sosem volt türelmem az idiótákhoz. Én azt vallom, hogy az embernek nem kötelessége a másikat abajgatni a cseszett beteg lelke miatt. Mert kóros a féltékenysége és az abból adódó torz viselkedése. Igen is kínálgatnám a sütikölteményeimet hagy egye a fene a jóasszonyt. Jó, hogy nem kérsz bocsánatot mert jobban tudsz valamit. Mindenki megtanulhat mindent, csak hozzáállás meg érdeklődés kérdése. Ha valaki felületes meg nem törődöm, meg igénytelen az legyen az ő baja. De nem is folytatom, mert nagyon felhúzott az eseted. Csodálom a türelmedet és elismerésem neked.

2012. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért vagyok ennyire türelmes vele, mert amikor segítség kellett nekem, szó nélkül befogadott.

Némiképp még el is tartott, amíg nem találtam munkahelyet.

Sokkal tartozom neki, és nem szeretném így utólag megbántani.


A kérdezgetős dolog jó ötlet, köszönöm :)

A kertészetben valóban otthon van, az egy jó kiindulópont.

2012. febr. 22. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Lefűrészelt csövű...
2012. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Sósavval.
2012. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!