Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy olyan...

Mit csináljak egy olyan anyával, aki utál?

Figyelt kérdés

Anyukám utál. Érzem is, meg mondta is. Sose voltunk vmi jó viszonyban, de az utóbbi időben ez még inkább romlott, és most ott tartunk, hogy már kedvesen nem is tud hozzám szólni. Szerinte én megkeserítem az életét, vadállat vagyok,vagy maga az ördög, a sátán. Annyi a probléma velem, hogy 20 évesen önálló döntéseket szeretnék hozni, nem azt csinálni, amit ő kitalál. Ha nem lesz meg májusig a nyelvvizsgám, akkor pl nem enged el arra az egyetemre, amit első helyen megjelöltem. Az az egyetem messze van, azért szeretnék oda menni. Elköltözni csak akkor lesz lehetőségem, ha oda felvesznek, mert amúgy nincs hova menni (se rokonok, se barátok nincsenek a közelbe). Mit tegyek? Hogy húzzam ki itthon azzal a tudattal, hogy utálnak??? :(((

20/L


2012. márc. 11. 18:15
 1/5 anonim válasza:

20 évesen elköltözhetsz otthonról bármikor. Ha felvesznek az egyetemre, akkor tanulni, ha nem vesznek fel, akkor dolgozni. Iskola nélkül nem olyan könnyű munkát vállalni, de azért nem lehetetlen. Sőt, iskola mellett is lehetséges, nekem is ment.

Rokonok, barátok nincsenek a közelben: messzebb vannak, akikhez költözhetnél vagy segítenének? Nem az a lényeg, hogy elköltözz? Az egyetem is messze van, azt írtad.

Másrészt, ha annyira utál, akkor miért ne akar elengedni az egyetemre, legalább addig sem vagy otthon.

Mindenesetre érdemes próbálkozni a viszony javításával, mert biztosan nagyon rossz így mindkettőtöknek. Nem látok bele az életetekbe, hogy kinek mennyire van igaza, de próbáld meg őt is megérteni, hátha az segít.

2012. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Költözz el ha van rá lehetőség.

Innentől kezdve, ilyen anya már ne akarjon semmit sem

2012. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sztori nem kerek!

Te hogy viszonyultál eddig hozzá és miket tettél?

magyarán sokat segítettél neki a házimunkában és tisztelettudó voltál vele de ennek ellenére ő utál téged??

Szerintem azt csináltad amit akartál és utálod ha bármit is kéne otthon csinálni! Valoszínű rágja a füledet hogy menjél el tanulni vagy dolgozni de te csak oda mennél ahova akarsz.

Folytassam?


Annyit tehetsz hogy megszoksz és részben azt csinálod amit mond, segítesz neki és kezdetnek oda mészt ahova akarja!

Közben elmész dolgozni diákmelóba hétvégéken és nyáron! Persze a bulikat felejtsd el!!! max hét közben néha 1-1 tali! Gyűjtesz elég pénzt az elköltözéshez és diákhitellel elmész!


Ja és mielőtt valami okos visszakérdi hogy mit merek beleszólni!

Én is szarban voltam a szüleimmel és még vertek is. Én AKARTAM(!!!) ezen változtatni és megváltoztam annyira hogy amíg összeszedem a pénzt addig normalizálódjon a viszonyunk! Cserébe kevesebbet találkoztam a barátaimmal!

neked sokkal jobb helyzeted van és van egy sejtésem hogy némi rendességgel simán rendbejönne az a rossz viszony!

2012. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem mondom, hogy sokat segítek itthon, de ha megkérnek vmire, megcsinálom. Az, hogy mentem a magam feje után, az nem igaz. Másodéves egyetemista vagyok, egy olyan egyetemen és szakon, ahova egyáltalán nem akartam menni, a szüleim erőltették, nekem pedig nem volt merszem kiállni magamért. Mint úgy általában, inkább nem szólok semmit, és az van amit ők akarnak. Utálom a szakot, ezért a sarkamra álltam, és jelentkeztem oda, ahove két éve is akartam menni. Ez a messzi egyetem. Anyukámnak ez a problémája, hogy még mindig oda akarok menni. És az, hogy kevesebbet találkozzak a barátaimmal.... Alig van pár barátom, és velük is hetente/kéthetente egyszer találkozok, akkor is titokban, mert el vagyok tiltva mindenkitől. Dolgozni pedig el akartam menni, de anyukám keresztbe tett, mert akkor lett volna pénzem, és el tudtam volna költözni.

2012. márc. 11. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Bírom, amikor egyes válaszolók rögtön a gyereket kezdik el csesztetni, mert áááá, rossz szülő nincs, biztos a gyerek hazudozik...

Kérdező, nagyon sajnállak... főleg azért, mert vmilyen szinten egy cipőben járunk, nálunk is mindent jobban tudó, kontrollmániás egyedek a szülők. Amióta egyszer nagyon kiakadtam, és volt egy kisebb idegösszeroppanásom, azóta kicsit visszavettek belőle, de azért még mindig nem hagyták abba ezt az egészet (mármint hogy ha vmit magam akarok eldönteni, és nem az ő tanácsaikat követem, akkor már nem vagyok normális meg minden hülyének elmondanak). Mondjuk nem olyan vészes a helyzet, mint nálatok. Szedd össze magad, és próbáld meg kibírni azt a fél évet, reméljük, felvesznek, és akkor keress kolit vagy albérletet. Ja, és a nyelvvizsgás dolog-olyan nincs, hogy nem enged el, 20 éves vagy már, jogilag önálló, nem kényszeríthet semmire.

2012. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!