Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy békíthetném ki a két fiamat?

Hogy békíthetném ki a két fiamat?

Figyelt kérdés

Van két felnőtt fiam. Teljes ellentétei egymásnak. Nem is értem igazán, hogy lettek ennyire különbözőek, de mindegy nem ez most a téma.

Szóval az egyikük 20 éves. Egy gyenge, törékeny, visszahúzódó fiú és meleg.

A másikuk 22 éves. Erős, férfias. Tipikus domináns "alfahím" típus, természetesen hetero:)


Sose volt köztük az a szoros testvéri kapcsolat, de mióta a kisebbik fiam nyíltan felvállalta a melegségét azóta meg aztán áll a bál. Én és a férjem, valamint a közvetlen környezetünk is teljesen elfogadta ezt, de a bátyja nem tudja. Állandóan olyanokat vág a fejéhez, hogy a család szegénye és hasonlók. Macerálja, beszólogat neki. Sőt egyszer az is előfordult, hogy megverte.


Mit kellene tennem, hogy valahogy helyreállítsam a családi békét? Vagy legalább enyhítsen ezt a viszályt.


2012. márc. 11. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Le kellene ültetni őket és megbeszélni a dolgokat. Ha meg ennek ellenére sem enged az idősebb, én éreztetném vele, hogy megvetem, amiért nem tudja elfogadni a testvérét. Mindkettő a gyermekem, de a fiatalabbnak több törődés kell. Épp eléggé nehéz a világban megtalálnia a helyét, hát még ha családon belül is bántják.

Biztos, hogy szigorúan fellépnék a domináns féllel szemben.

2012. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor aki erősebbnek látszik, valójában az a gyengébb. Valószínű, hogy a dominánsnak látszó fiadnak nagyon fontos a pozitív visszajelzés a környezetétől, függ mások véleményétől, ezért ütötte ki annyira, amikor kiderült, hogy az öccse meleg. Le kellene ülni elbeszélgetni vele arról, milyen értékek rejlenek egy emberben (benne is) azonkívül, hogy "alfahím", és mekkora előny az önálló, független gondolkodás.
2012. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
VAlahogy értesd meg az erősebbik "normális" fiaddal, hogy az ahogy viselkedik nem vall egy igazi férfira, hanem egy gyenge, önző, hisztis alakra. Amire nem hiszem hogy valaki is büszke lehetne, ha ilyen. Nem a melegség a gáz, hanem aki a másikat bántja ahelyett hogy próbálná megérteni, főleg ha a testvére. Persze ezt finoman add neki elő, de ez a lényeg.
2012. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Azt gondolom, hogy ez a két fiú nem fog kijönni egymással úgy igazán. Én is nehezen viselném, ha a testvéremről kiderülne, hogy homoszexuális. Nem valószínű, hogy őszinte testvéri szeretettel tudnék ránézni. Tudom, hogy lepontozás következik, sajnálom, de ez az igazság.
2012. márc. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Kicsit off leszek, de hogy tudtátok a férjeddel ilyen könnyen és teljesen elfogadni a kisebbik fiatok másságát? A mi családunkban is van egy meleg fiú, és másfél éve az anyja csak a legszükségesebb dolgok miatt áll vele szóba, nem tudja megemészteni. Az apja pedig kitagadta. :( Még jó, hogy már a saját lábán áll... Szóval nektek hogy ment ez?
2012. márc. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves utolsó válaszoló!

Azért egy kicsit nehezebben ment az elfogadás mint ahogy az leírva tűnik:)

Viszont engem őszintén szólva nem is ért teljesen váratlanul mikor ezt bejelentette. Voltak jelei, legbelül én már régóta tudtam, hogy ő meleg.

A két fiam közötti erős kontraszt is mutatta ezt. A nagyobbik fiam kis korában bringázni, vízipisztoly csatázni, gyümölcsöt lopni:) járt a barátaival, később küzdő sportolni kezdett és állandóan focizni jártak a haverjaival. Mikor kicsit nagyobb lett büszkén hozta haza bemutatni az első barátnőjét. A szobájában félmesztelen nős poszterek és Playboy naptár volt kirakva. Megint egy kicsit később félve kérdezte meg, hogy a barátnője nálunk aludhat-e:) Csupa olyan dolgot csinált ami egy kisfiúra, kamasz fiúra, fiatal felnőtt férfira jellemző. A kisebbik fiam életéből ezek mind kimaradtak. Helyette olyan dolgok foglalkoztatták amik inkább a lányokat érdeklik.

De mindaddig míg ez a dolog a bejelentésével biztossá nem vált talán nem is akartuk elhinni. Vagy nem is akartunk a szemünknek hinni. De soha nem váltott ez a dolog ki belőlünk haragot. Én mélységesen megvetem és lenézem azokat a szülőket akik elfordulnak a gyereküktől. Egy szülőnek az a feladata, hogy szeresse, támogassa a gyerekeit történjen bármi is. Nálunk még a könnyebb elfogadást az is segítette, hogy én és a férjem azért elég modern és fiatalos gondolkodásúaknak véljük magunkat. Nem azok a begyepesedett, régimódi szülök vagyunk. Így biztos könnyebb volt nekünk is.


Elnézést ha kicsit összeszedetlen:) Nemrég ébredtem:)

2012. márc. 14. 08:07
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Gratulálok ahogyan hozzá állsz a másságát felvállaló gyerekedhez. A Alfa-hím fiaddal a férjeddel közösen kellene leülni beszélni. Hogy hiába gyengébbnek néz ki az öcséd , azzal, hogy felvállalta magát olyannak amilyen, sokkal erősebb mint ami látszik. Ti is elfogadtátok, és próbáljon ezzel megbékélni. Békességben élni a megváltoztathatatlannal. Ő ilyennek született, ilyenek a gének. Hogy miért ilyennek született, azt nem lehet tudni. Én megkérdezném tőle, ha neki meleg gyereke születne, azzal hogy tudna szembe nézni, vagy kitagadná? Mert nagy a valószínűsége, hogy az ősök között volt már nem is egy, csak éppen nem tudta felvállalni. No és ha az ősök között volt, akkor megismétlődhet az utódokban is. Csak a buta ember meg a bigottak nem tudnak ezzel szembenézni na meg az álszentek Pl. Ott vannak a katolikus papok. Testvére nem akar megrontani egyetlen kisgyereket sem. Akkor lesz valóban ALFA-HÍM, ha képes elfogadná a testvére másságát. Ott van az universal TV -ben egy sorozat, ott is van meleg a családban, és mindenki elfogadta.
2012. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
sorozat címe: A testvérek
2012. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok. Köszönöm a válaszodat Kérdező! :)

Halad a fiúk békítgetése?


Igen, nálunk a családban (hiába fiatalok a szülők) elég begyöpösödött mindkét szülő, főleg az apa. De hát ez van :(

2012. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Nem leszek népszerű a kérdésemmel, de mégis felteszem: Az számít modern gondolkodásúnak, aki normálisnak gondolja azt,hogy egy családban valaki meleg, és az a begyepesedett, aki nem? Én ezt nem így gondolom. De ha mégis így lenne, akkor jelentem, begyepesedett vagyok.


Egy anya nyilván minden körülmények közt szereti a saját gyermekét, ezzel nincs is gond, de könyörgöm! Még a >normális< fiú a hibás? Komolyan ő a gonosz, amiért normális családi értékeket óhajt fenntartani? Nem szívesen cserélnék a családjával szegény kölyöknek, az fix.


Na, jöjjenek azok a piros kezek, tisztelt modern gondolkodásúak! :-)

2012. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!